YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Gw8 ili korg Le ili ..... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27093)

dmmacak 02.05.2014 00:58

Gw8 ili korg Le ili .....
 
Znam da zvuci glupo pitanje al ajd da obrazlozim.
Treba mi pomoc da se oducim izmedju ove dve klavijature. Imam T2 i radim u bendu gde, nazalost, nema bubnjara pa se pola svirke oslanja na mene. Posto imam strah da mi na pola svirke, ne daj Boze, zabaguje Tyros mislio sam da kupim dodatnu klavijaturu malu, laku a i jeftiniju. Posto sam ranije imao Tr-a, znam ga u dusu. I mogao bih arpeegio iskoristi za nekoliko ritmova cisto da odradim vece. Posto sviram i bas manuelno. A GW8 nikad nisam video uzivo i uopste mi nije jasno koliko je to na kraju komplikovano srediti tu klavijaturu da zvuci pristojno. Koliko sam citao po forumu i skusao demo snimke nije me nekako odusevila.

Va-7 02.05.2014 13:00

nikakav GW-8, uzmi LE i uživaj....

donniefalcone 02.05.2014 13:20

Gw8 je odlicna klavijatura, ali za tvoje potrebe bolje je da odaberes LE.. Sigurno neces pogrijesiti ako ga odaberes, znas i sam da je to odlicna klavijatura :D

A sto se tice sredjivanja gw8 klavijature, nema materijala onoliko koliko ima za korg le, tako da ako se odlucis za gw8, morat ces da sjednes za klavijaturu i provedes sate i sate da bih sve nastimao da bude po tvojoj mjeri... A vec za LE, znas i sam, ubaci dobre semplove i nemaš problema..

calevh 02.05.2014 13:41

Da bi se Roland Gw8 sredio po svom ukusu, znači da se kucaju ritmovi, ili da se postojeći već prepravljaju, konvertuju, da se upozna sa klavijaturom i njenim mogućnostima, načinom rada, i složi neki pristojan set koji će završiti posao, ali daleko od detaljisanja, već onako pristojno da radi, potrebno je dobrih 2 meseca, zajedno sa bojama, i to dnevno po par sati rada. Ovo važi i za Gw8, ali i za sve ostale klavijature, ako ne radimo po principu "Učitaj set i vozi".
Da imam tog vremena, i volje za tako nešto na tvom mestu, ja bi se odlučio za Gw8. Ako nemaš ni jedno ni drugo, što dalje od Gw8. Jedino što može da se ispreči između vlasnika i Rolanda Gw8, da klavijatura "zapeva" kao 5x skuplje klavijature je nedostatak vremena i volje za sređivanjem.

Uzgred, otkud strah da će Tyros da zabaguje? Ne znam da je nešto poznat po tome.

LAsER 02.05.2014 14:53

Imao sam GW8 pristojno zvuci kada se sredi. Ako volis sredjivati klavijaturu, sa GW8 ces dobiti i solo i aranzer u jednim. Za 800 KM mozes naci polovan, sto je super cijena.

Korg Le nije aranzer, tako da ne znam kako ce ti biti zamjena ako tyros zaglavi.

Ako ti do sada nije nikad zaglavio, sto onda brines.

NikolayTheM 02.05.2014 15:19

Moze ARP da zavrsi posao, samo, mnogo je ogranicen, moze da ti svira samo osnovni ritam bez prelaza, i ne mozes da menjas kombinacije jer se odmah ARP prekida...

dmmacak 03.05.2014 01:59

Pa posto radim sa bendom uglavnom programske svirke moram biti sto posto siguran da nesto ne zastane. Ipak je to i ozbiljna pogodba tako mora biti i ozbiljna muzika. Tyrosa2 imam vec pet-sest godina i ja sam ga licno kupio novog. E sad elektronika je to. Zato sam i dosao do zakljucka da imam sigurno resenje za nedaj Boze. A opet za male pare.
GW8 bi mogao povoljno nabaviti. Al jos mi ne ide u glavu zasto su je toliko komplikovano napravili za sredjivanje. Imao sam ranije G-1000 i sit se nasvirao i napravio sam dosta ritmova od nule, pa sam pomislio da je i Gw8 poput starijih rolanda. Oticu u ponedeljak da ga pogledam. A kakvi su mu fabricki ritmovi da li su iskoristivi za svirku, bez prepravljanja?

