YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   PSR-S970 Firmware Updater (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31533)

grico 10.10.2019 09:46

PSR-S970 Firmware Updater
 
Naletio sam na ovaj "novi" firmware updater za yamahu ps rs970...ide i na s 770 i na A 3000...verzija je V.1.06...
Kod mene je V.1.04...uz mnoštvo dodataka i bugova il grešaka koje su popravljeni...mene sad zanima ako uvalim ovaj firmware hoće li mi se izbrisat il poremetit sve ono što sam ja radio na klavijaturi...pola stvari je spremljeno u user pola na sticku...
il ako je neko stavljao firmware ima li kakvih poboljšanja

casper 10.10.2019 10:17

Nadogradnja ne bi se trebala ništa obrisati od onoga što je u klavijaturi. Za svaki slučaj prije postupka napravi Backup klaviajture i BUP datoteku pohrani na sigurno, on ti ionako treba kao rezerva.

Preporuka je da se klavijatura redovito nadograđuje s najnovijim firmware. Ovaj 1.6 je od prije tri godine, iz 2016, i siguran sam da su problemi koje si imao, a vezano uz YEM, bili zbog toga. Da još dodam, obrati pažnju na 8. i 9. točku prvoga posta ove teme. Kad nadogradiš na v1.6, obavezno nadogradi i YEM na zadnju verziju jer i ona mora biti kompatibilna.

grico 10.10.2019 10:29

pa da staro je to sve...al s obzirom da je u mojoj V.1.04...mislim ako je minimalno poboljšanje s V.1.06 isplati se...postavit ću ga ja u download zonu i detaljan opis šta nudi novog...
a šta se tiče yema da...možda si u pravu...svakako javim dojmove !!!
Dodato:
Uvalio sam ovaj Firmware Updater V1.06 ja baš i ne vidim neku razliku u poboljšanju ovog šta su naveli


[V1.05 to V1.06]
  • Improved the Lyric views when playing back Song data which has many chord events.
  • Fixed a problem in which Kit Voices in specific Multi Pads would be transposed.
  • Improved the install speed of Expansion Packs.
  • Improved the stability of audio recording when recording to USB flash drive.
  • Fixed minor problems
[V1.04 to V1.05]
  • Fixed a problem in which updating of the display and button response would slow down when many Expansion Voices were installed in the instrument.
  • Fixed minor problems.
[V1.03 to V1.04]
  • Fixed a problem in which some Multi Pads would not sound properly.
[Changes of V1.03]
  • Fixed a problem in which the Portamento effect may not be applied when it is saved to a Registration Memory.
  • Fixed a problem in which One Touch Setting and Registration Memory were slow in being called up when a large number of Expansion Voices were installed.
  • Fixed minor problems.






postavio bi ga ja i na forum ..izgleda da je veći nego je dozvoljeno za upload

casper 10.10.2019 17:06

Nema potrebe za postavljanje na forum, kome treba skine sa službene stranice.
Sve što su naveli kao poboljšnje sigurno i jest tako, samo što neke opcije možda nisi koristio pa zato ne primjećuješ razliku.

Uvijek je uputno staviti novu verziju Firmwarea jer pored većih stvari koje su navedene, oni krpaju i sitnice koje u cjelosti osiguravaju bolje funkcioniranje klavijature.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:07

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org