YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   NOvi ROLAND (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7971)

ace 11.02.2009 13:41

NOvi ROLAND
 
Ljudi cuo sam daizlazi novi Roland G90 Jel istinato il ne?

kuki 11.02.2009 14:55

Prica se po nekim stranim forumima kao "Dolazi Roland G-90",
ali ko zna da li je to istina.

svirko 11.02.2009 15:00

Evo,

iako sviram Korgove, pročitao sam da navodno će biti prikazan u Minhenu, na sajmu glazbe, i to sad, u Martu, iliti Ožujku

cincilator 11.02.2009 21:57

Frankurt am Main
 
Novi rolandov aranzer bi trebao da se pojavi na Frankfurtskom sajmu 1. aprila 2009.
To bi trebalo da bude prijatno iznenadjenje za sve one koji koriste aranzere. Vjerovatno zbog toga novi model kasni u odnosu na dosadasnje vremensko rastojanje izmedju rolandovih top-modela. Ja licno prizeljkujem i ocekujem sempler i fleksibilniji bubanj. I naravno tezinu primjerenu "portable" instrumentu. Ako bude tako, vjerujem da cu biti medju prvim kupcima.
Upoznao sam se malo bolje sa PA2x i T3 i nemam sta da kazem. Dobri aranzeri. PA800 je zahvalan aranzer, pogotovo u odnosu na cijenu.
Ali...
Roland je Roland ;)
Uprkos nenadmasnom zvuku, bio je ispao iz trke sa konkurencijom, ali mislim ili se barem nadam da ce uskoro ponovo na zauzme mjesto koje mu po mom licnom i posve subjektivnom misljenju pripada. Sta bi Roland uostalom i mogao bitno novo da ponudi, ako bi izostao sempler?! Nema logike. Cak sta vise, ocekujem da u iskoristivosti semplera, njegovoj integraciji sa aranzerom, bude ispred konkurencije.
Pozdrav

RadeKOKI 26.02.2009 00:03

Evo ovako koliko sam ja upucen iz nekih izvora uostalom nije bitno, prica se da nema nista od nekog top modela za ovaj messe za sledeci mozda. Ali sa tim G90 naime trebalo je da se izbaci ali su italijani ukenjali stvar i stopirali projekat, koliko znam kompletni aranzeri i solo sintevi se vracaju u proizvodnju nazad u japan jedino ostaju harmonike i klaviri u italiji. A sto se tice G90 taj aranzer postoji ali u maticnoj firmi u japanu covek koji je izradio taj aranzer doneo ga je u italiju i italijani nisu odobrili taj aranzer u kome je ulozeno mnogo vremena i projekat je kostao japance brdo para, pa su japanci popizdeli i povukli crtu da vrate sinteve i aranzere nazad za japan da se tamo dalje razvijaju i proizvode. A japanci su trenutno u fazi prikupljanja materijala po trzistima sta treba za nov aranzer da te neke stvari implementiraju u neki nov model, po pricama japanci su "G90" odradili do samog maksimuma i trebalo je da konkurise korgu i yamahi mnogo zesce i postavi neke nove standarde u samom zvuku i ostalim zezancijama, pa su talijani zbog E i G serije jednostavno odbacili prototip G90 i nisu hteli da ga proizvode. Tako da voleo bih da se prevarim i da izbace nesto novo sto bi pariralo PA2X i T3

Vule 26.02.2009 00:07

Jedina stvar za koju se može tvrditi je da će novi aranžer biti izbačen do kraja godine,a sve ostalo su nagadjanja...;)


Trenutno vrijeme na Forumu 00:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org