YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kakav bubanj vi koristite na vasem Tyrosu i koje samplove (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26398)

mladen.lav 05.12.2013 18:43

dell imas to u download

citav jocin set msm da se zove mladen tyros 2 ili tako nekako u svakom slucaju skini i konvertuj onim programcicem
Dodato:
Koje harmonike se najvise koriste? Kabine neke?

NordX 15.01.2014 01:44

Je l' zna neko da l' moze i kako (postupak) u Tyros 2 da se slozi DRUM KIT od Wave fajlova,i da se koristi kao Custom Drums?

Dell 15.01.2014 02:03

Neces to moc uradit na Tyros2, ako hoces wav u drum kitu moras ih napravit kao custom voice i na rhytm1 traku.

NordX 15.01.2014 02:08

Je l' postoji neki program pomocu kog mogu da slozim Wav fajlove napravim Drum Kit i koristim kao Custom Voice? Dell imam Jocin Drum ako hoces da ti posaljem i hvala za ono. ;)

asmir90 15.01.2014 02:48

da se i ja malo nadovezem ustvari da pitam :) jel imaju negdje semplovi od tyrosa 4 ili 3 da se mogu ubaciti od korga ? :)

dmmacak 15.01.2014 11:45

Citat:

Originalno postovano od NordX (Post 262080)
Je l' zna neko da l' moze i kako (postupak) u Tyros 2 da se slozi DRUM KIT od Wave fajlova,i da se koristi kao Custom Drums?

Sigurno je da je najbolji nacin napraviti drum kit sa nekim programom (npr. Awave). Ali ako ne vladas programom lakse ti je na samoj klavijaturi. Verovatno ti je vec poznato da na T2 ne mozes napraviti Custom drums od semplova. Mozes samo napraviti od internih semplova pomocu editora
Dodato:
Slucajno sam prekinuo post pa nisam dovrsio. Hteo ssm reci da mozes napraviti drum kit kao cudtom voice pomocu programa Awave. A mozes i u samoj klavijaturi dosta brzo to odraditi. Trebaju ti wave ili aiff semplovi bubnjakoje bi ubacio u taj drum kit. Udjes u voice creator pa wave import. Imas osam elemenata koje mozes da kombinujes. Mozes da koristis kolko ti hoces tih elemenata. Dal jedan ili osam i to sve zavisi za sta hoces da iskoristis. Mozes napraviti da svaki element bude kao jedan layer. Ili da svi sviraju istovremeno. U slucaju drum kita bilo bi dobro napraviti vise layera. Udjes u elment 1 i ako vec imaju neki semplovi mozes ih obrisati sa delete wave i to moras sve. Zatim imas add wave gde ubacujes svoje semplove.
E sad da ne bih ovde pisao romane pokusaj malo i sam da provalis. I ja sam sve sam provalio niko mi nije pokazao. Ne mozes nista pokvariti.:-)

NordX 15.01.2014 17:39

@dmmacak mogu da dobijem tvoj skype,ili neki kontakt da porazgovaramo o toj temi malo,posto sam nov u tome. Probao sam nesto da slozim u Tyrosu od Wave fajlova al' mi ne ide :) Zasto ima 8 Elemenata,mogu na prvom Elementu da slozim recimo kompletan DRUM KIT (Kick,Snare,Hit Hat,Crash,i ostale elemente) i da radi kao Custom Voice. ? :)

Hvala unapred.

NordX

maricm 16.01.2014 09:00

2 Privitaka
Ovako kod mene izgledaju postavke kompresora i eq na klavijaturi.


Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

maricm 16.01.2014 09:03

Moram ponovo poslikat slike postavke eq jer za svih 5 paramatara mjenja se vrijednost q i freq

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

NordX 16.01.2014 14:57

I kompletno svi ritmovi ce mi zvucati drugacije? :) Hvala Mladene! :)


Trenutno vrijeme na Forumu 06:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org