YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Back Up ritmova! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6035)

NeX007 26.09.2008 17:34

Back Up ritmova!
 
Da li neko zna ,da li je moguce sacuvati integrisane ritmove na disketu???

Dobro bi mi doslo u slucaju menjanja klavijaure. Pozzzz

milan_lekic 26.09.2008 17:58

koji aranzer je u pitanju to si zaboravio reci

tranzit 26.09.2008 18:07

Sta su ti to integrisani ritmovi ? Valjda interni fabricki ritmovi.

Zlatek 26.09.2008 19:17

Ne spominješ o kojoj klavijaturi se radi, ali pretpostavljam da klavijatura ima flopi disc pa ne vidim razloga da ne snimiš sve ritmove koje imaš u klavijaturi na disketu-ili više njih i u slučaju mijenjanja klavijature ubaciš ih u drugu klavijaturu.Naravno mora ti biti jasno da uvijek postoji mogučnost da ti postoječi ritmovi u drugoj klavijaturi neće raditi, posebno ako je klavijatura druge firme.No tu opet uvijek postoji mogučnost konvertiranja ritma, ali to je več neka druga tema.

No.1 26.09.2008 19:58

Da zavisi o koji klav se radi...
Ja na primer i dan danas na 2x koristim koji STY od i3 ili i30.
Osobito Ballad 4/4 od i3 se pokazao jako kvalitetno odsviran.

NeX007 26.09.2008 21:31

Pa radi se o Rolandovim aranzerima,tu sam postavio temu. Tacnije o G 800. Ista situacija kao kod No.1 ,hocu neke od ovih starih ritmova da koristim na novom aranzeru. Imam Style Works tako da ne bitno na koji cu aranzer prebaciti stare ritmove,konvertovacu ih. Tako da,ako neko zna caku kako se to radi,neka kaze... Ja sam pokusavao nesto mi ne ide. Mogu samo stilove is User bank da snimam na floppy disk. Pozzz

No.1 26.09.2008 22:25

Eee pa normalno da mozes samo iz user bank.I ja sam tako samo usere.
Nemas konkretna opcija da snimis fabricne ritmove.
Ja sam jedan po jedan spustao u usere "kao hocu" da EDITujem i onda snimao na FLOOPY kao STY format.
E sad ako ovo moze na roland Ok, ako ne ne znam..jer nisam radio Rolande.
Pricam ti za i3 i i30.

tesla 26.09.2008 23:04

samo udji u edit ritma i ponovo ga usnimi ali u user banku i tako ga posle izbaci na flopy..........
pozzzzzzz

neconix 26.09.2008 23:57

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 51453)
Sta su ti to integrisani ritmovi ? Valjda interni fabricki ritmovi.

Nije se covek izrazio kako treba,ne moras odmah da podbadas!

Kao sto Tesla rece mozes da ga ucitas u user bank,kao recimo ritmove sa diskete sto ucitavas u user tako mozes i fabricke ritmove da ucitas u user,jbg davno sam imao E-96(sve je to isto),tamo odakle ucitavas ritmove sa floopy-ja imas opciju ext/int tako nesto,samo prebacis na int i ucitas ga u user i sacuvas na floopy,ili eventualno da nesto preradis na tom ritmu pa da ga usnimis pod novim nazivom,kako god hoces,uglavnom moze!
Malo veci posao ako imas mnogo ritmova al jbg!:D

milanceshow 27.09.2008 04:52

Politika ROLAND firme nije kao KORG.Roland ljubomorno cuva sva svoja dostignuca......Kod Rolanda nemozes mnoge stvari da prepravljas.....i tako to.......

Ti mozes da sacuvas na flopiju svoje interne ritmove....ali jedan po jedan.....
Sa interne prebacis ritam u USER pa onda odatle na flopi....

Ja licno ne mogu da se setim detaljnog objasnjenja,ali ako to sam ne provalis .....ja sam ti na raspolaganju....
Ubacices me na MSN,upalices klavijaturu,pa cu ti ja detaljno objasniti.......( ti ces da mi citas sta pise na ekranu klavijature.....:D)
Pozdrav!


Trenutno vrijeme na Forumu 09:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org