YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Efekti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   pomoc oko spajanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27445)

dadodream 26.08.2014 09:41

pomoc oko spajanja
 
dragi kolege trebam pomoc.ovako imam mixetu eurorack mxb 1002 i virtualizer pro dsp2020p i mikrofon.kako da sad to spojim da mogu koristit efekte kad pjevam i dali je moguce koristit i podesit efekt da sluzi i za klavijaturei kako?hvala svima na pomoci:)

casper 26.08.2014 10:46

1 Privitaka
Nemš mnogo izbora. Spoji kao što je nacrtano na slici.

Za povrat sigala koristiš 9-10 kanal. Potenciometar volumena koristiš za regulaciju ulaznog nivoa, a malim generalnim FX SEND potenciometrom reguliraš izlazni signal.
Obavezno stavi na nulu (stišaj) FX poteciometar a 9-10 kanalu.
Na ostalim kanalima upravo tim FX-om reguliraš nivo za svaki kanal pojedinačno.

Ne možeš istovremeno iskoristiti pjevački efekat i uz to neki za klavijaturu.

dadodream 26.08.2014 11:57

dali sada mogu ustejkati mikrofon u xlr i efekte podesavat na virtualizeru'hvala
Dodato:
dali sada mogu mikrofon ustekat na mixetu u xlr i koristit efekat i njegove efekte za pjevanje?

casper 26.08.2014 12:09

Tako je. Mikrofone štekaš u XLR, a količinu efekta za pojedini mikrofon podešavaš na FX potenciometru na kanalu.
Na virtualizeru podešavaš vrstu efekta i njegove parametre.

dadodream 26.08.2014 12:12

super.jos samo da pitam ako prikljucim klavijaturu na mikstetu dali je moguce podesit sto na efektu koji efekat?tnx

casper 26.08.2014 12:19

Možeš dodati efekat i na klavijaturu ali on će biti isti (iste vrste) kao i za mikrofon. S obzirom da za pjevanje obično koristi hal ili echo, oni ti neće biti od koristi na klavijaturi. Dakle, odgovor je - može ali nema upotrebnu vrijednost. ;)
Postoji rješenje ako koristiš insert na svom mixeru ali za to ti je potreban još jedan vanjski efekt. Recimo da imaš dva viltualizera. Prvog spojiš kako sam opisao, a drugog spojiš insert kablom u ulaz klavijature na mixeru i o će djelovati samo na taj kanal.

dadodream 26.08.2014 12:37

hvala.dali postoji kakvo univerzalno podesavanje (neki parametri koji odgovara vecinu glasa)za vokal ili se to podesava prema boji glasa koji izlazi na ozvucenju?znam da sam naporan ali novi sam u tome pa bi htio sto vise informacija o tome.jos jednom hvala na odgovorima

casper 26.08.2014 12:52

Postoje neke uobičajene postavke ali nema univerzalnih pravila da rezultat bude dobar za svakoga.
Zato odaberi par preseta (tvorničkih postavki) koje imaš u virtualizeru i lagano se "igraj" i proučavaj što ti bolje odgovara.

dadodream 17.09.2014 20:45

da ne otvaram novu temu.isprobavam sve i svasta pa me zanima kako spojiti virtualizer pro 2024p sa mikrofon i aktivnim monitorom laney cx 112da bude virtualizer ustekan na xlr konektor na monitoru.

denza_ 18.09.2014 00:42

Ne znam čemu takvo spajanje externog efekt procesora. Spajaš Virtualizer u Aux send/return u svom mixu, a mikrofon u mixetu. Efekt doziraš putem potenciometra Aux na kanalu. A tako to šta ti hoćeš da uradiš nema smisla.


Trenutno vrijeme na Forumu 03:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org