YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Korg PA50+HD+USB (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3275)

pocetnik 11.01.2008 16:55

Korg PA50+HD+USB
 
e raja citao sam na korgovom forumu nesto ali nisam bas s engleskim jel moguce kao sto pise da se moze ugraditi HD max 10GB i USB na nju ako moze jel zna neko ko to radi i koliko to para kosta

mikikg 11.01.2008 17:46

pisi na mikikg2@yahoo.com ili pozovi +381637070299
pozdrav!

miklo 12.01.2008 14:48

Miklo Pitanje Za Mikikg
 
Usb Koji Se Ugradjuje Na Korgu Pa80 Dali Otvara Neke Druge Opcije (vokalist Ili Neko Prosirenje Za Fles Kartu Ili Bilo Sta) Ili Samo Komunicira Sa Hd Za Prebacivanje Ritmova I Ostalih Stvari Na Hd U Klavijaturi

mikikg 12.01.2008 15:19

samo komunikacija hd-pc

antalus1000 12.01.2008 15:50

zdravo ljudi
 
ja licno mislim da se ne isplati preradjivati korga pa50. ja imam pa50 i skupa je ta prerada krece se oko 150e za ugradnju hdd. po mom misljenju bolje je skupiti jos 100e i uzeti pa80 koji otvara mogucnosti za koriscenje sempl kartice.

ja sam bas skidao sa neta graficki prikaz ploce korga pa50 i pa80 i uporedio razliku sve je isto samo sto na pa50 postoje izbusene rupe gde treba da se zaleme konektori na koji se povezuje hd od laptopa jer fabricki to nije uradjeno dok je na pa80 ostavljena mogucnost da sam nakacis hd. po meni je to skup rad i skupe su ruke, oko 100e, brate pa to je 7-mi deo klavijature:) a nije preterano velika filozofija , ne zelim da nekoga uvredim ovim tekstom ali to je moje misljenje.

bolje skupiti 100e vise i kupiti pa80:)

p.s. bez uvrede, ne zelim da se neko naljuti na mene:)

mikikg 12.01.2008 16:08

pa onda kupi pa80..

Darko 12.01.2008 17:10

@Antalus . . ja mislim da si upravu,osim toga uzmi odmah ono pravo i jeftinije ces proci.
I zasto bi se neko ljutijo nisi nista lose rekao. ;)

pocetnik 12.01.2008 20:17

mir
 
a jel moze onda nap pa80+usb naprimjer moguli koristiti reason softwer imali ta varianta posto sam puno vezan za racunar jebg

antalus1000 12.01.2008 20:19

:)
 
nisam zeleo da me neko pogresno razume ili da uvredim neke ljude koji to prepravljaju:)
pa50 moze da se preradi ali mislim da ne moze da se dobije pa80 jer se opet ostaje bez mogucnosti za citanje semplova. znaci samo moze da se dogradi hd ali je po meni to preskupo- meni su rekli 100e za ruke i moj hard.

a klavijatura kosta 750e a ova nadogradnja 150e:) nije skladan odnos ove dve cene:)

mikikg 12.01.2008 21:34

ma jok bre,ko da se uvredi,ne daj boze,radi se i sampl u kompletu sa hdd-om za 320e,a ne moze i da se stisne i da se prdne...

antalus1000 12.01.2008 22:31

:)
 
to si u pravu:)

Gorance 12.01.2008 22:43

Upravo tako,svako ima svoje razloge zasto mu se isplati ovo ili ono.A sto se tice pa 80 malo ste je potcenili jer razlika izmedju pa80 i pa50 NIJE 100e ma koliko kostale i jedna i druga,barem je tako u Srbiji.Hd je fina stvar u klaviaturi ali flash karta je zakon.Najbolje kad imas i jedno i drugo.Sto se tice prerade kod mene radi 16mb u pa 60(da ga samo cujete),ostalo je stvar izbora ili cene.Pozdrav svima.

