YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   sta kupiti ? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25648)

brasa marini 09.07.2013 14:40

sta kupiti ?
 
Evo ovako, imam 15 godina, sviram aranzer oko 2 godine i sad trazim polovnu solo klavijaturu. Ako moze da budu plitke dirke, da ima lepe harmonike (posto mi treba uglavnom za narodnjake) i da ne bude nesto staro. Cena oko 1000 evra.

hvala unapred :)

tranzit 09.07.2013 15:09

Za taj novac, a da instrument ispuni ta tvoja ocekivanja, nema mnogo izbora. Kada se radi o novim instrumentima, u obzir dolaze samo Korg PA600 i Roland BK-5 OR. Oba su po cijeni od oko 1.000 eura. Ako bi u obzior dosli i koristeni instrumenti... opet bi se izbor sveo na iste instrumente, a mozda bi uz mnogo srece nasao i neki polovan Yamaha Tyros 2. Mislim da bi od svega nabrojanog, ipak Korg PA600 za tebe bila najbolja alternativa, a sa obzirom da si mlad i da vjerovatno nemas puno iskustva sa pravljenjem ritmova i sounda. Za PA600 imas ogroman fundus vec uradjenog materijala i dobrog i manje dobrog, pa ces sigurno naci i nesto za sebe.

nesaband 09.07.2013 15:14

Citat:

Originalno postovano od brasa marini (Post 248241)
..... sviram aranzer oko 2 godine i sad trazim polovnu solo klavijaturu. Ako moze da budu plitke dirke, da ima lepe harmonike (posto mi treba uglavnom za narodnjake) i da ne bude nesto staro. Cena oko 1000 evra.

hvala unapred :)

@Tranzit aj sad ponovo predlozi nesto coveku posto si promasio temu.Sedi jedan =))
Dodato:
Moj predlog ti je Rolanda Fantoma S i ostace ti para za jos nesto.

Ace 09.07.2013 15:32

Moj predlog Korg Triton Extreme

tranzit 09.07.2013 15:49

Citat:

Originalno postovano od nesaband (Post 248243)
@Tranzit aj sad ponovo predlozi nesto coveku posto si promasio temu.Sedi jedan

Hahahahaha... tako je to kad covjek ne zna svoje granice pa radi 25 sati u 24... Skroz sam puk'o. Sto se prijedloga tice, Fantom S ce naci daleko jeftinije a Triton Extreme ide trenutno za nesto vise novca. Vrlo skakljiva tema- Mislim da bi sa Fantomom bio kvalitetniji saoundom, a sa Triton Extreme bi imao vise raspolozivog materijala. Novih instrumenata sa samplerom za taj novac nema... nezgodna situacija.
Dodato:
Upravo sam saznao da jedna prodavnica nudi Roland Fantom X7 za cijenu od oko 1.000 eura. Ne znam odakle se javljas ali ako se nalazis negdje u EU, ovo bi bila odlicna prilika.

brasa marini 09.07.2013 19:24

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 248246)
Hahahahaha... tako je to kad covjek ne zna svoje granice pa radi 25 sati u 24... Skroz sam puk'o. Sto se prijedloga tice, Fantom S ce naci daleko jeftinije a Triton Extreme ide trenutno za nesto vise novca. Vrlo skakljiva tema- Mislim da bi sa Fantomom bio kvalitetniji saoundom, a sa Triton Extreme bi imao vise raspolozivog materijala. Novih instrumenata sa samplerom za taj novac nema... nezgodna situacija.
Dodato:
Upravo sam saznao da jedna prodavnica nudi Roland Fantom X7 za cijenu od oko 1.000 eura. Ne znam odakle se javljas ali ako se nalazis negdje u EU, ovo bi bila odlicna prilika.

Ma iz srbije sam tj. iz vojvodine imam yamahu psr 1500 i nije ona losa samo sto sam poceo da sviram narodnjake , kola i tako te stvari a ove godine rodilo zito pa oce roditelji da mi kupe novu ,pa sam mislio da zadrzim yamahu a da kupim jos jednu samo za solo.

nesaband 09.07.2013 19:36

E da je zito jos bolje rodilo pa da imas jedno 2100 eura i da dobijes nov Roland G6 sa garancijom i da te bog vidi za narednih nekoliko godina.

mladenkom 09.07.2013 19:42

Ehe,i moji su imali dobar prinos psenice,kad smo vec kod psenice,za razliku od prosle godine kad su sejali kukuruze,tad je bilo katastrofa jer je bila susna godina.
Elem,mislim da bi ti taj fantom bio best buy,mada i extreme se dan danas dosta koristi,tako da sta god uzmes neces pogresiti,tj odradice ti posao.

NeX007 09.07.2013 19:43

Moje misljenje je da bi sa Rolandom Fantom Xa bio prezadovoljan. Roland Fantom S je takodje jako dobra klavijatura ali nema numericko biranje performansa sto je jako korisno na nastupima dok fantom xa ima. Ima sve ono sto ti zelis i sto je najvaznije od svega pruza mnogo dobar i kvalitetan sound... cena mu je izmedju 700 i 800 eur ,naravno u tip-top stanju.

VUNIMRAV 09.07.2013 19:43

E ako si jos iz Stapara?
Dodato:
A sta bi ti falilo da kupis TR i ostane ti novaca.


Trenutno vrijeme na Forumu 00:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org