YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Kompjuter ne reaguje! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23387)

ЂолеПФК 14.08.2012 16:24

Kompjuter ne reaguje!
 
Cistio sam kompjuter, od komponenti sam skidao graficku, napajanje, ventilator za maticnu plocu, hard disk i sve vratio kao sto je i bilo.Sada kada hocu da ukljucim racunar ne reaguje, kao da nisam ni pritisnuo dugme.Dugme za napajanje je ukljuceno, kabl lepo povezan.Sta moze biti problem?
Sumnjam na kabl za paljenje, valjda se zove Switch, ali ne znam koji je to kabl, o njemu sam citao na drugom forumu.Da li je moguce da je jednostavno dugme izgubilo kontakt?Pozdrav svim kolegama, nadam se da ima resenja.

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

marko87 14.08.2012 16:44

Jel si lepo vratio kabl od dugmeta koje pali racunar? Proveri lepo sve kablove ponovo. Obrati paznju, ukoliko na ploci imas prikljucak za 4 pin kabl sa napajanja.

zeljko 14.08.2012 19:32

Probaj da iskljucis kabal iza kompa od struje skroz izvadi napolje i sacekaj malo,a ono dugme gdje palis komp pritisni i drzi malo duze,pa ponovo ustekaj kabal pa probaj mozda upali...Kod mene je bio takav slucaj na cerkinom kompijuteru nije islo i kad sam tako uradio poce radit...Pozz

ktisljar 14.08.2012 22:01

Mislim da bi u ovom slučaju trebao pokušati zamjeniti napajanje. Naime, dok je kompjuter bio stalno uklučen (prije čišćenja) sve je radilo O.K. Zatim si sve rastavio, a elektrolitski kondenzatori u napajanju su se s vremenom osušili i nemaju više kapacitet koji bi trebali imati. Sada (kad su se ohladili) nemaju sposobnost ponovno akumulirati energiju iz tzv. switchera i zato ne mogu dati dovoljnu struju za pokretanje svih komponenti u kompjuteru. Dakle da ponovim: Mislim da trebaš promjeniti napajanje.
Nadam se da sam pomogao.
Pozdrav,

AcaG600 14.08.2012 22:02

Posto si rece vadio sve kablove napolje, pa ih posle vracao, a medju njima si verovatno skidao i one tanke male kablice za restart, paljenje, HDD crvena i zelena za rad kompa, proveri opet te kablice kako si ubacio, da li ti svetle lampice dok ne radi komp i slicno?Ako svetli neka lampica dok je komp ugasen, znaci da nesto nisi lepo povezao...Proveri te kablice opet, i proveri ATX cetvoropinski da li si lepo ubacio kao i glavni dvadesetcetvoropinski...Vidi prvo ovo, pa ako nece idemo dalje... :)
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit 14.08.2012 22:47

Mnogo filozofije ama to sve ne pije vodu bez da prvo napises koja je maticna ploca da bih ti tacno napisao sta treba da radis. Ukoliko nisi ostetio hardver pri tom svom vratolomu, najvjerovatnije (99,99%) si pogresno prikljucio kablove na System Panel pinove te svoje maticne ploce. Ovdje je dovoljna i najmanja greska da nista, ama bas nista, ne radi. Napisi tacan naziv maticne ploce pa da rijesimo taj problem.

ЂолеПФК 14.08.2012 23:23

Sve sam pokusao, kolege, ne reaguje.
Aco, sve sam to proverio, zeleno i crveno svetlo takodje ne svete.
@tranzit MSI K9N Neo V3.


Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

AcaG600 14.08.2012 23:31

Hahaha...Moja bivsa ploca... :D Najverovatnije si kablove nesto lose povezao ili mozda ti se slucajno odlemila zica od prekidaca...Ja sam imao problem da se isto po pritisku na dugme ne startuje ploca...Ako imas vise modula rama, ubaci samo jedan i prosetaj ga kroz slotove i vidi da li ce da se upali...Meni je bas u tom ramu bila fora, a ako imas samo jedan modul rama, probaj i njega kroz slotove druge...Ako si lepo povezao kablove, probaj i ovo za ram...Ne kosta te nosta...
Postovano sa mobilnog uređaja

ЂолеПФК 14.08.2012 23:42

Imam dva modula, vec sam ih setao, sutra cu da ispitam napajanje, ali ubedjen sam da je nesto oko onih kablica kod dugmeta za ukljucivanje, da li je moguce pokrenuti nekako racunar bez pritiska dugmeta?

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

tranzit 14.08.2012 23:45

3 Privitaka
Provjeri vrlo pazljivo polove prikljucaka System Panela. Dovoljno je da si zamijenio polove na Power Switch ili Reset prikljucku i da nista ne radi. Pise ti na pinovima koji se nalaze na kablovima koji dolaze sa Front Panela i za sta su i pol (-;+) a to isto pise i na maticnoj ploci. Uzmi lupu ako su natpisi na ploci isuvise sitni. Obavezno provjeri da li si prikljucio tacno i ostale kablove koji dolaze sa Front Panela (USB, FireWire) jer je i ovdje dovoljno da si pogrijesio polove i da opet nista ne radi. Problem lezi tu i vrlo lako ga je rijesiti. Postoji jos jedna mogucnost ama prvo provjeri ovo pa ako ne bude islo onda cemo dalje.
Provjeri da li si uopste prikljucio 12V napajanje (treca slika).


Trenutno vrijeme na Forumu 18:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org