YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Harmonizeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Digitech VL3D desktop vocal harmony processor (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11892)

zorcic1 01.12.2009 09:25

Digitech VL3D desktop vocal harmony processor
 
Umjesto dosadašnjeg Digitech Performer desktop harmonizera u ponudi je novi Digitech VL3D desktop vocal harmony processor.
Da li je imao neko priliku da koristi ovaj harmonizer za narodnjačku muziku, kakva su iskustva u vezi funkcionalnosti i jednostavnosti korišćenja,
kakva je situacija sa tercama u SCALIC modu i upotrebom ljestvica muzike sa ex-yu prostora,
šta je sa kvalitetom zvuka?
Šta se dobilo a šta izgubilo u odnosu na "legendu" Digitech Performer desktop, nije li možda vrijedilo ostaviti i dalje mogućnost - ručnog biranja intonacija i ljestvica - kao na Performeru ?!
Pozivam da se jave i daju mišljenje muzičari koji su koristili ovaj harmonizer za svirke uživo (in live..., tezge :))

shorty123 01.04.2010 20:39

Vokoder kida,ako dobro pevas,ima sve opcije koje mozes smisliti....
Pozdrav.

zeljko 09.05.2010 09:12

Halo drugari bas sam i ja jucer kupio ovaj harmonizer,pa i mene zanima sve o ovom uredjaju ako neko sta zna da objasni malo vise.
Mene zanima prvo kako da me prati drugi glas kako treba dok pjevam naknadno pjesmu...znaci prvo odsviram i snimim pa posle pjevam.

Za sada znam samo da se ovaj harmonizer moze da koristi za gitaru,kejbord i studio.

Ima neku opciju da se upisuju skale npr.F ili Fis itd...sta mu to dodje? zanima me jel to se odnosi za drugi glas ili i za prvi.

Jos na kraju da kazem ako ovo nevalja da odma vracam posto su mi tamo rekli da mogu da probam do 30 dana i mogu da vratim..prema tome zamolio bih sve koji se razumeju u ovaj model da mi pomognu.Hvala

danijel011 19.05.2010 18:53

Kolega Željko, kako si zadovoljan ovom spravom? Već neko vreme se nećkam da li da uzmem njega ili Harmony-M... TC sam probao ali ovaj Digitech nisam čuo kako zvuči uživo, kakvi su tvoji utisci za sada?
Pozdrav

zeljko 21.05.2010 19:34

Slabo se ja jos kuzim sa ovim..Znam samo da ima u modusu kombinacije:midi sto znaci da kad povezes sa klavijaturom i hvatas akorde on bih trebao da te prati drugi glas onako kako si ti nastelovao...Ima ok 4 kombinacije od M-F sto znaci vise muski ili zenski glas tako nekako hehhe.

Onda ima tri efekta:rom,studio i hall koje mozes smanjivati ili pojacavati po potrebi.

Ima neki modus kapela koji sluzi za korisnike koji samo hoce da pjevaju bez da sviraju ali se mora podesiti neka skala prvo da bih te vokalizer pratio kako treba itd

Da ti pravo kazem ja sam ga probao 2 -3 puta i sta ja znam...nemogu jos da ti kazem tacno sta i kako i dali je to dobra stvar jer se i ja jos ne kuzim stim a i nemam volje u zadnje vreme nesto posebno za muzikom pa stoji za sada gore na ormanu heheh.

Valjda ce se neko javiti ko ima ovaj model pa da nam objasni malo vise oko toga.Pozdrav

dejantb15 17.07.2010 23:54

@Zeljko kada hoces da pjevas uz snimljenu pjesmu,vokalist prebaci na opciju ACAPPPELLA,rucno izaberi skalu i pevaj a digitech ce te pratiti u tonalitetu koji odredis.

Nadam se da nisi vratio vokalist u prodavnicu :)

zeljko 17.07.2010 23:59

Jasta sam vratio...znam za to da treba da se prebaci na Acapela ali opet nisam se snasao kako treba i nije mi se svidelo,a planiram kad budem imao novca da kupim nesto bolje ili mozda cak samo neku spravu koja ima efekte i ne treba mi drugi glas....Prati cu ga ja sam ili ubacim zenu pa nek pjeva zamnom samo trebam da je naucim da pjeva tercu i to je to...Pooz

zorcic1 21.09.2010 14:17

Ima li mjesta za Vocalist VL3D kod narodnjaka
 
Kao što sam i na početku ove teme pitao, pitam ponovo i sada :
da li je neko radio sa Digitech Vocalist VL3D narodnjake?
- koliko je funkcionalan i jednostavan u rukovanju,
- kakva je situacija sa tercama u SCALIC modu (donja ?!) i upotrebom ljestvica narodne muzike sa ex-yu prostora (npr. dvojke...),
- šta je sa kvalitetom zvuka?
- šta se dobilo a šta izgubilo u odnosu na "legendu" Digitech Performer desktop,
- nije li možda trebalo ostaviti i dalje mogućnost ručnog biranja intonacija i ljestvica - kao na Performeru ?!?
Neka daju mišljenje muzičari koji su koristili ovaj harmonizer za svirke uživo (in live..., tezge)...:-w

dekiciric 24.09.2010 12:34

Ja sam narucio taj vocalist pre vise od mesec dana i jos uvek cekam da stigne!Imao sam prilike da ga slusam i da se upoznam sa njim.Ono sto ti mogu reci da je izuzetno jednostavan za rukovanje,zvuci extra,u odnosu na performer dobilo se to da mozes da ga povezes sa klavijaturom i prirodniji zvuk glasova a izgubilo se nije nista.Rucno biranje intonacija i skala je moguce,tako da ne vidim smisao poslednjeg pitanja.A sto se tice donjih terci ni tu ne vidim zasto bi postojao problem,naravno da se moze podesiti takva terca.

aleksandar72 24.09.2010 16:22

@dekiciric:Rucno biranje intonacija i skala je moguce,tako da ne vidim smisao poslednjeg pitanja.A sto se tice donjih terci ni tu ne vidim zasto bi postojao problem,naravno da se moze podesiti takva terca.

de nam ovo malo pojasni,posto si probao VL3D,a i mene interesira.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org