YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros2 terce-midi fajlovi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12706)

Igor07 29.01.2010 14:41

Tyros2 terce-midi fajlovi
 
Postovani, napravio sam terce na tyros2, sad ne mogu da pustam fajlove. Posto terce idu preko midi controler-a, zanima me da li moze da se kombinuje, da mogu da imam i terce i fajlove na raspolaganju?

makso68 29.01.2010 14:44

Može,ali da promjeniš midi podešavanja.Drugačije,na žalost ne može,ako su u pitanju midi terce.Jedino da nabaviš semplovane terce,onda ti neće ići preko midi in-out.Pozdrav!

smt2 30.01.2010 00:17

Sta znaci nazalost pa midi podesavanja su jednostavna i samim tim imas i tece i midi fajlove koje mozes naravno sasvim normalno pustati...Po ovim midi podesavanjima koja kruze internetom je to izvodljivo ali nedovoljno...u kombinaciji jedan ton daje drugome tercu ja sam razvio midi podesavanje po kojem jedan ton daje sam sebi tercu ...takodje midi podesavanje i terca funktionise na bilo kojem part select r1 r2 r3 po zelji ...to isto podesavanje vredi i za Tyros3...dakle perfektna terca...i sta jos se postize je da intro ako svira takodje dobiva tercu i samom promjenom tona na part select menja se i terca koja svira u intru ...dakle u zivoj svirci nesto nenadmasno Primera radi; svira intro i u tom momentu mi se nesvidja ton,terca postoi ali promenom tona na part selekt u datom momentu menjam i intro ton ili ga dopunjujem...takodje tercu u intru...opet da naglasim da ista postavka vredi i potpuno ista je za Tyros3...poz....

gega 30.01.2010 00:29

@smt2
Burazeru moj ...ti znash mnogo vishe o Tyros klavijaturama nego shto
se dalo naslutiti :D
Interesantno objashnjeno samo kratko.....:)Daj malo vishe detalja.
Da li se radi o,,perfektnim tercama,,od izvodzacke kuce iz Hr. da ne spominjem ime firme.
Mislim da cemo se uskoro cuti:lol::lol:

romario 30.01.2010 12:47

Stari je to Yamahdžija...;)

Marco7 30.01.2010 13:05

Pa on covek nikada ne daje glupe komentare da bi povecao broj postova ili cisto da bi se upisaojavi se samo kad treba, ali kad da komentar uvek je ispravan i na svom mestu ;)

Vule 30.01.2010 17:47

Kolega @ smt2

Vidim da se odlicno razumete u tajne Yamaha Tyros aranzera samo mi vas post nije potpuno jasan...da li ste ga napisali samo da se pohvalite ili imate nameru da podelite te materijale oko perfektnih terci sa ostalim kolegama koji imaju Tyros? Mi imamo pozamasnu kolekciju materijala za download i besplatnu razmenu ali je svakako sve novo i korisno dobrodoslo?

Hvala

EmirTotic 30.01.2010 17:59

To su ustvari sve jedne te iste terce (one OSR terce) koje svako ima samo ih treba lepo podesiti. Mislim da je to hteo kolega da kaze. A te semplovane terce cesto se ne uklope kako treba tako da od toga sto dalje. Imamo sam ih i vise mi ne trebaju. Skroz neefikasno resenje.

tesla 31.01.2010 02:42

@SMT2
kolega sve je to lepo sto si napisao da znas i da ti to radi ali zaista ne vidim poentu tvog posta osim ako neces da objasnis kolegama kako to da urade ili mozda da ti se jave na PVT ili msn???

smt2 31.01.2010 16:47

E pa brate samo da dodam.Nedajem ja ovde nikakvo pravdanje nikom.Ove midi postavke sam kako velim sam razotkrio samim proucavanjem i ajmo reci cackanjem instrumenta kojeg imam odkako postoi ime Tyros...Dakle i ovde medju vama koi ste se sada oglasili ima onih koima sam vec pomogao i ovu midi postavku dao poklonio ili sta vec.bilo da se radi o Tyrosu 2 ili Tyrosu 3.Nebi da imenujem jer sam mnoge i zamolio da o tome nepricaju dalje ali se osecam duznim sada objasnjenje.Midi postavka je uistinu sve ono sto sam vec rekao nesto nenadmasno.Dakle neradi se ovde o nekim novokomponovanim tercama vec kao sto moj drug Emir Totic vec rece sasvim obicne midi terce koje funktionisu besprekorno uz odgovarajucu midi preradu i postavku koju sam sam razotkrio dakle odgovorno tvrdim da mi tako nesto niko nije pokazao niti poklonio niti postoi neko yamaha objasnjenje...nesto slicno onoj postavki koja kruzi nainternetu ali velim nedovoljna...ostalo sam vec rekao ...smatram da bi trebao da podelim svoje znanje sa vama...i to cinim i dosad bez ikakve koristi i novcane naknade daleko bilo...vec delim sa svoim prijateljima i koime tako smatraju i da budem iskren tako ce i da ostane...ovo ce itako vremenom da procuri i nemam nista protiv svi koi su dosad dobili moju midi postavku evo javno kazem neka slobodno postave i okace ovde na forumu dakle svi oni koi smatraju da gresim neka dele i daju ja ne.Nedam svakome a posebno ne onima koi bi sve gotovo na tanjiru a takvih ima mnogo...poz...


Trenutno vrijeme na Forumu 05:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org