YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako razdvoiti bass-noga kod Ritmova na pa800? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21282)

zsuleski 16.01.2012 01:17

Kako razdvoiti bass-noga kod Ritmova na pa800?
 
Trazio sam na forumu, ali nisam nasao ovo: ...... Dali moze kod ritmova u sajzeru...... Bass bubanj to jest Bass-noga da se oddeli (razdvoji) od samog ritma i da se postavi posebno na izlazni kanal na sajzeru? Primer na kanal gde pise 1 ili 2 na output kod pa800 ..... Primer na Out1 da ide Bass-noga(kick) i bass gitara.... A na Out2 da ide ostali set bubnjeva, razume se BEZ bas noga.....(ako hocu da razdvojim na out1=bas-linija,a na out2=ritam sekcija).... Hvala Vam! Pozz :)
Postovano sa mobilnog uređaja

dekipa 16.01.2012 18:19

Pozdrav kolega, ovako pritisni global, idi u audio setup, u tom prvom prozoru mozes odvajati bas, drum... a za bas bubanj idi samo na Drum, to ti je dole u dnu displeja, cetvrta stavka, ukapiraces, probaj.

ella 85 17.01.2012 00:27

ako svira na setove kao sto su ****,sudo,ludorija onda nece moci,ako su ritmovi sacinjeni od loop-ova onda nista od toga,upravo je to razlog sto to nikad nisam stavio na klavijaturu

bracinaccar 17.01.2012 09:53

Kako da uradim to isto na korgu pa 500 da razdvojim bas nogu?? posto kada idem na global i na opciju master ekvilajzer imam polje enable da cekiram...i nista drugo....

ella 85 17.01.2012 16:15

da si pogledao samo na klavijaturu vidio bi da nema vise izlaza za razglas osim R i L

kufi 17.01.2012 17:10

Citat:

Originalno postovano od zsuleski (Post 202845)
Trazio sam na forumu, ali nisam nasao ovo: ...... Dali moze kod ritmova u sajzeru...... Bass bubanj to jest Bass-noga da se oddeli (razdvoji) od samog ritma i da se postavi posebno na izlazni kanal na sajzeru? Primer na kanal gde pise 1 ili 2 na output kod pa800 ..... Primer na Out1 da ide Bass-noga(kick) i bass gitara.... A na Out2 da ide ostali set bubnjeva, razume se BEZ bas noga.....(ako hocu da razdvojim na out1=bas-linija,a na out2=ritam sekcija).... Hvala Vam! Pozz :)
Postovano sa mobilnog uređaja

Mozes li ti da mi ojasnis sta dobijas sa ovim jer zvuci mi zanimljivo ali nisam najbolje ukapirao tvoje pitanje pozz

ella 85 17.01.2012 22:27

dobija mogucnost boljeg sounda,jer ce imat jedan kanala na mixeru samo kick drugi kanal samo bas gitara i treci i cetvrti kanala sve ostalo stereo,obojis kick i bas po zelji i puno bolji sound,od samog pocetka radim tako,kad predjem na pa3x mislim da to vise nece bit potrebno

dekipa 17.01.2012 22:28

Kolega Kufi dobijas to da mozes aranzer bolje da izmiksas.Odvojis posebno bas gitaru na jednom kanalu i nasminkas je kako hoces, bas bubanj takodje, kao i ove druge elemente.Ja praktikujem tako kada radim, posto mogu mnogo bolje da podesim aranzer.Kada sam imao korga pa 500 odvajao sam na jednom izlazu samo bas gitaru a na drugom sve ostalo, e stim sto sam morao svaki ritam posebno da odvojim a to je dosta veliki posao mada i to se brzo odradi.Vec kod korga pa 800 to je mnogo lakse i naravno kao sto je naveo kolega Ella 85 ako koristite pojedine pomenute setove, tj odredjene ritmove koji su u tim setovima a loop-ovi su onda ne mozes da odvajas posebno elemente, mada ja izbegavam te setove, ja sam radio nesto moje, odvajao, prepravljao.
Dodato:
Tek sad vidim da smo ja i kolega Ella 85 pisali u isto vreme, ali da je on bio brzi :-) sa odgovorom, pozdrav!

zsuleski 18.01.2012 00:17

Hvala Vam svima na objasnjenja!! ..... Moj set je neka kombinacija ritmova po zelju, ali ima nekoliko sudo-izdvojenih ritmova.... Probao sam ali izgleda nemoze se podeliti ..... Probacu opet za posigurnije ako uspem..... Hvala vam jos jednom! Pozz svima
Postovano sa mobilnog uređaja

dekipa 18.01.2012 00:27

Sta konkretno nisi mogao da odvojis?
Ako ti je u ritmu drum uradjen sa elementima iz user 1 ili user 2 naravno iz sounda onda ne mozes posto su to loop-ovi, a ako je uradjen drum i izvuceno iz dk onda mozes da odvojis bas bubanj.
Malo sam ti prostije napisao da ukapiras.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:47

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org