YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Idealan Aranžer (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7421)

Vule 08.01.2009 18:49

Idealan Aranžer
 
Kolege...kako bi po vama trebao da izgleda i šta od funkcija da ima jedan idealan aranžer...naravno da odmah zanemarimo ime,nije bitno kako bi se zvao? Hvala


Evo ja ću prvi da kažem da ne bi trebao da ima više od 15 kg...


Ajmo sad vi...

Sejox 08.01.2009 19:00

Dalje:

6,5 oktava(ljepse izgleda),crne boje,bez zvucnika(profi izgled),dobru, jaku dirku(ipak nije za solo),tasteri(kuhana plastika),metalni oklop,veliki displej....

-touch screen nije neophodan

Ima i dalje,naravno-a to ce drugi.

gibanica 08.01.2009 19:36

samo da nema odvojene tipke za varijacije i fill-ove.
vec tipnete varijac i radi prelaz, uz opciju auto fill.

dublje dirke i jednostavan main screen-pregledan.

jeftabgd 08.01.2009 19:38

Sve ovo predhodno navedeno i jos da je dugmetarac.

marco 08.01.2009 20:25

8 varijacija, i 8 prelaza sa odvojenim dugmicima, tako da mozes da koristis bilo koje prelaze na bilo koju varijaciju, tempo tockic sa tasterom. tockic da sluzi za brzo "upisivanje" vrednosti, a kad se pritisne taster za dodavanje tempa, minimum 8 boja da moze da se zapamti uz ritam, multi pads koji citaju semplove,
u njoj SOFTWARE za automatsku nivelaciju ritmova. ali ne samo kompletnog ritma prema nekom drugom ritmu, nego i za pojednicane trake , naprimer samo jacinu udarca noge u bubnju, klizace za brzu nivelaciju elemenata u ritmu i midi fajlovima, 2 boje u levoj ruci, ... ima jos gomila softverskih zanimacija koje bi trebalo ubaciti, al da ne pisemo sad romane. Posto to ionako nikog od prozivodjaca ne zanima :)

mimiki 08.01.2009 20:55

da ima sve i da je lagan za transport,to je moj idealan aranzer :D

caka012 08.01.2009 21:10

Iznad tockica (na prstohvat) 4 dugmeta za brzi izbor funkcije tockica.

EmirTotic 08.01.2009 22:17

Sve navedeno, a posebno da ima dosta softwerskih zanimacija baš u detalje. I što je bitno, da ne bude preskup :) Da se na njemu može lako obrađivati ritam i da čita više formata ritmova...... A to što se tiče dugmića ili dirki, ne obraćam puno pažnju jer nisam imao posebnih problema oko toga.

krcmar 08.01.2009 22:18

Da ima za njega gotovog materijala, i da se na svakoj varijaciji moze namjestiti razlicita brzina tempa.

mladenkom 10.01.2009 03:43

da se ribe loze na njega

toni-bt 10.01.2009 03:50

Ni jedna fabrika ne bi izradila idejalan aranzer,(dzaba mastamo kao mala beba)kad bi izradila sama bi se osudila na propast.Tada ko bi kupio sledeci model?

meko 10.01.2009 06:28

Da se moze pomocu dva dugmica izabrati funkcija za gornju ili donju tercu.I da se moze terca svirati na svakoj boji.

dalabu 10.01.2009 09:23

da se sam iznese iz auta i poslije svirke sam ode u auto

gibanica 10.01.2009 12:53

=)) kralju!!

ROBOT 10.01.2009 17:10

i da ima jv ritmove i boje i naravno sve micine i cirine bez toga ne ide nikako !!

Svirac bt 10.01.2009 17:13

I da ima postolje za ostavanje na pivo, vino....i mali frizidecic =))=))=))

Vule 10.01.2009 17:26

Citat:

Originalno postovano od dalabu (Post 66280)
da se sam iznese iz auta i poslije svirke sam ode u auto

Ovo je najbolja funkcija...a ja bih dodao jos samo,kad bi mogli da ga posaljemo u kafanu sam da odradi i donese pare kuci...hahahahahahahahahah

:))=))

mimiki 10.01.2009 17:35

bez stalka za pivo i frizidercica nista =)):))

gibanica 10.01.2009 18:55

boze..sve sami zabavljaci odgovorili na ovu temu.
dal je neko mislio da ce biti ozbiljna tema?

@rolandinjos
sta ako ga gazda zajebe za pare,te mu da manje..
onda mora da ima i ruke..pa da uvati gazdu za gusu i da napravi rsum..
e..preterao sam. dobro je

TomyCroSound 10.01.2009 19:59

Khm...
 
