YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Koji patos koristite u ritmu ??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23133)

kufi 05.07.2012 15:08

Koji patos koristite u ritmu ???
 
Sviram korga pa800 pa me interesuje koji patos najcesce koristite u ritmovima da li samo jedan za sve a koji u bojama mislim na strings da nedodje do neke zabune pozz ;)

gagan 05.07.2012 15:24

Koristim synt laminat hahahaha , mala sala , pa najbolje je neki sint strings , a neki put i horove treba koristiti sve zavisi koji je ritam u pitanhu

nesaband 05.07.2012 15:33

pogledaj koji se stringsi koriste u fabrickim ritmovima pa onda koristi iste.mislim da je to najbolje resenje.

nicic 05.07.2012 16:40

Koji patos koristite u ritmu ???
 
odlican bez prepravke je i3 strings ima ga na pa 50 sigurno a verovatno bar nesto slicno ima i na pa 800

tranzit 05.07.2012 19:27

Sta god koristio treba da bude "necujno" inace ode citav aranzman ritma u q... Narocito "opasan" je ovdje strings koji zbog svog sirokog frekventnog opsega, ako je prejak jednostavno podavi i dobos i hihat i ciniele a i ritam gitaru. Ritam gubi na probojnosti a instrumenti u njemu postaju nedefinisani. Drzi se pravila da ga pojacavas od nule do nivoa kada ga prvi put jasno cujes, u tom momentu je vec previse, smanji level za malo i... to je to.

romario 05.07.2012 19:37

Ne bi da se hvalim ,ali moram ;)

Tvoje mišljenje da kad se taj strings čuje i sam
poštujem .
Tako sam to s vremenom shvatio i tako to upotrebljavam.
Drago mi je da i ti to potvrđuješ .

Pitanje .

Koliko je i dali je uopće potreban taj pad,
kada radiš pjesme .u studiju mislim .

Uz dobar zvuk bubnja i bas gitare dali je potreban i
dali ga koristiš .

Možda se ne može reći generalno ,ali eto ...

tranzit 05.07.2012 20:08

Licno ne preferiram te padove u studijskim projektima a ako musterija bas insistira i prinudjen sam da ga upotrijebim, onda je to obavezno neki vrlo "mutni" stereo synth pad koji se u sustini i ne cuje vec ima samo ulogu boljeg definisanja harmonije.

acakasper 06.07.2012 08:20

ja koristim i3 strings,puno zvuci po meni najbolji je.

GALA 06.07.2012 13:07

Pozdravljam ovo sto je Tranzit rekao.........bez ikakvih podloga-tepiha

Sejox 06.07.2012 17:03

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 219670)
stereo synth pad koji se u sustini i ne cuje vec ima samo ulogu boljeg definisanja harmonije.

Ovo bi po meni trebalo da je mozda i najbolji prijedlog i rjesenje.
Svakako da aranzman bolje zvuci i nekako je "puniji" sa ovakvom vrstom
pad-a ili podloge.
Mozda se ovdje moze i razgovarati o ukusima,mada ja nesto bas i ne vidim mjesta za to,iz razloga,koji je vec gore napisan.
Napraviti jedan aranzman za neku pjesmu u ritmu "ballad" ili tako nesto laganije a u zabavno-pop maniru,po meni iziskuje koristenje pad-a.
U nekim drugim aranzmanima mozda i ne treba,ali je ipak pozeljan,iz razloga koji je naveden u gore citiranom tekstu.

Nemojte izbacivati klavijaturistu i iz studija,majka mu stara.;)
Dovoljno je sto su ih izbacili iz bendova.
Ovo je samo moje licno misljenje,a vezano za ovu temu.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org