YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Upozorenje! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3709)

Alix 25.02.2008 08:37

Upozorenje!
 
Poštovane kolege na Yu-Midi...
Saopštavam vam jednu jako važnu i žalosnu vjest...Ako ko ovas ostavlja svoje klaviature u kafani gdje radi,nemojte ko braću vas molim...Ja već 8 mjeseci radim u jednoj kafani i sad u Petak izvadim sinth (PA1X),stavim ga na stalak,uključim kabal,uklopim šalter kad iz njega jadnog samo nešto dreknu i poče da se puši ko đavo...Odma ga ugasim i reko ajd sačekaću još malo da vidim šta će biti...Kad se Classic naloado,ponovo upalim PA1X a on nikakvog života ne pokazuje...Ajj majko moja šta sad da radim a u Subotu sam imo svadbu sa Josipom Matićem...I kolega Miško mi donio svoj PA50 i 3 sata sam sviro samo na onom Techno ritmu...Narodu dojadilo pa se razbježali i tako sam završio svirku u totalnom promašaju...Kad sam došo kući od sikiracije nisam mogo ni da spavam ama ništa...Čak sam i dobio temperaturu 38* a u velikoj muci sam i zvao i slao SMS Blatusanu (da mi bar pošalje set da usposobim PA50 za tezgu).Al on spava do kasno i dok je on usto ja sam već bio u svatovima i tegljio harmoniku ko budala...Cjeli dan harmonika i naveče svadba.A gle tog čuda u Subotu je mnogo ljudi znalo već da mi rikno sinth (nije mi jasno odakle je izašla ta informacija)...Sreća što mi je Josip donio svoj G-800 pa sam nekako odradio...Cjelu Nedelju sam preležu i pio tablete a danas se malo bolje osjećam...U Subotu (oko 11 kad sam se vozio u svatovima) sam na privatni broj zvao Korgovog Servisera iz servisa HQ i reko mu situaciju.Reko mi je da donesem danas na servis ali da NEMA teorije da se sinth sam od sebe zapali zapali...Dakle po njegovom mišljenju je neko "spustio" ili "špricno" neku tekućinu ili slično kroz one rupice sa prednje strane ispod ekrana koje služe za hlađenje.Ta stvar je ušla u Power Supply i kad sam ga upalio došlo je do udara struje.Pitanje je samo kolika je šteta i koliko će koštati opravak...I tako sam ustanovio da je to bila 100% sabotaža.S čije strane to ne znam al eto,saznaću ja ko je taj frajer bio...Koliko će me servis izaći nek ti Bog zna,ali zato vas opozoravam prijatelji da nebi doživljavali ovaku muku i sikiranciju,ne ostavljajte nikad instrumenata u kafani...Radije ih tegljite sa sobom nego da se ovako sikirate i mučite...Pozdrav!

Vaxter 25.02.2008 11:20

Ja ne mogu da verujem ni da si ostavljao...
Ne bih mogao da ostavim klavijaturu ni bratu rodjenom, a ne tamo negde...
Nikad opremu nisam ostavljao.
Chak nisam hteo ni da je iznajmljujem, a da sa njom nisam ja, ili neko od mojih ljudi!
I shta sad?
Znash kolika ti je shteta?

Marco7 25.02.2008 11:34

...
 
Alix buraze zao mi je sto ti se deslo,jebi ga ipak mi zivim od tih nasih skalamerija!meni se desilo nesto slicno,namontirao sam opremu i otisao da prosetam a do bine je bilo jedno pijano drustvo i kad sam otisao oni su valjda hteli da se slikaju pored klavijatur i neko je je prosuo pivo po njoj,ja kad sam dosao da sviram vidim kvasne dirke a posto je bio Pa50 u pitanju i malo nakosen na staalku sreca te mi nije dohvatio elektroniku pa sam kad sam zavrsio svirku okrenuo klavijaturu i iscedio ono pivo ali sta se desilo pre toga!Desilo se buraz da sam jednom slomio nos i da su oni meni slomili rebro kad su me sutirali dok nije doslo obezbedjenje pa smo posle igrali nogomet sa njima!Nikada ali nikada ne ostavljam vise opremu u lokalu jedino kad dodjem popodne da se namontiram!Zao mi je sto ti se to desilo i trebao si samo da kazes ovde da ti treba dobar za Pa50 dobio bi ga odma od mene brate ;)

triton_Extreme 25.02.2008 11:48

Pozz Alixe, staces napravices klav, ja nikad ne ostavljam, bio sam jednom ostavljo, ali sam premijetuo da ljudi docu i gradu ritmove sa klav, tako sam imao sa pa800 isto problema, docu ljudi i pokradese sve, ima i takvih...

pozzzz nebrini sredices

kuki 25.02.2008 13:44

Stvarno zalosno kakvih ljudi ima,i kako vole da prkose.Ja na svu srecu jos nisam doziveo tako nesto,bilo je ono kad razbiju flasu ispred klavijature pa malo spricne na prednju stranu klavijature ali mi niko nije polijo.Desilo mi se samo da je moj kolega gitarista koji stoji sa moje leve strane zaspao stojeci i kako je krenuo da pada unazad zakaci mi klavijaturu i padne na zemlju,i on i moja klavijatura.Na svu srcu klavijatura nije bilo ama bas nista sem sto su se iskrivili svi dzekovi,posto je pala na dzekove.

Jolly 25.02.2008 13:49

Sve se.brate,moze popraviti,ali se nadam da te nece mnogo kostati!
Klavijature nisam nikad ostavljao u lokalu gde sviram,ali sam ostavljao razglas.
I tako,dodjem u lokal sledeceg vikenda,a ono na mixeti sve ispomerano i pretumbano!Da pojedes mu..!I naravno,krivca ne mogu da nadjem!
Jednom prilikom mi je na tezgi riknulo napajanje na PA 80.Izbezumio sam se!
Popravka me je,u ovlascenom Korg-ovom servisu,kostala 150e.
Pozdrav,kolega!

Alix 25.02.2008 14:02

Pozdrav drugovi!
Danas sam ponovo kontaktiro servisera iz HQ i reko mi je novog Power Supply-a nema,a ako je otikoji regulator ili kakav čip,ili FET tranzistor,da su skupi a i pitanje imali toga kod nas...Još da ne računam poso što opravi...Zato ako ko zna de mogu da nabavim sledeći Power Supply neka mi se javi pod hitno...Model je:

MEAN WELL (MW) PQ-100DDI

Eto ako ko može da pomogne nek se javi...Pozdrav!

Edis85 25.02.2008 14:29

E moj Alixe kurate si srece, ja znam da bi poludijo i uzeo pistolj i poceo pucat tamo sve redom, al da to sprijecim nikad ne ostavljam klavjeture ma bijo pjan, trezan, bolestan, da mi je najteze i najgore spakovat ja spakujem rizkiram ti po sata i tamo dje sint tamo ja. Nadam se da ces popraviti i srediti kako treba, puno srece

mr_eko 25.02.2008 15:25

nisam nikad ni ostavljao sint u kafani.....nigdje...najsigurniji je sa mnom.......bas mi te zaooo,,,,,nedaj boze nikome..

elvir 25.02.2008 15:39

alixe javi mi se na msn
rješićemo to.

i ne sikiraj se ako je samo napajanje otišlo onda skači do plafona i kriči po kući ....jebeš napajanje naj manji problem


Trenutno vrijeme na Forumu 12:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org