YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Bolje pevanje posle alkohola? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31511)

kem 23.09.2019 00:19

Bolje pevanje posle alkohola?
 
Obicno vazi pravilo da posle par casica bilo koje zestine dosta se bolje peva, ali da li je to ili osoba pod uticajem misli da ona bolje peva? Ako nije i ako stvarno pomaze, kakav to uticaj ima alkohol na ljudsko grlo da bi podstakao pevanje? :confused:

Dell 23.09.2019 09:21

Već sam jednom negdje napisao, ko god misli da pod uticajem alkohola bolje svira ili pjeva grdno se vara. To što se dobije dojam da se bolje svira ili pjeva, to je nažalost samo dojam. Neka vas neko snimi, pa da vidimo.
Jedna-dvije čašice mogu malo pomoći u razbijanju treme i neznatno opustiti čovjeka, pa to može pomoći na tezgi. Ja kada popijem nekada na svirci, a to biva obično poslije ponoći, jednostavno se previše opustim, ruka ne sluša, a reakcije su usporene.
Definitivno se više ne napijam na svirkama otkada sam se jednom ranio gin-tonicom na jednoj svadbi. Sutradan su mi ovi iz benda rekli kako sam pjevao par nekih pjesama i ja se toga uopće nisam sjećao, što me je izbezumilo. Od tada samo lagani špricer.

grico 23.09.2019 13:10

i ja sam mišljenja kao @Dell...tokom godina sviranja bilo je i prežderavanja i naravno alkohola...al evo jedno nedavno iskustvo...skupilo se neko društvo malo se sviralo...čaša po čaša..boca po boca i ode to....sviram ja....mislim da i razvaljujem...barem se meni tako činlo...čak sam se i snimio...čak sam i poćeo prčkat po klavijaturama "naštimavat" parametre glasnoću,volumen među kanalima itd itd...no meni je to zvučalo savršeno perfektno ...iznenađujuče ..mene nije puklo na ruke...nije bilo grešaka...nije mi se sala vrtila..al puklo me na objektivnost zvuka di mi se činilo da je sve savršeno...od pjevanja do sviranja...
Kad sam ja to čuo nakon par dana mamurluka...živi užas !!!,,,ne mogu virovat da se tako čoviku iskrivi percepcija shvaćanja i razumijevanja zvuka i čula...katastrofa !!!

djmt 25.09.2019 11:22

Citat:

Originalno postovano od kem (Post 308326)
Obicno vazi pravilo da posle par casica bilo koje zestine dosta se bolje peva, ali da li je to ili osoba pod uticajem misli da ona bolje peva? Ako nije i ako stvarno pomaze, kakav to uticaj ima alkohol na ljudsko grlo da bi podstakao pevanje? :confused:

Hehe verovatno je tu stvar da si malo opusteniji kad popijes 2-3 pa onda zbog toga i bolje vodis program, biras veselije pesme - pravis veseliju zurku pa nakraju ispadne gostima da je zurka bila bolja nego prosli put kad nije muzika popila 2-3 :)

Ali sigurno kad se popije se slabije i svira i peva, provereno :D

grico 25.09.2019 12:57

da.... ima ona .."Muzičari koji piju nikad nisu patili od treme"..šala...
triba bit dosljedan i umjeren...

neconix 25.09.2019 20:21

Muzicari koji piju nikad nisu znali gde je bina...:lol:

smuchac 26.09.2019 19:50

Ja drmnem ali ništa puno,kontrolirat se znam a popit mogu puno pa nemam vremena da se izujem dok sviram. :)

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

mirandess 01.10.2019 00:10

Citat:

Originalno postovano od Dell (Post 308328)
Već sam jednom negdje napisao, ko god misli da pod uticajem alkohola bolje svira ili pjeva grdno se vara. To što se dobije dojam da se bolje svira ili pjeva, to je nažalost samo dojam. Neka vas neko snimi, pa da vidimo.
Jedna-dvije čašice mogu malo pomoći u razbijanju treme i neznatno opustiti čovjeka, pa to može pomoći na tezgi. Ja kada popijem nekada na svirci, a to biva obično poslije ponoći, jednostavno se previše opustim, ruka ne sluša, a reakcije su usporene.
Definitivno se više ne napijam na svirkama otkada sam se jednom ranio gin-tonicom na jednoj svadbi. Sutradan su mi ovi iz benda rekli kako sam pjevao par nekih pjesama i ja se toga uopće nisam sjećao, što me je izbezumilo. Od tada samo lagani špricer.

Slazem se sa tobom. Ja recimo ne znam pit, pa ne pijem, a i ako se hocu "napit" onda krenem pit tek oko 2-3, a posto ne pijem cesto, dovoljno mi je 3 case gemista i ja lelujam... :lol:

Ja obicno kad sam pjevam i sviram, uzmem pelinkovac i airwawes zvake(ne znam zasto ali mi hlade grlo dok pjevam, bez njih ne mogu uopce pjevati), e s tom kombinacijom mogu sigurno 3-4-5 sati u komadu raditi(naravno uz ovaj pelinkovac podrazumijevam samo jednu čašu!)

Definitivno treba izbjegavati alkohol! To dvoje ne ide nikako... Jbg tu smo da pravimo feste i da napijamo druge, a ne sebe...

Sto se tice grla, najbolja ti je kadulja za to ili neki topli napitak, alkohol nikako ne!

Dell 02.10.2019 07:19

Evo mene i mojih kontraša :D :D :D :D :D

mirandess 03.10.2019 13:06

Hahaha cao mediteranci moji kako ste :-* :D


Trenutno vrijeme na Forumu 14:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org