YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Problem sa SK karticom za Le !!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6598)

denihas 10.11.2008 00:37

Problem sa SK karticom za Le !!!
 
Kao što i naslov kaže ,potreban mi je kartica za Triton Le ,već imam jednu od 128 mb i danas sam je formatirao na kompu i neće da je prihvati klavijatura pokazuje poruku unformated.
Šta da radim ,dali je možda kartica riknula ili treba da se formatira?
E sad ako treba da se formatira molio bi da mi neko kaže kako ,pošto to neznam i nisam do sad radio na klavijaturi?
Hvala vam unapred i molim vas da mi pomogne neko ako zna u čemu je problem.

mykeli 10.11.2008 00:41

Nikakav kvar nije...

Formatiraj je na klavijaturi...

Ne brini, nista nije strasno!!!


I nemoj vise da je formatiras na kompu!

EDIT: nadji na LE gde se formatira kartica i opali OK

milanche007 10.11.2008 01:18

druze nista strasno moras da je formatiras u klavijaturi,zato sto je mozda drugi format u odnosu na komp...ako se dobro secam ides na MEDIA,dole na levom uglu ekrana imas fasciklice LOAD,SAVE i ne znam sta jos.... u nekim od tih fascikla imas opciju FORMAT,kliknes na to i eto reseio si problem....dugo vec nemam LE pa sam zaboravio..... pozz

jager 10.11.2008 05:30

YAP! Bice da je neki FAT16 ili tako nesto.... Ali kad formatiras u klavijaturi, kompjuter ti nece posle praviti probleme sa citanjem i pisanjem....

CRNI GALEB 11.11.2008 21:13

I ja sam jaran imao isti problem, kad formatiraj karticu na racunarun uvijek problem, od kada je formatiram u klavijaturi, vise nisam nikad imao problema. A moze da se desi da kartica ode, posebno kad vadis karticu iz klavijature a ona upaljena.
Pozdrav

Marko_kraljevic 20.11.2008 22:59

kartica se moze formatirati u PC-u i radice u tritonu LE bez problema,ali se mora obratiti paznja u KOJI format se formatira.triton LE cita samo FAT format(ne i FAT32)..pravite gresku jer po default formatu stoji (davno bese kad sam imao triton LE,ali mislim da j ovako) FAT16(ili FAT32)..najbolji nacin za proveriti: formatirati karicu u triton LE,i ubaciti u citac na PC i ici na properties i videti koji je format napravio triton,zapamtiti to( u glavi :-) ),i sledeci put izabrati pri formatu u opcijama..i mora raditi 100% posle i u tritonu.

koraj84 23.11.2014 00:02

kod mene je problem ovakav. radilo sve kako treba i izvadim karticu da ubacim drugi set. odem do prijatelja koji ima citac kartica i kopiram novi set i ucitam ponovo i sve ok. a posto sam imao jos jedan set reko ajde da probam i taj i da ne bi isao stalno kod nekoga nabavim sebi citac i stavim iskopiram sve i vratim u Le i ne moze pise samo UNFORMATTED i sto je najgore ne mogu je formatirati vise na klavijaturi. vratim u citac na komp radi formatiram radi vratim u Le nece. odem kod tog prijatelja na njegov citac sve radi opet formatiram vratim u Le i dalje isto.. Sta da radim ljudi? Znaci kartica radi na racunarima ali u klavijaturi pise UNFORMATED i ne mogu je formatirati na klavijaturi?

NikolayTheM 23.11.2014 22:07

Poznat mi je taj problem...
Resenja za njega nema, mnogo puta mi se to desavalo, jednostavno ubacujem i vadim karticu, ukljucujem i iskljucujem klavijaturu, i proradi, nakon toga formatiram je u klavijaturi, a kada zavrsim prebacivanje sa racunara obavezno idem remove hardware, i od tada nikad problema nisam imao..

koraj84 23.11.2014 22:46

mislis da ce pomoci kao budem gasio palio vadio ubacivao? i koliko je pametno uzeti ovaj adapter za xd kartice. ima ih na ebay po 4$ ovjde kod nas prodaju po 35e iste te


Trenutno vrijeme na Forumu 01:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org