YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   PA800 Problem sa ucitavanjem multisample sa TR-a (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17140)

jaskooo 25.01.2011 20:50

PA800 Problem sa ucitavanjem multisample sa TR-a
 
Desava mi se sljedece. Idem u record, pa import sample, nadjem doticni kmp file, i kad ga ucitava izbaci mi gresku, "not enough memory". Zasto to a set je tezak max. 50 MB, znaci ima dosta slobodne memorije. Neka pomoc???

rale 27.01.2011 03:27

Nisam te bas najbolje razumeo. Mislis tvoj set u klavijaturi je oko 50MB?

Probaj ovako:
-Prvo proveri velicinu multisempla(ne KMP fajl, vec folder koji on poziva sa KSF fajlovima) koji zelis da importujes u klavijaturu.

-Proveri koliko imas slobodnog mesta za semplove u RAM memoriji.
SOUND - RECORD - SAMPLING INFO - (Avialable Memory)

jaskooo 27.01.2011 22:44

Izgleda da je ram, pokazuje 5 bad blocks, a available memory je 0, mada znam da set nije veci od 50 mb, a sto se sempla tice htio sam ucitati boju koja je teska citavih 100 kb. Valja u shoping po novi ram

bravo9 27.01.2011 23:17

Mozda nisam dobro razumeo ali pored toga da imas bad blocks ,dali si i ranije prebacivao direktno od TR na PA800 semplove? Ja sam to prvo konvertovao pa onda ucitavao u PA800 .

Mozda gresim ???????

fjakovlj 02.02.2011 01:03

Koji program koristis za konvertovanje

Minicevac 02.02.2011 02:51

Drugare nema to nikakve veze sa konvertovanjem...Tr i pa800 citaju semplove istog formata...Otisao je ram jer pokazuje poznate znakove,nazalost...

mirandess 02.02.2011 23:46

Imam ja jedno brzo pitanje, sav sam u goloj vodi kako sam se preznojio! Vako, ucitavam neke zezalice od ekrema (kako on pjeva u bure) i gola gola..... I sad hocu da neki sempl ucitam pise mi not enough memory kao u kolege jaskooo, imam 60 mb slobodno tocnije je to izrazeno u bajtovima, ali mi pise not enough memory..... ostale semplove koje sam prije ucitavao, rade...... normalno sve.... znaci niti jedan ne mogu da ucitam :( ne znam sto? molim vas pomagajte u pitanju je pa2xpro.

P.s. znam da nije za ovo mjesto ali necu da otvaram novu temu, kad vec ima za pa800 a pa2 i pa800 su slicne.... hvala vam puno!

daree 03.02.2011 00:03

Mislim da je tu problem u duzini tog mulisampla.Ja sam jednom htio lodirati semplirani uvod neke pjesme,dugacak oko 15 sec,i izbacio mi je istu poruku kao i tebi.Mislim da sampl ne smije biti duzi od 10 sec.

mirandess 03.02.2011 00:07

pa kako mi onda radi kad ekrem pjeva u bure pijan? kako mi radi onda kad pjeva gola gola??? duze je od 10 sec.... operna diva sempl koji imam radi sto posto duze od 10-ak sec.... :S joj bude li do rama!!! ufff.......

MilaN B.N.S 07.02.2011 01:54

Pridruzio bih se kolegama... Isto mi se desava na Pa800.
Moram samo nesto da naglasim. KADA ucitavam iz nekog SET-a boju iz
(SOUND) USER-a01 ili USER-a02,npr. OPERSKA PEVACICA!
Ucitavanje sempla se zavrsi uspesno. "Please wait" traje sasvim normalno.
Cim se to zavrsi,boja koju sam ucitao iz SET-a radi bez problema.
Dakle,kad ucitavam iz nekog SOUND-a necijeg SET-a - u moj SET neku
boju-farbu onda radi bez problema i na taj nacin ucitava sempl u klavijaturu.
Sempl se pojavljuje odmah u USER01,USER02 i naravno u RECORD multi-sample na poslednjem mestu semplova...


Trenutno vrijeme na Forumu 21:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org