YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   kontakt 2&3 terce!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3791)

branoy 04.03.2008 08:00

kontakt 2&3 terce!!!
 
Cao...evo malo sam nasao vremena da se i ovim pozabavim a vidim da vam i te kako treba znaci napravio sam terce sebi u KONTKT2 za studio pa rekoh da podelim i vama malo znanja pa ovako...Odete u SCRIPT EDITOR i izaberete u Tuning preset Microtuning i videcete da pomeranje nota ide samo do +50 ili -50 a nama treba +99 ili -99 (to vam je pola tona gore dole) a da biste to dobili potrebno je SCRIPT editor preraditi. Udjete dole levo u edit pa malo spustite do (----------UI Elements------------) i izgelda primer ovako:
declare ui_value_edit $I(-50000, 50000, 1000)..i tako svi ispod a vi ih preradite da svi budu ovako: (-99000, 99000, 1000) pritisnite gore desno aply i sada Note C,D,F,G,A,B stavite na -99.000, :snimite preset po vasim nazivom kako hocete!
Znaci ovo je molska terca a vi sebi pravite kave hocete i obavezno pod source da tune bude +4.00 St a moze i -8.00 St tj. visoka-niska terca!

E ovo sam vec davno napisao 2006 na jednom sajtu a vidim pitaju me mnogi kako napravit
terce u tom sempleru pa ovako da svima pomognem mada ja kad sam trazio da to meni
neko kaze nije bilo uspeha dok nisam malo sjeo i zagrijao dobro stolicu kako se to vec kaze,
tako ako pravite pc aranzer ja vam pomazem s tercama koje su univerzalne. Uzivajte!

vladamusic 04.03.2008 14:27

Nesto ne koristim terce na Kontaktu, ali u svakom slucaju VELIKO HVALA, trebace nekad sigurno!
Pozdrav

branoy 04.03.2008 16:56

ma da druze kako nece trebati, vidis da svi kukaju cim nema terci na klavijaturi
pa traze sve mogucnosti da se naprave a ovo je zakon za pc... sve te semplove ubacis s tritona obradis u kontaktu i mastu na volju ha-ha....

Narodnjak300 10.02.2009 00:25

dali je isti postupak i sa kontaktom 3?

yamahapassion 10.02.2009 02:46

Da ne otvaram novu temu, da li znas mozda da li se moze u Vsampleru dobiti mono i portamento efekat? Video sam kada na Vsampleru za obju oces da dodas efekat, pa posto imam i FM8 instaliran u kompu kad sam dosao na kraj onog padajuceg menija sa efektime pisalo mi je kao zadnja stavka: VST:FM8 FX E sad, tu pristiskam edit, i otvara mi se program FM8 i tu mi nudi sve da menjam na njemu i na kraju da snimim to kao effect banku sa ekstenzijom: .vfxb To me strasno zanima, da li bi se moglo nekako preko toga uvesti da mi na boju iz Vsamplera ide portamento efekat koji bi vukao iz FM8, ako to moze, onda bi ovaj sistem bio idealna zamena za tritona, nesto kao softverski triton :) Molim te objasni mi posto vidim da se razumes u te stvari, da li bi moglo tako, ili nekako drugacije ako znas. Pozdrav.

grabovac037 11.02.2009 15:24

Pozdrav
 
Zanima me da li u kontaktu funkcionise opcija mono i koliko je bolji za zivu svirku od vsapmplera koristio sam vsampler ali bi probao kontakt

yamahapassion 14.02.2009 17:15

I mene takodje to zanima. Da li moze da se doda mono, i portamento. I u kojoj verziji kontakta se (ako moze) to moze dodavati. Ja imam onaj stari, valjda kontakt 1, ali snacu se za 2 ili 3. samo da mi neko kaze, ako moze odma menjam Vsampler, posto sa Vsamplerom se to nikako ne moze odraditi (provereno).

BasariStudios 15.02.2009 04:33

Kontakt, bilo koji, moze i terce i mono i portamento, sad portamento on svoje nema,
ima obican Glide al ja i jedan amerikanac odavno smo napisali portamento skriptu
sa Fingered portamento samo neznam gdje mi je. Mono se ukljuci u Skripte, ides na
Performance i odaberes Mono il Solo skriptu.

yamahapassion 15.02.2009 14:54

@BasariStudios: Druze, bio bih ti zahvalan do neba kad bi uspeo naci tu skriptu i poslati mi. Evo sinoc sam bas skinuo Kontakt3 i svidja mi se njegov koncept, mislim da ima puno vise mogucnosti i potencijala nego Vsampler3. Samo da spomenem mono i transpoze koje na Vsampleru nema, a portamento je tek prica za sebe. Druze, treba mi to ko lebac, pa bi te molio ako ikako uspes da nadjes to da mi prosledis. I jos da te pitam posto vidim da si ti strucnjak za te soft samplere, kako da podesim mono efekat u kontaktu3 ? Ja namestim max. polifoniju na 1 i samo mi jedan ton svira, ali to nije onaj mono jel kako da ti kazem, ton mi ponisti ton, ali nema ono kao sto kod npr. gajdi treba da bude, ako drzim prst na jednom tonu i stisnem neki drugi da mi se cuje stalno taj sto mi je prst na njemu u pauzi. Nadam se da razumes sta te pitam. Hvala puno na vremenu i na odgovorima. Pozdrav

Vaxter 15.02.2009 15:12

Bash chudno da ti je konakt bolji... :))
Pa nije dzaba tolika razlika u ceni izmedju njega i vsamplera... ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 08:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org