YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   KORG PA80 - jedna mala stvar... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1764)

sadux 03.03.2007 13:54

KORG PA80 - jedna mala stvar...
 
Imam jedan problem,koji se verovatno resava u GLOBAL samo ja ne znam to da namestim..dugme SYNCHRO /start/stop je problem..

Kad imam stajanje u pesmi moram (naravno) da stisnem to dugme i zaustavim ritam maisnu i to je ok,ali kako da namestim da sledeci akord on sam prebaci i pokrene ritam masinu..ako me razumete..ja ovako moram da stisnem 3 puta;prvo kad treda da stane,pa onda ugasim skroz da ne sija ni jedna dioda,pa tek onda da sija samo na start...

uh,nadam se da me razumete...hvala!

blatusan 03.03.2007 14:26

Kolko sam ja razumio, mozes sa da stisnes dva put SYNCRO START STOP (ali to vec znas) mozes da zaustavis sa BREAK pa onda dalje slijedec i TAKT. A mozes i da nastimas na MENU strana 24 (PREFERENCES) i zadnje sto toji na strani 24 VELOCITY CTL: nastimaj tu START/STOP, ztim iskljuci DUGME SYNCRO SATRt/STOP i sada kada god stisnes Akord malo jace krece ritam a tako ka isto zaustvaljas. Dakle samo malo jace stisni akorg i krece ritam onda sviras normalno i ako hoces da stanes stisni Akord opet malo jace i staje ritam. Al ze mene je to malo zajebano radze se sjebem da pritiscem start stop nego to, psto se uzivim u pjesmu pa pocnem da udaram po klavijaturi ko da sa krampom u beton hebiga :lol: :lol: :lol:
Pozdrav, Alen!

sadux 03.03.2007 14:42

Moram da te razocaram ali ovo uopste ne funkcionise... :)

blatusan 03.03.2007 14:46

Sta nefunktionise care?

sadux 03.03.2007 14:50

Pa nista sto si ti napisao...Akord stisnem optimalno,normalno..Nikakva jacina nije tu u pitanju,niti treba da bude..Znaci treba mi jadnostavno kad drugi put stisnem akord posle stajanja,da ritam krene...i to je to..

blatusan 03.03.2007 14:56

Nerazumijem ja tebe nikako sta hoces?????. Ono funktionise stim da ja imam pa50 i znam sta pricam sto se tice lupanja po akordima. A sad zavisi isto sta ko shvata pod smislom OPTIMALNO UDARIT AKORD. Dakle ona zadnja metoda nije glupost, nebi dzaba napiso. Ehhhh sad problem ja da ja tebe nekontam sta hoces??Evo sta sam ja shvatio.
Ti hoces da kad sviras pjesmu da mozes stat i krenit sa pjesmom a bez onoga ta stalno stiskas SYNCRO SART STOP????
Jel tako il sam poludio :D :D

sadux 03.03.2007 15:03

Ne.Nego ja hocu da stanem normalno (stisnem stop) i znaci SYNCRO ostaje na stop,jel tako?znaci to kad sam uradio upaljene su obe lampice..e sad da bih krenuo sta treba da uradim?treba PONOVO da stisnem 2 puta SYNCRO da bi namestio lampicu samo na start,kontas..
znaci treba mi da kad drugi put stisnem akord on mi sam prebaci lampicu na start i ritam ide dalje..
Ma sta ti je znas sta hocu,pa na svim kalvijaturama to radi tako samo ja ne znam da namestim kod mene..Imao sam e96 pre kogra i tako je radilo,sve tako rade...prosta je stvar..

Mozda postoji razlika 50/80 korga,nemam pojma uglavnom ovo sto si ti pisao ne radi,probao sam..ne reaguje nista!

blatusan 03.03.2007 16:20

Jesil iskljucio strat stop tipku
jer nece onda a na pa50 radi a nema razlike izmedzu pa50 80 u tim stvarima. a kolko sam skonto nemoze to korg sto ti hoces.

blatusan 03.03.2007 17:54

Izvinjavam se, na pa80 je na stranici 25 to o cemu ti govorim. Uradi kako sam ti gore reko i imas to sto si trazio. Pozdrav,Alen!

meko 03.03.2007 17:59

Citat:

Originalno postovano od sadux
Ne.Nego ja hocu da stanem normalno (stisnem stop) i znaci SYNCRO ostaje na stop,jel tako?znaci to kad sam uradio upaljene su obe lampice..e sad da bih krenuo sta treba da uradim?treba PONOVO da stisnem 2 puta SYNCRO da bi namestio lampicu samo na start,kontas..
znaci treba mi da kad drugi put stisnem akord on mi sam prebaci lampicu na start i ritam ide dalje..
Ma sta ti je znas sta hocu,pa na svim kalvijaturama to radi tako samo ja ne znam da namestim kod mene..Imao sam e96 pre kogra i tako je radilo,sve tako rade...prosta je stvar..

Mozda postoji razlika 50/80 korga,nemam pojma uglavnom ovo sto si ti pisao ne radi,probao sam..ne reaguje nista!

Probaj da ukljucis smo START i vidi dali je to to.Nadam se da nisam te pogresno svatijo.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org