YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Snimanje Live svirke (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24297)

negovan90 08.12.2012 18:32

Snimanje Live svirke
 
Pozdrav svima, hteo bih da snimim live svirku, imam miksetu DYNACORD PM 1600-1, i imam onaj kabl na jednoj strani dva cinca za rec i drugi mala banana, ali svakog puta kada ubodem tu malu bananu u laptopop u line in ili mikrofon cuje se kako nesto krci, i to se cuje konstantno kroz snimanje, nije do miksete, jer bi trebalo to da se ugasi kada smanjim ton na mikseti, ne razumem stvarno sta je to, ako mozete pomazite... Hvala...

Vex 08.12.2012 18:39

To direktno u laptop je najgora varijanta,ali ako je neki malo pristojniji laptop,zavrsice posao... E sad,ako nije,to krchi ta integrisana zvucna (kvalitet nula)...a ako je laptop ok,verovatno ima integrisan mikrofon,moras njega mutirati inace ce hvatati sve zajedno sa line in... To nagadjam na prvu... Drugo,ulazni signal ,podesavanje gain-a, izlazni signal iz mixera,sve treba da bude zdravo... a pre svega ,taj kabli iz mixera do laptop-a ,jel OK??? Eto to bih ja sve pregledao prvo da sam na tvom mestu.

negovan90 08.12.2012 19:15

Eee ovako, snimao sam neke stvari iz klavijature direktno u taj laptop, i radi sve normalno, dok malopre na probi, zakacimo taj kabl i nikako da snimimo lepo, mikrofon je mutiran, tj.disabled, a aktiviran je stereo mix, i on snimi svirku, ali to toliko krci da se tesko raspoznaje sta se svira, to krcenje nestane samo kada iskljucim zvucnike na laptopu... Moguce da ne valja kabl, jer znaci kada iskljucim zvucnike na kompu to se ne cuje....
Postovano sa mobilnog uređaja

milepsr 09.12.2012 05:09

Kakav ti je punjac od laptopa na strani gde se ukljucuje u struju, ima li samo dva ona pipka, ili ima i uzemljenje ?

blackman 09.12.2012 13:11

Evo ja sam neko vece snimao mikseta Dinakord PM1000 i laptop HP Pavilion dv9000 program za snimanje AUDIO CITY kablo dva činca u mix a mali jeck u laptop snimak ekstra bez ikakvih sumova ,jedino kad na mixu stisnem dugme stanby nesto pukne ali ne utice na snimak

negovan90 09.12.2012 14:38

@milepsr
Ima ona dva pipka, kao svaki laptop.
Probacu da zamenim kabl, mislim da je do njega...

Vex 09.12.2012 14:48

Mislim da je milepsr aludirao na uzemljenje;-) podsetio mi je i na taj problem, hoce da se javlja zujanje i zbog uzemljenja ;-)

Sent from S3

vingula 09.12.2012 15:04

1.omotaj izolir trakom ona dva pipca na adapteru ili kupi nastavak u koji uštekaš laptopov adapter koji nema ta dva pipca da odvoji masu.
2.u volume meixeru pod RECORDING odaberi Line In i stavi ga negdje na pola, ostalo sve isključi
3.za snimanje bih ti preporučio Sound Forge jel je jednostavan i ima sve što ti treba oko obrade snimke

makso68 09.12.2012 15:18

Da se nadovežem na temu.Ja imam sličan problem,samo kod mene nema šumova i krčanja,nego mi je kompletan snimak kao provučen kroz chorus.Probao sam snimati i u Sound Forge,i u Adobe Audition,ali ista se stvar dešava-chorus..Probao sam podesiti na audio setings(recording),ali opet isto.Laptop je skoro nov-Compaq Presario CQ 57,integrisana je zvučna karta.Ako neko pretpostavlja u čemu je problem,molio bih pomoć...Hvala!Pozdrav!

Zlatek 09.12.2012 15:59

@makso68
Provjeri u postavkama zvučne karte (bila integrirana ili ne) da nemaš slučajno uključen koji efekat!Ako je uključen utječe na sve šta reproduciraš!


Trenutno vrijeme na Forumu 17:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org