YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Osposobio bih; Sennheiser MD 441 i Sennheiser skm 4031 - ...pa mi je potrebna pomoć.. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32075)

gorancho 12.03.2021 15:02

Osposobio bih; Sennheiser MD 441 i Sennheiser skm 4031 - ...pa mi je potrebna pomoć..
 
4 Privitaka
Imam ova dva mikrofona. Pevam (usput) u bendu pa bih probao kako na njima zvučim.

Za prvi, MD 441 mi je potreban priključak da ne bih kvario postojeći i budžio nešto. Ono što mi treba je IME odn kako se zove taj priključak da bih ga kupio i napravio kabel (inače sam serviser sa izvesnim znanjem, samo mi je potrebno dati naziv / model tog priključka) ili ako neko zna gde se taj priključak kupuje.

Za drugi, bežični mi je potrebna baza odn znanje da li se može i gde se može upariti i da li je to moguće (jer ako nije moguće, ugradio bih žicu i napravio žični umesto bežični).

smuchac 14.03.2021 20:02

Priključak se zove XLR. Na mikrofonu je muški a na kabelu ženski. Kao serviser i pjevač,čudi me da to nisi znao.
Bežični mikrofon ti neće raditi na nekoj bazi drugačijoj od originalne u 99% slučajeva.
Bežični mikrofon možeš pretvoriti u žični. Povadi bateriju i elektroniku van i spoji se direkt kabelom na sam mikrofon.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

gorancho 15.03.2021 02:49

Citat:

Originalno postovano od smuchac (Post 312602)
Priključak se zove XLR. Na mikrofonu je muški a na kabelu ženski. Kao serviser i pjevač,čudi me da to nisi znao.
Bežični mikrofon ti neće raditi na nekoj bazi drugačijoj od originalne u 99% slučajeva.
Bežični mikrofon možeš pretvoriti u žični. Povadi bateriju i elektroniku van i spoji se direkt kabelom na sam mikrofon.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Hvala za xlr, do sada nisam imao prilike da se sa time upoznam i puno će mi to saznanje značiti, mada mislim da je ovo malo drugačije odn manje. Neće me mrzeti da ponovo probam klasičan mikrofonski xlr mada sam to sigurno već uradio ali davno i naravno bezuspešno. Postavio sam tačan model mikrofona i onaj ko ga je ikada imao, zna o kakvom kablu se radi, a i o mikrofonu. Sada gledam po aliexpressu, pod XLR se smatraju, po njima, i ostali slični i višežilni priključci manjih dimenzija. Čini se da ću tamo naći šta mi treba.

smuchac 15.03.2021 08:29

Mani se Aliexpressa. Nađi neki music shop i daj dva eura više. Ipak stavljaš nešto što bi trebalo da traje pa nemoj za par eura stavljat kinesko smeće od 30 centi.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

casper 15.03.2021 17:03

1 Privitaka
MD 441U ima konektor tipa DIN 41524 (Klein Tuchel). U taj utor nećeš sigurno nagurati XLR, osim ako ne koristiš neku opaku prešu :D

Najbolje je riješenje da kupiš adapter, googlaj pojam "klein tuchel - XLR". Mislim čak da pinovi nisu u istom rasporedu s XLR pa ako ćeš nešto samostalno kemijati, prouči prije nego ga spajaš.
Za bežićni, pojima nemam, nisam se rodio kad su ga proizveli. :D


Trenutno vrijeme na Forumu 08:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org