YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Problem sa kontaktom (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25037)

zsimonovic 24.03.2013 04:52

Problem sa kontaktom
 
Zdravo drugari,imam instaliran windows 8 x64 u racunaru i kad instaliram Kontakt 5.0.3,ili 5.1 desava mi se svaki dan crash tako da moram svaki dan da ga ponovo instaliram sto me izludjuje.Kad pokrenem Kontakt izbaci mi beli prozorgde pise: Kontakt 5 has encountred a major problem and has been terminated.A crashing file has been created at the following location: C:/User.... -Kontakt5.mini.nicrash.Kad pritisnem OK izbaci mi manji prozorcic gde pise:Importing Kontakt 5 Factory library i onda mu vise ne mogu nista kliktajuci po njemu ,vec samo da ga iskljucim.Kako da resim taj problem?Imam i problem sa ucitavanjem nekih biblioteka u kontakt,probao sam i na Load i na datebase i library i na files i nest nece da ucita a skidao sam neke biblioteke i po 20 i nesto Gb.Kako i taj problem da resim?Hvala puno,unapred!!!

Vex 24.03.2013 05:12

Meni ne ucitava biblioteke semplova kad pokrenem Kontakt kao Vst u DAW-u... Probaj da ucitas biblioteke u STANDALONE ,i onda ce videti biblioteke i kad pokrenes Kontakt kao VST,tako bar meni radi...A zasto crash-uje,moze biti dosta faktora,tesko je reci...

tranzit 24.03.2013 11:17

@zsimonovic
Idi u folder gdje je instaliran Kontakt, klikni na njegovu ikonu desnom tastom mausa pa onda na Properties i aktiviraj da ga otvaras iskljucivo sa administratorskim pravima. Ne znam na kojoj audio karti radis ali bilo koja da je, isto ovo uradi i sa njenom glavnom aplikacijom. Aktiviraj takodje i Background Services u sistemu. Restartuj kompjuter, Kontakt ce raditi bez ikakvih problema, naravno ako je verzija Kontakta kako treba.


Vex, za tebe vazi isto, naravno ako radis na Win Vista ili novijim sistemima (Win 7/8).

zsimonovic 24.03.2013 12:14

Uradio sam ovo sto mi je Tarnzit rekao i isto se desava sa crash-om.Probao sam da ga pokrenem as administrator i sa compatibile mode i isto se desava.Imam muzicku kartu Presonus FireStudio Mobile.Vex,mozes li da mi pojsnis,kako mislis u Standalone da pokrenem?Probao sam da ga pokrenem i u Cubase i bez njega i isto se desava.

zsimonovic 24.03.2013 12:21

2 Privitaka
Slike

Vex 24.03.2013 15:01

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 239769)
@zsimonovic
Vex, za tebe vazi isto, naravno ako radis na Win Vista ili novijim sistemima (Win 7/8).

U OSX-u 10.8.3 sam i gledacu da se ne vracam na Win.

@zsimonovic : Standalone-samostalna aplikacija ,znaci pokrenes Kontakt kao program ,a ne kao Vst iz Cubase-a recimo.

branoy 24.03.2013 15:31

sta smeta winu-7? sve radi sto ima na pijaci, sedmica sto se tice windowsa zakon, osmica kanta za sad, al vreme leti brzo ce novi, i ako se ne pokaze propasce ko i wista. mada ne verujem da ce se pokazat, win 7 je odma na pocetku vec stvarao euforije i pozitivne komentare.
imam i os x, al manje materijala i nisam tamo tako cesto.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org