YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa50 pomagajte (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3862)

frka 09.03.2008 22:59

Pa50 pomagajte
 
hallo bas svima.ljudi imam malo hebeno pitanje.imam tri diskete skino sam nesto ritmova i boja sve tri se vezu jedna uz drugu,sada bih ja to sve ubacio u klavijaturu preko back up ali neide probao sam svasta,orginalne postave na klavijaturi me nezanimaju neka se izbrisu zelim da imam sve sa ova tri diska na njoj,kako to da uradim:confused:? znam da ima ljudi koji to zavezanih ociju znaju pa javite ^:)^ stvari nisu sa ove stranice.

gjoko 09.03.2008 23:32

zavisi sta imas kolega na te diskete,kakvi su to fajlovi, mozda nije za preko bekapa...Daj to malo objasni sta imas na disketu pa da ti pomognemo ako moze...

frka 10.03.2008 19:11

ima na disketama stvari kao u obicnim setovima samo sto su sve tri vezane jedna uz drugu.ovaj tip ih je kaze preko bekapa ubacivao tako nesto kaze.formatirao sam cijelu klavijaturu samo sam napravio novi os i probao da to sve preko bekapa ubacim ali nece ni da cuje.kao sto sam gore napisao orginalne postave me neinteresuju na mjesto njih bi ove tri diskete ubacio,probao sam par stvari na normalni load kao setove,dobri stvari ima skros.

zeko 10.03.2008 20:33

koliko sam shvatio ti bi ubacio i preko tvornickih ritmova ako treba??? imas u menu-u na jednoj stranici factory data protect ( on-off)pa ako ti je ukljucen onda ne mozes ucitavati preko tvornickih ritmova..

gogspa80 10.03.2008 23:21

Ako jos nisi unio, i ako se radi o ritmovima, znaci ides na dugme DISK pa listas do 9 stranice tamo imas Fact.style protect, to stavis na off, i onda ubacis prvu disketu i ides na DISK pa LOAD pa otvoris set sa diskete i otvoris style i imas USER1 il kako vec se zobe u style i unosis jedno po jedno, preko Bank1,2,3,4,5,6,7 itd. ako nesto nije jasno pitaj. pozdrav

zeko 10.03.2008 23:48

pitanje
 
gogspa80;

da ne otvaram novu temu, daj mi reci dali se moze i kako ( ja jos nisam otkrio) staviti neki ritam na prazno user mjesto..
npr. u useru 2 imam ritmove od 1-8 i od 11-16 a htio bi iz nekog seta popunit mjesto 9 i 10.. pokusao sam kopirati ali mi neda uci ..

frka 14.03.2008 21:29

nece vise da ucita os sve sam izbrisao i mislio vratiti na tvornicko,jednom je uspjelo i vise nece.cini mi se da nema druge nego veterinaru.

gogspa80 15.03.2008 01:03

Citat:

Originalno postovano od zeko (Post 29077)
gogspa80;

da ne otvaram novu temu, daj mi reci dali se moze i kako ( ja jos nisam otkrio) staviti neki ritam na prazno user mjesto..
npr. u useru 2 imam ritmove od 1-8 i od 11-16 a htio bi iz nekog seta popunit mjesto 9 i 10.. pokusao sam kopirati ali mi neda uci ..

pa ides na Load pa otvoris set, pa otvoris style, user otvoris, nadjeszeljeni ritam, i kliknes na load, onda odaberes gdje ces da snimis, odaberes user 1
i dolistas do 9 il desetog mjesta...

gogspa80 15.03.2008 01:08

Citat:

Originalno postovano od frka (Post 29557)
nece vise da ucita os sve sam izbrisao i mislio vratiti na tvornicko,jednom je uspjelo i vise nece.cini mi se da nema druge nego veterinaru.


Ako hoces vratit na tvornicko moras imati pet disketa, ako nemas skini sa stranice i snimi na diskete, znaci samo kliknes dva puta i ono se pocne snimati na disketu, evo ti stranica, pod Musical Resources - Version 1.00 skini.

http://www.korgpa.com/pa_root/en/pro...0_soft.html?en

tako se radi ako hoces na tvornicko, os ti nema nikakve veze s tim...

frka 06.04.2008 16:51

kolega puno ti hvala sve sam probao i neide,dosada je sve islo kao podmazano valjda je neka greska u klavijaturi nece ucitava musical resources,ucitavala je tri puta kada sam vracao na tvornicko dok nisam dobio od jednog tipa ritmove i boje za pa50 preko e-maila.on kaze da se ucitava preko back up-a od tada nije vise funkcionirala kako treba.imam od njega dobri stvari njemu je prodao *****,ima za pa50 i posebno za pa80,opet ponavljam on kaze da se ucitava preko back up-a.ajde budi pametan.staviti cu sve na upload pa neka ljudi probaju.ps klavijatura je na garanciji bez nje kao bez piz.e .


Trenutno vrijeme na Forumu 09:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org