YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Ucitavanje semplova na LE? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31637)

kem 14.12.2019 01:11

Ucitavanje semplova na LE?
 
Dakle imam sempl bas gitare, folder sa 13 .KSF fajlova i jedan .KMP fajl (skinuo sa download sekcije). Potpuno sam izgubljen, kako bih mogao ubaciti sempl tako da ga mogu odsvirati? Ocitao sam u media i .KMP fajl i folder sa .KSF fajlovima ali mi nista ne izlazi ni u PROG ni u COMBI. Sta mi je ciniti?

Tomy 14.12.2019 01:45

Kad si učitao sample u RAM memoriju, taj sample moraš ubaciti u program da bi ga mogao svirati, pa onda taj program u combi. Ako ne znaš osnove rada sa tom klavijaturom onda plati nekom da ti ubaci ili zagrij stolicu i pročitaj upute do zadnjeg slova jer nije baš tako jednostavno.

kem 14.12.2019 01:47

U mojoj okolini ne postoji niko strucan za tako nesto, ostaje mi jedino opcija da se sam snadjem ali ne znam gde da gledam? Jel moram imati nesto od dodatne opreme da bih to uradio? Trazio sam po prirucniku za triton (na engleskom) i nisam mogao naci, tj pise sta treba uraditi ali ja te opcije nigde ne vidim a nije dovoljno dobro razjasnjeno. Najvise me buni to ubacivanje sempla u program.

Tomy 14.12.2019 02:04

Možeš to odraditi i u klavijaturi. Ajde, probat ću ti objasniti korak po korak kad nađem vremena ako neće već netko prije mene. Sad su svirke vikendom pa ne stignem...

kem 14.12.2019 02:22

Dosta biste mi pomogli ako biste nasli vremena. Ja sam pokusao nesto na "svoju ruku" da cackam po klavijaturi al deluje mi ko da sjebavam nesto. Aj, bar nije problem vratiti ga na fabricka :p Hvala unapred.

Fekete 14.12.2019 18:39

Ubacivanje zasebnog sempla u set

Recimo, imate sempl saksofona, dobili ste od nekoga, i hocete da ga ubacite u svoj set.

To cete uraditi tako sto cete sempl saksofona, znaci KMP fajl i folder sa KSF fajlovima prekopirati u folder sa semplovima u vasem setu!

Zatim ucitate set u klavijaturu i idete na MEDIA>LOAD(F1) i kursor-tasterom do foldera sa KSF i KMP fajlovima, zatim na OPEN(F6) i ponovo kursor-tasterom pronadjite taj KMP fajl saksofona. Znaci sve isto kao kod prebacivanja sempla iz jednog seta u drugi, samo sto ce ovde biti neki drugi redni broj ili ga cak mozda nece ni biti(ako taj sempl nikada nije ucitavan u klavijaturu)! Kada ga pronadjete(obicno stoji poslednji), ucitajte ga:UILITY(F8)>Load selected>OK.

Dalje, idete na PROG i odaberite BANK i broj boje(programa) koji hocete, odnosno onaj na kojem hocete da vam bude taj saksofon! Zatim: MENU>Basic(F2)>Open(F8)>OSC1(F2). Pomocu tocka pronadjite RAM[IMG]file:///C:\Users\Maestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cl ip_image001.gif[/IMG]xx Saksofon. Kada pronadjete RAM[IMG]file:///C:\Users\Maestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cl ip_image001.gif[/IMG]xx Saksofon, idete dalje na UTILITY(F8)>Write Program>OK, da bi taj sempl dodelili tom programu! I kao prethodni put, treba sacuvati sve na Smart Media karticu. Znaci prvo je formatirati: MEDIA>Utility(F3)>UTILITY(F8)>Format>OK, i ceo set sacuvati: MEDIA>Save(F2)>UTILITY(F8)>Save All>OK.



to bi trebalo biti to

<!--[if !mso]> <style> v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Obična tablica"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->

vladimir68 14.12.2019 23:18

Ima u downloadu program kojim se iz kompa može učitati set (i semplovi) ,zove se Lelibby a ima i uputstva kako šta.....Ja sam takođe opisivao pomenuto, nađi post/temu.Na Le i Tr isto se učitava.Srećno.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org