YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Vesti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Preminuo Staniša Stošić "vranjanski Pavaroti" (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4241)

tesla 09.04.2008 23:09

Preminuo Staniša Stošić "vranjanski Pavaroti"
 
Pevač narodne muzike Staniša Stošić, poznat po interpretacijama pesama vranjanskog melosa, posle duže bolesti preminuo je u utorak u Beogradu u 63. godini, javila je RTS.

U sali Skupštine opštine u sredu će biti održana komemorativna sednica, a Stošić će biti sahranjen u četvrtak u 14.30 u Aleji zaslužnih građana u Beogradu.

Rođen u selu Vrbovo u opštini Vladičin Han 1945. godine, Stošić je pola veka gradio pevačku karijeru nastupajući po Srbiji, republikama bivše Jugoslavije i u svetu.

Celog života bio je saradnik Televizije Beograd, Radio Beograda i Muzičke produkcije. Radio televizija Srbije se sa velikim poštovanjem i tugom oprašta od ovog velikog umetnika.

Povodom njegove smrti, muzička urednica u Radio-televiziji Srbije i dugododišnja Stošićeva prijateljica Nena Kunijević rekla je da je on bio 'vranjanski Pavaroti'.

'Staniša je za mene legenda i ambasador Vranja i vranjske pesme. Ono što je za Vranje u literaturi književnik Bora Stanković, to je u muzici Staniša Stošić', istakla je Kunijevićeva.

Stošić je između ostalih objavio albume 'Antologija vranjanskih pesama' i 'Moje najlepše pesme' na kojima je otpevao 'Milkano', 'Petlovi pojev', 'Puče puška', 'Dimitrije sine Mitre' 'Koštana' i druge, a bio je naročito poznat po izvođenju pesme 'Lela Vranjanka'.

Burli 10.04.2008 00:12

Neka pociva u miru i neka mu je laka zemlja...

vingula 10.04.2008 00:23

Da ne zaboravimo, i Boris Dvornik je umro.

hajro 12.06.2008 01:28

eeeeeh pa ko ce nam vise pjevati te vranjanjske i ciganske , opere pa sevdalinke i ko ce da zamjeni i velikog glumca DVORNIKA ostaje na vama mladima.to sam vec spomenuo u jednom svome postu da mi je drago da na mladima "SVIJET OSTAJE" LAHKA IM ZEMLJA I RAHMET HIM DUSI,SAFETU, MEHI,TOSETU, SAVI,TOMISLAVU,SABANU,PAVAROTIJU,NINI,STANISI,VIDI PAVLOVIC,i nemojte mi javiti da su sutra pomrli svi VELIKANI nase narodne i zabavne scene.
PS.-CUVAJTE SE DJECO alkohola-duhana-BIJELOGA-trave-tripera-sifilisa-picajzle i jos mnogih drugih negativa koje uglavnom dostignu NAS jebivjetre MUZICARE jer smo upravo izlozeni tim
problemima.ako neko bude htio saznati sve ljepote cari i patnje muzicara moze saznati od mene ,ali sto prije dok me ne proglase da sam RAHMETLI.
LP.

hajro 12.06.2008 14:32

hmm prijatelji neznam kako je ovaj moj prosli post dosao pod Cestitke a mi ustvari izjavljujemo saucesca nasim umrlim kolegama.
a sto se tice cestitki mogu vam reci da mi je Alix sinoc ustimao korga pa 500 ko piscu i ja sam mu mnogo zahvalan.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:51

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org