YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa80 bass (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4456)

makikorg 28.04.2008 02:25

Korg pa80 bass
 
Imam, jedan problem.sviram bas na pa80 i kada ukljucim manual bas on se cuje ok,sve dok ne promenim boju,i tad se on drasticno pojaca.to ne radi na svim bojama,t.j.to radi samo na par boja.verovatno ima neka opcija da se ukljuci, ali je ja nisam provalio.Na nekim bojama je normalan,a na nekim Prejak.
Hvala unapred!!!

Ne stavljaj teme na pogresno mesto! PA je Arranger ne Workstation!

vingula 28.04.2008 02:36

Dal boje imaš pod Sounds ili Perfomance?

makikorg 28.04.2008 03:13

performance

MrVlad 28.04.2008 09:15

tako i meni nesto odesava...

ubacim rumbu.... sve na stelujem miksetu..... sviram lepo forspil, pa onda fill1.. pa
onde mi se sve nenormalno pojaca... i moram da smanjim na mikseti..

preverio sam u style VOLUME, i sve normalan

meni to nejasno?

poz
Vladan

mr_eko 28.04.2008 09:55

meni se to isto desavalo kad sviram s bendom a ja moram bas i solo.....kad uključiš klavijaturu odma mu prebaci manuel bas...tak da nepustas ritmove,,,

milanj 28.04.2008 11:27

To je bug u sistemu kod pa serije i ne poznajem jos nekoga da je resio taj problem sa manual bas. I meni se to desava. Mislim da su to ispravili kod pa800.

mykeli 28.04.2008 11:50

To na pa800 moze veoma lako, upalis bilo koji style iskljucis Sinhro start-stop, upalis manual bass i mozes da picis...
Ali kod pa80 je malo zajebano, jedna varijanta ti je da sve boje u perform nivelises, sto ce da ti oduzme malo vremena, pa upalis Manual bass i to ce da radi...druga varijanta je da sviras na LOVER, s tim sto moras bass da osushish, i da ga opalis na Output 3, e taj bas nemozes da pojacavas na klavijaturi, nego samo na Mixeti, pokusaj!

gogspa80 28.04.2008 12:33

Ovako, Znaci Kad Sviram Sa Manual Bass I Odaberem Drugu Neku Boju, Kod Mene Se Bass Smanji Dosta, I Ostane Takav, Stisnem Split Point Par Puta Onda Se Pojaca Kako Treba, Al Opet Kad Promjenim Boju On Se Smanji.
Ali Probaj Da Ugasis Klavjeture I Kad Je Upalis Odaberi Stil Na Kojem Oces Da Sviras Bass, Nemoj Stiskati Manual Bass Odmah, Vec Prvo Prelistaj Par Boja U Performance Izmjenjaj Ih, I Onda Na Bilo Kojoj Boji Odaberi Manual Bass, I Probaj Promjeniti Boju, Malo Ce Se Smanjiti, Mozda I Nimalo, I Kad Mjenjas Boje, Ostane Bass Kako Treba. Pozdrav

Evo sad sam isprobao i radi mi na svakom ritmu dobro, znaci kad upalite klavjeture iskljucite single touch i odaberite neki ritam na kojem hocete da svirate, zatim odabrati 3,4, zaredom boje, samo da se izmijene, i onda stisnite manual bass i to je to, kod mene radi kako treba...

mislim da je ovo dobro rijesenje i da sam prvi koji je skontao :D :D :D hehe pozdrav svima

dominik 28.04.2008 16:31

Ja koliko se sjećam trebalo bi ovako funkcionirati:znači kad upališ sint isključiš "single touch",zatim izabereš u nekom ritmu gje ti taj željeni bas,onda pojačaj "volume" potenciometar do kraja pa tek onda prebaci na "manual bas". Tako si onda taj bas "smrznuo" i uvijek će raditi na toj jačini,a kad budeš boje mijenjao onda znači pojačavaš/smanjuješ sa volume potenciometrom.To je to.
Pozdrav

Todorgm 08.03.2010 00:14

Sve ovo je korigovano u mom todor setu za pa50!!!!! Meni radi ubija ,mnogo sam vremena potrosio sredjivajuci jacinu basa


Trenutno vrijeme na Forumu 21:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org