car mirko 12.01.2008 23:20

Pozdrav
E ovako Miki sluaj dobro dobar savet kupi 1Menboard od PA 80 cena 225 eura Fles karticu do sto i to ugradi u PA50 samo ces mirati da pravis Slitz za Karticu stace ti HD to investiras 400Eura i onda si BOG imas pa80 u kutiji od PA50 i dirke su malo losije nego na 80 kad to uradis bas ako hoces da imas ja cuti poslati HD imam desatak komada od 3 do 20 GB normalno uposto si nov dodices je zabadava samo postarinu plati ili cu poslati po nekom prijatelju za SRBIJU kad budem dobio Adresu
Pozz. Car (sve drugo zaboravi jer bacas pare uzalud )nikad nece biti ko Pa Svet

mikikg 14.01.2008 10:39

hvala na savetu kolega Mirko,interesantni su ti mainboard-i po toj ceni..

same1975 16.01.2008 15:14

a gdje bi mogao nabaviti mainbord od pa80
?????

pozdrav
sasa

car mirko 16.01.2008 22:04

Pozz... !
sad sam tek stigo kuci , moram samo da pogledam pa cu vam javiti jos , toliko za sad a kasnije cu da se javim

same1975 17.01.2008 14:41

bilo bi super ..ja bi bio zainteresovan za 1 board

same1975 23.01.2008 14:39

care mirko..ocel bit sta sat informacijom o pa 80 boardovima???
vozdra
same

same1975 24.01.2008 20:40

ima li iko od was sliku mainboadra od PA80

bio bi vam puno zahvalan

pozdrav sasa

sreleristic 27.01.2008 16:34

Lično mislim da je to preskupo (150,00E) ako se uzme da se ugrađuju HD od lap topa od 40GB koji u prodaji koštaju od 50 do 60 Eura.

antalus1000 27.01.2008 17:09

to si u pravu:)
 
to si u pravu hd od 60gb kosta oko 50e znaci 100e su ruke, ali ako se uzme u obzir da je hd od 40gb prevelik i da realno od 10-20gb zavrsava posao polovan moze da se nadje za 20e. i ja mislim da se previse uzima za ugradnju hd jer u sustini prerada ploce podrazumeva lemljenje IDE konektora na koji se povezuje hd od 2.5'' , zamislite da vam neko naplati 100e sto vam sklopi komp:) zar ne:)

pa80 moze da se nadje za 1000e i bolje je prodati pa50 i u mesto dati 150e za preradu dati 200e i kupiti pa80. ja imam pa50 i razmisljam sta da radim, da su ove prerade malo jeftinije odlucio bih se za preradu ili da sam to sve zavrsim:)

sreleristic 28.01.2008 17:30

Pa vidi se da ovo neke nervira.Treba mi šema ploče i zamolio bih da mi je pošalješ mejlom ili adresu gdje je mogu skinuti da ne lutam.
Nešto me zanima oko toga i ne mislim da je to neka posebna mudrolija,pa ako provalim u čemu je caka objaviću da svi znaju
Pozdrav svima

jager 28.01.2008 17:57

Iako nisam video kako sve to izgleda "rastavljeno", gotovo sam siguran da je ista fora kao kada su se, davno, u Amige 1200 ugradjivali veliki diskovi.
U originalu je 2.5" disk, i napravi se adapter na 3.5" konektor, nadje se negde da se ukrade sa ploce +12V (posto +5 vec ima u tom konektoru) i eto mudrolije...

antalus1000 28.01.2008 18:10

:)
 
to i ja kazem:) smatram da to nije neka mudrost:) evo ako ovde na forumu postoji neko ko je nosio pa50 na ugradnju hard diska neka ga odvrne to je 5min posla i neka slika plocu i uploduje ovde na sajt sliku da vidimo svi koja je to prerada u pitanju,cija cena iznosi 100e. za svaku preradu osim ugradnje hard diska, tipa sempl i sl. pozdravljam i skidam kapu ali sto se tice ugradnje hard diska to je smesno:)

prerada pa50 sa preradom ce da dostigne cenu korga pa500 koji ima semplovane boje i koristi memory stic adapter a ne hdd i nece moci da se poredi sa pa500. zato smatram da je preskupo.

