YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   yamaha psr 740 informacije? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11836)

grandia 25.11.2009 22:28

yamaha psr 740 informacije?
 
ciao svima

nazalost ja nisam naso nista na forumu o ovom aranzeru ...
a kao drugo, nadam se da sam potrefio mesto za posting, jel zelim da pitam za osnovne informacije a ne za cenu :confused:

naso sam neke informacije o ovom aranzeru al niko da napise koliko usera ima za ritmove i za boje ... za ritmove verujem 100% da se mogu ubacivati, a kako stoji sa bojama? ima li barem neke sitne funkcije za kreiranje i sejvovanje novih boja (mislim na ADSR itd. ...)

jos ako neko zeli da napise nesto iz svojeg iskustva o ovom aranzeru - molim lepo i zahvaljujem se unapred :)

ja bi je upotrebio za neke sitne stvari (rodjendani, muzika za drustvo ...) znaci ne za tezge i profesionalne stvari

pozdrav

Vihor 26.11.2009 00:15

Grandia frende, ta kljava ima koliko se sjećam samo 3 user mjesta za ritmove :confused: al opet ne sjećam se tačno dal je to baš tako. Imaš ti boljih varijanti, neznam dal si baš zapeo za ovu kljavu, možda kakva psr1100, 2000, evo sad se i psr1500 poprilično jeftiniije prodaje, a razlika je nepremostiva, tj ove sve novije kljavice od 2-3 godine još uvijek su ti bolje riješenje, eto toliko od mene, a ako neko zna više o ovom slučaju samo neka pomogne drugaru! Poz (hvala za onu image majicu;))

b.o.Y.c.h. ČK 26.11.2009 00:34

;)

PSR 740 je stara 10g :)
PSR 740 ima:
-160 svojih stylova sa 4 varijacije A,B,C,D.
-480 soundova
-13 drum kitova

Ima utor za zip...
A ovo što se tiće mixanje boja, ima neki mixing, effecte, ali to je sve jako siromašno..pozz

grandia 26.11.2009 12:58

@jimy ... ijao brate, samo 3 usera, pa kako se s nju moze raditi? jedino da se koriste mnogo ovih fabrickih a za specialne pesme neki posebni ritmovi ... nije bas prakticno ... nadao sam se da ima barem 16 usera al 3 su sasvim malo ... hvala za info

znam za 1100,1500,2000 da su definitivno daleko za psr740 al i kostaju malo vise. mene zanimao onaj vocal harmonizer pa eto ... da psr740 ima malo vise mesta za usera i da se mogu preraditi boje (synthesizer) bila bi za mene superiska, al ovako ...?

@boychk .. hvala druze, to sam i ja naso na netu al ove specificne podatke niko da napise

jurim vec pola godine za neki aranzer i nikako da si kupim jedan, brukam se vec ovde medju vama :D

al posto ne smem da dopustim da se svadjam (opet) sa sefom (moja zena) moram da pripazim sta kupujem i da ne kosta mnogo. inace ja bi odmah ovaj pa50SD il gw8 ... moram dobro da razmislim dal da sacekam jos malo il da pazarim. inace ne zurim nigde jel muzika mi je samo hobi a ne posao ...

a voleo bi i ja malo da "aranziram" :D

hvala jos jednom i pozdrav od mene

smt2 26.11.2009 13:23

Jos uvek imam Psr 740 i koristim ga bas za drustvo i za vezbanje.Sve gore navedeno je tacno znaci samo 3 user ritma ali ima flopi a nanjega staje oko 24 ritma sto znaci npr. user rumba dvojka i begin a sa flopija vuces ostatak ritmova.Load ide vrlo brzo tako da nema puno zastajanja.Svi ritmovi izlaze jako dobro na zvucnike koje poseduje psr 740 u sebi .dakle jeftina spravica ipak jaca no kakva igracka.poseduje 4 registracije Master EQ 3 Dsp Record 2 Intra 4 Mein Abcd 2 Eding Kombi Voice r1 r1 i Voice Left 4 Multi pad.Mic line in.Sve u svemu mala igracka ali jako zanimljiva.

grandia 26.11.2009 15:48

hvala drug smt2 :)

lepo si mi objasnio funkcije tog aranzera. tako sam i ja sumnjao da ta sprava funkcionise ...

pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 02:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org