YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Novo radno vreme za lokale??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17301)

zoric 04.02.2011 00:01

Novo radno vreme za lokale???
 
Verovatno ste vec naculi nesto o ovome.......kako ce se ovo odraziti na svet muzicara?do koliko sati cemo moci da sviramo?i da li ce uopste neki lokali smeti da rade duze od 1 sat posle ponoci???

Vule 04.02.2011 00:12

Prijatelju a odakle si ti? O kojim lokalima je rec? Ovde ima muzicara iz celog sveta,u kojoj zemlji je donet zakon?

Dajte malo vise informacija o cemu se radi kada otvarate ovakve teme,i postavite je na pravo mesto?!?!



EDIT: tema premestena u svastaru

EmirTotic 04.02.2011 00:16

Ako se to odnosi na Srbiju, onda je taj sistem vec 20 godina u nazad. :) Imam milion drugara koji drze lokale i svi rade do 1h posle ponoci, eventualno 1:30h. Naravno to je sve pod navodnicima, uvek traje duze i to ce biti tako zauvek. Nema zakona u Srbiji, ove pravila sluze da se krse nazalost. :)

milanceshow 04.02.2011 00:22

Ajd Emire ,javi mi gde sviras da ti posaljem ispekciju!!! :)

Dell 04.02.2011 00:30

:lol: ima tako jedna kafana kod nas, mostarci znaju da se kod Ljube (lokal se zove drukcije, to mu je vlasnik) ide kad se sve zatvori. Radno vrijeme do 23 h, ali uvijek radi dok ima gostiju. Nije jednom bila situacija, policija nailazi a Ljubo rekne tisina svi, ugasi svjetla i muziku dok policajci ne odu :) Tako da je Emir dobro rekao, taj zakon se nece kruha najest kod nas ;)

nesaband 04.02.2011 00:41

Boga mi videcemo,izgleda ce samo lokali koji su na vodi,splavovi,brodovi moci da rade do jutra.

Ko je iz Bosne a malo je stariji trebao bi da se seca vremena u staroj SFRJ da je muzika radila samo do 22h

Ovaj zakon je donela gradska skupstina grada Beograda juce i taj zakon ce poceti da se primenjuje za tri meseca.

To ce vaziti za kafice koji se nalaze u stabenim zgradama da bi se postovao kucni red i da ljudi mogu da spavaju bez buke.

Videcemo kako ce to proci u praksi,mada mislim da ce se debelo cesati svi oni koji ne budu postovali radno vreme ako im dodje inspekcija.

EmirTotic 04.02.2011 00:48

Citat:

Originalno postovano od milanceshow (Post 170459)
Ajd Emire ,javi mi gde sviras da ti posaljem ispekciju!!! :)

Zar bi uradio to mladjem kolegi? :))

Ne pamtim kada sam 18. rodjendan ili bilo kakvu privatnu zurku zavrsio pre 2:30h. Oko 1:30h se stisas i nastavis da sviras, a sve je vise i manjih lokala tako. Mozda dodje policija da upozori ali retko dodju drugi put. No dobro, ko zna, civilizujemo se polako kao drzava, zivi bili pa videli kako ce ovo funkcionisati na dalje. ;)

Narodnjak300 04.02.2011 01:10

Bas kad bio Kosmajac u Boru i prica jedna devojka slavila 18-ti, u jedno doba dosli panduri i napravili fajront, fin nacin da se zavrsi 18-ti rodjendan :), naravno slavljenica objasnjava kako proslavlja punoletstvo ali ovi ni da cuju...

gagan 04.02.2011 01:34

Etoga na selu nema mi mozemo da tamburamo do zore . hahahahaha

Vule 04.02.2011 01:39

@ Gagan

Sad kad navale muzike iz grada na selo ima da vam uzmu pos'o ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 05:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org