YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Yamaha psr 9000-fis tipka nema dinamiku (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20290)

lokar 16.10.2011 19:41

Yamaha psr 9000-fis tipka nema dinamiku
 
Ako je netko imao slican problem,molim da objasni koji je problem bio.
Pretpostavljam da je gumica ispod tipke,ali nisam siguran.
Hvala!
Pozdrav!.

makso68 16.10.2011 19:52

Skoro sigurno je gumica..Trebalo bi je očistiti,ili,još bolje zamjeniti.A,po mogućnosti zamjeniti komplet gumica..Pozdrav!

Vaxter 20.10.2011 21:27

9000 ima traku.
Menja se za celu klavijaturu čim se menja.
Nije je lako naći.

tranzit 20.10.2011 23:17

Kod Yamaha centrale za Evropu koja se nalazi u Rellingenu (Njemacka) mozes dobiti tu traku bez ikakvih problema. Naziv za nju je "Rubberleiste" a cijena je oko 50 eura.

Vaxter 20.10.2011 23:23

Tranzit, ulepšao si mi veče!
Pošto retko sviram, zbog čega se stidim, ja i dalje imam ovog dinosaurusa.
Ne isplati mi se da menjam.
Traku sam jednom zamenio, jedva našao i to polovnu, kad ponovo isti problem.
Samo sada druga dirka.
Moram nekako to poručiti.
Hvala za info.

tranzit 21.10.2011 00:02

Pozovi na telefon 041013090 (dodaj pozivni za Njemacku naprijed ali bez one prve nule) i trazi odjeljenje za dijelove (Ersätzteile). Tu ces dobiti sve sto ti treba pa i tu Rubberleiste za 9000 Pro. Inace to je i dalje, po meni, najprofesionalniji Yamahin aranzer koji je ikada izasao na trziste, bez obzira na sve te MB i GB RAMa i ROMa koje su kasnije dodavali slijedecim modelima. To se da na drugi nacin vrlo efikasno (pa cak i mnogo bolje) nadoknaditi ali klavijatura i ostala profesionalna oprema 9000 Pro se nije ni ocesala u svim novim Tyrosima.

lokar 23.10.2011 13:00

Mislim da tu traku znam gdje cu nabaviti,ali mene vise muci zamjena iste.
Ako netko ima kakvo iskustvo.neka malo objasni.
Hvala vam na odgovorima.

marco 23.10.2011 16:11

Nosi u servis neki. Mozes i sam. U principu samo zapamti gde koja ploca ide, a mozes i da slikas. Sto se tice konektora, nemoguce je pogresiti. Svi su razliciti, i nemoguce je staviti ih na razlicita mesta. Pazi samo ako radis sam, da svaki sraf zasrafis do kraja, da ne bi nesto prespojio. Sto se tice ciscenja gumica, od toga nema nista. Gumica pukne na odredjenim tonovima,i jedino resenje je zamena.

KORGX5D 23.10.2011 20:17

lokar

eto sam ti na PP poslao uputstvo sa fotkama, samo ti treba neko pripomoci malo sa njemackim jezikom, ali ako nista drugo, a ono imas fotografije pa se snadji.

Lijepi pozdravi!

gega 23.10.2011 21:01

**
 
@Korgx5d

Lokar je na forumu pitao za savet...znaci javno pa bi bio red da se i javno odgovori a ne na PP;)
Okacite to i na dovnload sekciju pa cete time pomoci i ostalima koji imaju isti ili slican problem.


Trenutno vrijeme na Forumu 03:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org