YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Korg is35 ili Yamaha psr1000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25888)

acakasper 01.09.2013 18:32

Korg is35 ili Yamaha psr1000
 
Kolega hoce da kupi jedan od aranzera,do sad je svirao na Korg x5d,koja je bolja klavijatura korg is35 ili yamaha psr1000?za ovaj is35 sam imao na njega moze samo 16 ritmova,al jamahu nisam svirao,kakva je kakav je kvalitet sounda,kolko ritmova itd...

yamaduke 01.09.2013 18:48

Citat:

Originalno postovano od acakasper (Post 252892)
Kolega hoce da kupi jedan od aranzera,do sad je svirao na Korg x5d,koja je bolja klavijatura korg is35 ili yamaha psr1000?za ovaj is35 sam imao na njega moze samo 16 ritmova,al jamahu nisam svirao,kakva je kakav je kvalitet sounda,kolko ritmova itd...

Ja sam cisti amater imam yamahu psr a 1000, mislim da nije losa klavijatura ima dosta ritmova, mogu se doradjivati direkt na klavijaturi, po mom misljenju nije losa ali ja sam kao sto reko amater!

acakasper 01.09.2013 19:24

znam da je psr A1000 dobra sprava,ali ovo je samo psr1000 bez A slova.

rolandx 01.09.2013 19:56

Mozda će pomoći you tube, mislim, da je zvuk ipak presudan u odnosu na USER ali svako ima svoje mišljenje... :


IS35 Ritmovi
You need to upgrade your Flash Player

Live mix 3 by live Zeki
You need to upgrade your Flash Player


Yamaha PSR 1000 Terce Amol, Dmol, Gmol, Emol
You need to upgrade your Flash Player

Y A M A H A psr 1000. uzivo
You need to upgrade your Flash Player

Lično dajem prednost Korgu...
Dodato:
Ukoliko je nešto od klipova reklama, nije mi bila namera... :rolleyes:

acakasper 01.09.2013 20:04

cini mi se da yamaha ima bolju harmoniku u odnosu na is35,a cuo sam da je i pratnja bolja,,ali ne znam nisam je nikad svirao,ima li ko od kolega psr1000,pa da razjasni?

VUNIMRAV 01.09.2013 21:48

I jedno i drugo mumije,ali kad vec hoces!Imao sam Yamahu,Yamaha ko jamaha ima pregledan i velik displej,flopi disk,podrzava sve od psr serije,nije teska,terce se mogu jako lepo srediti....ali ipak bih dao prednost Korgu samo zbog toga sto ima gomila gotovog materijala za njega a i svojedobno bila top klavarazer,Ali ne zaboravi obe su vec matore drtine.

acakasper 01.09.2013 21:52

kolko ritmova moze u yamahu,jel je kvalitetniji zvuk na njoj ili is seriji?

velja87 01.09.2013 23:45

Zvuk je kvalitetniji na yamahi. Jedina mana ove jamahe je upravo memorija, koja je mizerna. Memoriju koristis i za ritmove i za boje i za registracije, tako da sa njom ce morati da vuce disketice. Ima je moj kolega, sutra cu da ga pitam pa cu ti reci tacnije :)
Dodato:
Pitao sam kolegu. Moze da stane i do 50 ritmova na nju plus sa flopija sto moze da ucitava. Ako si ritmovi normalne velicine(znaci bubanj, bas, kontra, stajh, mozda jos jedna traka sa nekim ukrasom ili nesto). Boje mogu jako dobro da se srede, terce takodje. Ja dajem prednost yamahi, ali najbolje nek on sam isproba ako moze obe pa nek odluci. Sto se tice zvuka meni licno jeste bolji nego na is seriji, ali i sam znas da je to stvar ukusa i da obicno zapocne rasprava kada se tako nesto poredi. Ta yamaha ima zvuk slican novijim psr modelima(ako ne i identican) koji ne koriste mega voice ili super.art. zvukove. Sta god da kupi nek uziva i nek zaradi sto vie para. pozz :)

caka012 02.09.2013 19:22

Imao sam PSR1000 pre sadasnje PSR3000. Sto vec rekose, jedina mana je mala memorija, mozes u nju da smestis 20 - 30 ritmova, u zavisnosti od velicine ritma, sta ne moze da stane u nju, stane na flopy, odande moze relativno brzo da ucita ritam. Solidne boje, solidne terce, ritmove za nju mozes koristiti sa svih starijih PSR modela, softverski vrlo slicna sa novim PSR modelima, tako da, ako se nekada odluci za noviju PSR ili Tyros, nece imati problema sa navikavanjem i ucenjem.
Ako je vec budzetski ogranicen na kupovinu ovako starih modela, onda je PSR bolji izbor. Sto se tice zvuka ili kvaliteta zvuka - stara prica. Stvar ukusa i navike.

acakasper 02.09.2013 20:43

evo da javim,kolega je kupio i30,mislim da je ok klava,mozda bolja od is35.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org