sreleristic 28.01.2008 18:34

Pa sad što se tiče toga čisto sumnjam da ima neko ko je toliko dobronamjeran da to učini a već je dao 150 evra za ugradnju.U to sumnjam iz više razloga mada vjerovatno ima i takvih ljudi (mislim koji bi to uradili),samo pitanje je da li oni uopšte posjećuju ovaj forum.
Možda bi to ugrozilo nečiju "Intelektualnu svojinu"-shvataš.
Ipak se nadam da će se i takav naći.Nama je u krvi da nekoga "zajebemo" pa makar nas i koštalo.
Aj da vidimo ima li tu istine
Vel.Pozz

jager 28.01.2008 23:10

A vidi ga sad ... pa sto bi nekoga nesto kostalo da otvori svoju masinu i slika plocu??? Pogotovo ako je vec istekla garancija a i masina je otvarana i garancija je time sj*bana ...
A ciju bi to "intelektualnu svojinu" ugrozilo?? Jel` to neko patentirao rastavljanje pa50??
OK, mozda samo ja tako razmisljam, obzirom da sam sklon "budzenju" i prckanju po elektronici :)

antalus1000 29.01.2008 00:30

:)
 
mislim da ste obojica u pravu:) ali niko nista ne gubi da slika plocu zar ne? licno mislim da je tu ugradnju hard diska pregazilo i prevazislo vreme jer se novije masine pojavljuju sa sd karticama i usb. i malo je glupo na stare fazone uzimati toliku lovu. ne zelim samo da me neko pogresno shvati i da ispadne da ja omalovazavam neciji rad, mislim da je taj bum napravljen pre dve godine oko ugradnje hdd i okej sto se toliko uzimalo ali cene klavijatura su bas opale a ta ugradnja nije. znaci koristi se ista tehnologija od pre recimo 2 godine svaka klavijatura je izgubila vrednost od 200e a taj rad i dalje kosta:)
ne omalovazavam nikoga i taj koji to radi je pametan covek i trebao je osmisliti sve to i da poveze i da to sve radi ali mislim da je to ipak preterano,zar ne? tako je bilo i sa racunarima a sad klinci dodaju hard diskove i memoriju sami:)
a otvoriti klavijaturu ne treba biti ekspert i slikati plocu, stvar je samo u ljudima koji su to uradili da li zele da pomognu i drugima ili ne.

kuki 29.01.2008 00:42

Citat:

Originalno postovano od antalus1000 (Post 24888)
mislim da ste obojica u pravu:) ali niko nista ne gubi da slika plocu zar ne? licno mislim da je tu ugradnju hard diska pregazilo i prevazislo vreme jer se novije masine pojavljuju sa sd karticama i usb. i malo je glupo na stare fazone uzimati toliku lovu. ne zelim samo da me neko pogresno shvati i da ispadne da ja omalovazavam neciji rad, mislim da je taj bum napravljen pre dve godine oko ugradnje hdd i okej sto se toliko uzimalo ali cene klavijatura su bas opale a ta ugradnja nije. znaci koristi se ista tehnologija od pre recimo 2 godine svaka klavijatura je izgubila vrednost od 200e a taj rad i dalje kosta:)
ne omalovazavam nikoga i taj koji to radi je pametan covek i trebao je osmisliti sve to i da poveze i da to sve radi ali mislim da je to ipak preterano,zar ne? tako je bilo i sa racunarima a sad klinci dodaju hard diskove i memoriju sami:)
a otvoriti klavijaturu ne treba biti ekspert i slikati plocu, stvar je samo u ljudima koji su to uradili da li zele da pomognu i drugima ili ne.

Slazem se u potpunosti!

gjoko 29.01.2008 00:43

licno mislim da se isplati prerada korga pa50. ja imam pa50 i treba mi sema ploce pa80 i pa50 da uporedim.Gde da nadzem te seme ili ako neko ima molim vas posaljite mi i resicemo to.

jager 29.01.2008 00:49

Pa naravno da se isplati, samo ne za te pare. Treba videti sta se zapravo treba uraditi i onda to posle uraditi u sopstvenoj reziji ... Ja nemam pa50, ali ima da negde nadjem te sheme :)

gjoko 29.01.2008 00:57

uredu druze ako nadzes te sheme javi mi.

jager 29.01.2008 00:58

Cek`, cek` ... sad sam malo zbunjen:
Da se odmah razumemo, nisam nikada video otvoreni pa50, niti znam njegove mogucnosti.
Medjutim u opisu te klavijature kaze ovako:

Hard Disk:Optional user-installable Hard Disk (ATA interface).

