YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Upgrade s Tritona LE na Fantom X6 ?? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26076)

Va-7 29.09.2013 18:19

Upgrade s Tritona LE na Fantom X6 ??
 
Što mislite, dal ima smisla??? Imam priliku povoljno nabaviti X6 koji je bukvalno nov a nikad nisam imao prilike probati ga pa neznam kako to radi u usporedbi s LE semplovima koje imam ja a i svi ostali koliko znam jer se sve manje više vrti oko jednog teistog seta...

DinO74 29.09.2013 20:17

I te kako ima smisla! Fantom X-6 je klasa u odnosu na LE i ako neces dati puno novca uzmi ga obavezno... Sto se tice semplova odn. setova koji kruze za Le , Tr, itd. kod X-6 ces morati malo da zagrijes stolicu jer nema toliko materijala u opticaju kao sto ima za Korg a i nije tako jednostavno "povuci" jedan program iz nekog seta kao sto je to jednostavno na Korgu. U svakom slucaju moja preporuka :)

Va-7 29.09.2013 20:18

Hvala za info...ovaj X6 koji gledam ima brdo semplova već odrađenih...

DinO74 29.09.2013 20:26

Jos bolje ako vec ima koliko-toliko uradjen set. Po meni licno Le, Tr, Classic nema tu toplinu kao sto ima Fantom i najbolje je ako ikako mozes da uporedis i jednu i drugu na licu mjesta. Probaj neku boju koju imas i na Le i na X6 (sigurno neka semplovana harmonika) ... sve ce ti se samo kazati :)

calevh 30.09.2013 14:54

Kao i u "onoj" temi, ako imas novca, slobodno, osetices itekako razliku, a jos ako budes kupio Bk9, i X6, auu... Zvucace svetski. Za taj cenovni rang razmisli i o nekom Kurzweil - u, cisto baci pogled na neke modele, neces pogresiti, samo mozes napraviti jos bolji potez.

Va-7 30.09.2013 15:59

Bio i probao, LE je daleko iza Fantoma X... vjerojatno uzimam, samo da LE-a frknem....

BK-9 je do daljnjeg out jer me se nije dojmio tonski odnosno nema tu prevelike razlike prema mojem g 70 s srx-om, još k tome nema vokodera... :(

beronjan 30.09.2013 18:26

Ogroman upgrade je preci sa LE na Fantom X! Ja sam svojevremeno imao TR i posle njega presao na Fantom G! Progledao sam... A sto se tice BK9, mislim da si u pravu sto ne menjas G 70, i da neces dobiti neki preterano veliki napredak u soundu, ako ga ima uopste :)
Fantom X i G-70, i udri! :D Nek ja sa srecom :-h

Pozdrav

Va-7 30.09.2013 19:52

G-70, GEM Genesys PRO i Fantom X6 sva tri su doma u sobi orkestar majke mi

tranzit 30.09.2013 21:59

Ti si u sustini jedan od rijetkih koji je ispravno shvatio upotrebu vise instrumenata i to zato sto koristis tri veoma dobra ali po osnovnom soundu, vrlo razlicita instrumenta, cime imas i veoma raznovrstan sound na raspolaganju. Za razliku od onih koji recimo, kao aranzer koriste PA3X ili PA2X, a kao dodatni instrument neki od Tritona ili neka kombinacija Yamahinog aranzera i Motif ili MO workstationa, te tako imaju u osnovi iste sounde u duplom, a ponekad i trostrukom izdanju.

Va-7 30.09.2013 22:03

Ja da mogu imao bih 3 aranžera i jednog semplera jer jedino tako kad si u duetu ne dopizdi ljudima cijelu noć isti bubanj, isti doboš, isti tomovi, isti bas, ista pratnja i tako dalje... Gem i G70 mi se tu savršeno poklapaju, G-70 za starogradsku i narodnu pratnju, GEM svojim drum setovima i svime ostalim savršeno odgovara modernijoj glazbi, disco, pop, rock, tu je kao riba u vodi. Fantomom mislim pokrit ono što je LE-u falilo, topline i punoće...

Sad treba ugrijati stolicu i odabrati najbolje od sva 3 i to ljudima prezentirati na svirkama, mislim da neće biti teško :)


Trenutno vrijeme na Forumu 23:32

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org