YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kabliranje (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Kabl za povezivanje mixera i snagasa???? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20949)

Milan$ 16.12.2011 14:20

Kabl za povezivanje mixera i snagasa????
 
1 Privitaka
Pozz svima...za povezivanje mixera i snagasa koristim kablove koje sam sam pravio,kupio kenone i mikrofonski kabli i napravio..ali stalno mi se kvare,tj. prekidaju negde..i to nikad u kenonu,na lemovima,vec se prekinu negde u kablu..ne znam zasto,kupio sam najskuplji mikrofonski kabli koji je imao u prodavnici,a opet se stalno prekida..Elem,resio da kupim fabricki ako ima takav:D,u nadi da ce trajati duze..To je znaci klasicni mikrofonski kabli,ima i slika dole,samo mi treba od celih pola metra,jer mixer stoji na snagas,i ne treba mi duze..Ja trazio nesto po netu i ne mogu da nadjem nesto slicno,tj te duzine..Ima li ovakvih kablova od pola metra? il i dalje moram da krpim ove moje?:D Hvala i pozdrav

Beethoven 16.12.2011 15:24

Imas u Mega Musicu kabal te duzine Cordial sa Neutrik konektorima. Kosta 7e.

Mada, ja nikad gotove nisam kupovao i uvek sam vise sebi verovao, nikada mi kabal nije prekinuo. Probaj Klotz. Imam mikrofonske Klotz, vec vise od 10 godina, sta su sve preziveli do sad i gde su sve bili, rade ko sad da su proizvedeni.

Ne znam, najbolje je da sam napravis a ako neces vise da se bakces, napisao sam ti gde mozes da nadjes.

Pozzz

Milan$ 16.12.2011 15:30

ja sam bas to hteo,uradim ih sam i mirna glava,ali kazem evo prekidaju se vec par puta..nisu u pitanju lemovi u kenonu,vec sam kabli,prekine se negde,i posle moram da ga seckam i trazim gde se prekinuo,pa sam ga sad i okratio i ne dohvata do snagasa vise,pa sad opet moram da kupim nov kabl,al ajd manje vise to,nego opet moram sve da lemim,da se macujem i sl,i opet kazem,kupio sam najskuplji mikrofonski kabl u toj prodavnici,al dzaba...moze li neki link na pp,gde se mogu naci ti klotz kablovi na duzni metar??? pozz i hvala

smuchac 16.12.2011 15:47

Ja sam Klotz uzeo za mkrofone. Jedan me je izašao malo manje od 20€ i sad sam miran. AUDIO PRO Artist je vjerujem,i partner foruma jer kod njih sam ih uzimao kao i ostatak opreme.

Nebojsha1981 16.02.2012 02:49

Jako se retko dešava da prekid bude u samom kablu, jedino ako nije mnogo loš sa tri licne... uglavnom su prekidi na spojevima (lemovima). Predlažem ti da daš to nekom iskusnijem da ti to zalemi, ja sam sebi lemim, nisam nikada kupio fabrički kabl i nemam problema.

milos511 26.02.2012 04:09

moje misljenje je da covek to moze i sam da odradi, ako vec lemovi ostanu citavi a na kablu se javi ostecenje... Mozda bi trebalo samo probati sa drugim kablom, i ja se retko drzim onog pravila sto je najskuplje, to je i najbolje... ;)

Milan$ 24.05.2012 15:00

evo da ne otvaram novu temu,da postavim jedno pitanje...dakle koristim kablove kao gore na slici za povezivanje mixera i snagasa..E sad hteo bih da napravim i par rezervnih,i imam izlaze iz mizera i ulaze na snagasu za obicne klasicne bananice,za njhovo povezivanje..Pitanje je kakve bananice treba da budu za povezivanje snagasa i mixera-mono ili stereo??? pozdrav i hvala

pericadex 24.05.2012 15:14

Ja koristim Klotz kablove, nikad me nisu ostavili. pozz

Zlatek 24.05.2012 17:26

@Milan$
Banane su obične mono!

Milan$ 24.05.2012 18:07

Hvala puno na odgovoru..pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 13:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org