donniefalcone 03.05.2014 07:24

A gledaj, nije gw8 toliko komplikovan za sredit jedino je problem sto ce ti trebat malo vremena na pocetku dok ne skontas kako sta funkcionira... Sto se tice tvornickih ritmova, ako kupis verziju gw8 za nase trziste, u njoj ce doc par tvornickih ritmova za nasu muziku npr 7/8,dvojka,sasa,9/8,rumba i tako... Ali po meni, ne zvuce ekstra, treba ih malo srediti... Ako zelis,kada kupis gw8, javi mi se, ja cu ti poslati moj set za gw8 sa mojim performansama i ritmovima... Sredjen je po mojoj mjeri,al kad ti to ubacis u svoju klavijaturu morat ces malo efekte i sve ostalo prilagoditi svom ozvucenju,al eto makar cu ti olaksat posao oko pronalaska performansi i stilova... Gw8 je odlicna klavijatura i da se fino srediti..Poslusaj uzivo svirke od kolege bobana010 sa svadbi, pa ces vidit kako odlicno zvuci gw8 kad se sredi... Ponovo kazem, klavijatura nije toliko teska za sredit, jedino je tesko na pocetku dok ne skontas kako sta funkcionira,ali snaci ces se ti :D Otidji isprobaj klavijaturu pa nam javi dojmove :D Mene osobno su razocarali tvornicki stilovi, i tek kad sam nabavio klavijaturu nisam imao nikakvih drugih stilova vec samo tvornicke, i radi njih sam pomislio da je klavijatura losa tj nije bila po mom ukusu.. ALi kad sam ubacio par stilova i pomalo cackao po klavijaturi i sredio ih, klavijatura me zadivila...

makso68 04.05.2014 14:29

Kao dobar poznavalac GW 8 ti mogu reći da su fabrički ritmovi skoro neupotrebljivi za svirku(ali svi,ne samo naši).Kad se sredi možeš sa njom svirati uz svaki aranžer top klase,a solo boje koje se prave od ROM boja(256 MB ROM) mogu se srediti da zvuče bolje od većine semplova koje možeš naći za KORG Triton Le.
Kao dobar poznavalac Yamaha Tyros 2 i 3(imao sam ih duži period) mogu ti reći da nikad nisu zabagovale,niti sam od koga čuo da ne baguju.
Poštujem to što si ozbiljan i odgovoran profesionalac,i sam sam uvijek imao rezervnu opciju,a to je bila Yamaha Tyros 2 i Roland GW 8,što bih i tebi preporučio.Što se tiče materijala za GW 8 imaš ovdje u download centru sasvim dovoljno za odrađivanje bilo kakve svirke(i sam sam dosta toga postavio).Pozdrav!
Dodato:
U gornjem tekstu stoji da nisam ni od koga čuo da Yamaha Tyros 2 ne baguje.GREŠKA-Treba pisati da ni od koga nisam čuo da baguje.Pozdrav!

EmirTotic 04.05.2014 15:08

Tyros 2 i LE su predobra kombinacija. Ne vidim zašto bi te izdao Tyros osim ako nemaš nekih problema. Ja ga godinama imam i samo mi se jednom desilo da me izda, a razlog je bio nestabilan napon u diskoteci, samo jednom a zgazio je milion svirki u svakakvim uslovima. Pričam kontradiktorno jer i sam radim na dva aranžera ali veruj mi da nema nikakve potrebe za tim, uzmi solo klavijaturu i radi, kad zaradiš više novca, zadrži LE i kupi noviji aranžer. To je moje mišljenje.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org