Sta onda tu ima da se budzi kog vraga? Zar u klavijaturu onda ne ide obican 2.5" IDE disk (za laptope) ?? Ako je vec "user installable", mora da ima i IDE konektor za 2.5" disk!!!

Ajde vi sa pa50 koga ne mrzi, otvorite klavijaturu i zavirite malo po ploci da nema tamo neki takav konektor?????

EDIT:
Ovde sam nasao info o user installable disku:
http://www.instrumentpro.com/P-KORPA50

sreleristic 29.01.2008 16:08

Pozdrav
E moj Jageru-u svemu se mi odlično razumijemo ali mislim da Josip nije uzalud rekao "Znaš ti nas - jebo ti nas"

antalus1000 29.01.2008 19:54

kolega Jager ubacuje se hard disk ATA od lap topa od 2.5'' ali nema ostavljen kabal i mogucnost da sam ubacis hard ja sam otvarao:) na korgu pa80 ima predvidjeno da mozes sam da ubacis hard disk ili da dobijes klaivjaturu sa ubacenim hard diskom.

nema taj konektor mora da se zalemi ali postoje izbusene rupe na klavijaturi na koje se lemi taj IDE konektor koliko sam ja shvatio i naravno nosaci moraju da se ubace za hard disk.

dobro dosla bi nam slika ploce korga pa50 na kojem je izvrsena ugradnja hard diska.

jager 30.01.2008 13:39

Pa ulemiti konektor (koji kosta 1-2 EUR) nije nikakva mudrolija i ne treba to da kosta toliko para koliko se kod nas trazi.
To moze da uradi BILO KOJI iole verzirani elektronicar. Bitno je da ima dobru lemilicu (sa regulacijom) i resen problem. Za nosac verujem da nije problem nesto napraviti i pricvrstiti disk.
@antalus1000: Tacno, jedna slika bi nam sve rekla, mada moze ovo da se odradi i bez nje...

antalus1000 30.01.2008 13:49

mogu da se kupe drzaci za hard disk to nije skupo to su dva parceta lima i hard se zavrce koliko sam ja video ovde iz prilozenog kad bi sad gledao klavijaturu, sa desne strane displeja ispod tempomata jer tu ima prostora. sledece treba nam taj konktor i kabal.

najbolje resenje bi bilo da nam neko slika plocu od pa50 koju je preradjivao ubacivanjem hard diska i na taj nacin da pomogne svima:)

ja sam juce 2 sata trazio seme i nisam imao uspeha. i danas cu da trazim.

gjoko 31.01.2008 00:51

pa nemogu da nadzem ija te seme za sad jer mi je stalo i do sempl karticu, kako bi se to izvelo

antalus1000 31.01.2008 01:42

to nemam ni ja ideju mislim da je to malo komlikovanije nemam ni predstavu mislim da za te semplove treba bas da se preradi ploca u pravom smislu te reci i da bude slicna kao korgu pa80. mislim da to bas mi ne bi mogli da izvedemo za takve operacije treba vise znanja bar ja mislim a mozda i gresim:)

ali mislim da ovaj hard disk mozemo sami da odradimo:) i da se isplati prerada ali ne po cene od 150e:)

ajde da se svi ukljucimo u ovo ja trazim vec 2 dana poplavele su mi oci:)

kuki 31.01.2008 01:45

Ma ja sam isto trazio ali nista za sada.

jager 31.01.2008 01:52

Au, bogamu, pa tih sema nema NI ZA LEK! :(
Jedino sto sam nasao je servisna shema pa50 ali se samo PRODAJE ... nema je za free DL ama bas nigde ...
Pa nista ... trazimo DALJE :)


Trenutno vrijeme na Forumu 18:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org