Postoji li aranžer s nekih 8 - 12 izlaza, dakle, da svaki instrument iz "pratnje" izlazi van na svoj kanal?
Kad bih to našao, možda bih bio zainteresiran...

krcmar 10.01.2009 20:04

Onda bi bio zainteresovan za neku mega mixetu sa 200 kanala...

gibanica 10.01.2009 20:22

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 66356)
Postoji li aranžer s nekih 8 - 12 izlaza, dakle, da svaki instrument iz "pratnje" izlazi van na svoj kanal?
Kad bih to našao, možda bih bio zainteresiran...

e druze znam je ovaj citat bespodreban i nije mesto ovde,al video sam kako ste uradili pesmu "da sam tebe sreo ranije",pesma je odlicna,interpretacija vam je na snimku bolja nego original.
harmonija perfektno,tvoja dikcija,sve same pohvale..
juce sam je skinuo,iako kod nas niko ne zna za tu pesmu,ja je radim za svoju dusu!
jos jednom svaka cast

Vaxter 10.01.2009 20:33

Ova tema je zamishljena da bude malo ozbiljnija, tako da bih zamolio bez dalji "mudrih" opaski ili pricha o nechemu shto ne da nema veze sa temom, nego mu nije mesto na forumuvec u komentarima na downloadu!
Da je tema trebala da bude ovoliko za zezanje bila bi u svashtari!

BasariStudios 10.01.2009 20:46

Citat:

Originalno postovano od amadeusvk (Post 66356)
Postoji li aranžer s nekih 8 - 12 izlaza, dakle, da svaki instrument iz "pratnje" izlazi van na svoj kanal?
Kad bih to našao, možda bih bio zainteresiran...

Naravno da postoji, sve to gore sto ste spomenuli i jos milion puta vise moze
slobodno u jedan laptop il comp, onda mozes i svaku udaraljku na poseban
izlaz, ne samo traku.

drmitavet 15.01.2009 00:34

Ha !
 
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=6160=D>

buha55 22.09.2009 22:21

da ima samo ritmove za folk,prima sve žive formate od sviha postoječih klavijatura,niska laka polu aluminiska tipka,ogroman ekran,opciju da se od svih boja radi moss,da ima memoriju 888 gb,itd...free točenje piva iz nje,i da bude alkoholičar do bola....itd,itd,itd....

doktor87 22.09.2009 22:45

Al ste ozbiljni! Svaka cast!:lol:

Sad salu na stranu, evo sta bih ja zeleo...

1. Da bud lagana ( ne od aluminijuma kuciste, vec od karbon fibera)
2. tasteri kvaliteta kao na NOKIA 3310 (znaci neunistivi i brzi)
3. kompletna prednja maska klavijature da bude providna i da svetli radi lakseg rukovanja u mraku ili da ima malu lampicu (kao na miksetama) moze i dve!
4. mora imati 72 dirke minimum, jer u suprotnom kod ozbiljnijih svirki moze vam zatrebati jos jedna solo klavijatura...
5. ona ideja sa 4 tastera za brzu funkciju tockica mi se svidja
6. 16-20 brzih tastera sa setom za desnu ruku i 10ak za pratnju, naravno sa po 8 varijacija i 8 prelaza :)
7. da ima najmanje 4 dodeljiva izlaza
8. da se lako rastura i cisti
9. svoju zvucnu kartu koja ce da se brine za saradnju sa kompijuterom, uz to 4 USB ulaza (za kartcice vam nije potrebno...ako bas neko zeli kupi citac kartica koji ide na USB )
10. dva dzojstika tipa M3 (nekad jedan nije dovoljan) i svaki da ima po 2 funkcijska tastera
11. bezicno napajanje ( predajnik u struju i malu antenicu u kljavu, pa da vidim ko ce da mi zapne za kabal dok se muva okolo)
12. naravno dirke sa kontorlom dubine ( os za solo, os za pratnju )


Dosta od mene...malo futuristicki...zar ne ?;)

buha55 22.09.2009 23:05

evo idealan aranžer rađen na paintu...hahaha.....šta nije dobar.....
Highslide JS

toni-bt 22.09.2009 23:30

pored sve gorenavedeno da ima i neki senzor koji ce da ti kaze koja riba je za "ples" da
ne buljimo ko majmune pa da zaboravimo sta sviramo.(to se uvjek desava aaa?)

Dekyyy 23.09.2009 01:19

kada bi neko ovo poslusao...
 
....6,5 oktava ,bar giga rama...moram imena da spomenem....za mene bi bio pun pogodak kada bi spojili g70 i g 6 u jednu kutiju....cekam tako nesto..bice sigurno..samo cu morati da prodam roditelje :)

Boban010 23.09.2009 02:44

Najbolje je da nema nista,odnosno da je prazan a da mi naknadno ubacimo ritmove i semplove po zelji.Da koristi memoriju koju koriste aktuelni kompjuteri i to istih velicina sto bi bukvalno znacilo da imamo neogranicen prostor za boje i ritmove.Da ima mogucnost da analizira ono sto budemo svirali i da sam bira najadekvatnije figure(od onih koje mu mi sami prethodno stavimo na raspolaganje)za odredjeni rif za vrstu muzike koju trenutno sviramo.Da ima klavijaturu kvaliteta klavirne odnosno dugmetare harmonike Guerini naravno istih dimenzija dirki.Da ima veliki ekran ne manji od 14" kao i da je tezine do 10kg.Da prepoznaje glas korisnika i reaguje na posebne glasovne komande pored onih uobicajenih koje se nalaze na tasterima.Naravno vise razlicitih komandi za jednu funkciju(zamislite igra kuma ispred vas a vama treba komanda "opa pi..o"-koju ste spremili za neke slobodnije zurke i onda doje kum pa vas naplavi)!
Itd...

grandia 23.09.2009 07:55

:lol:

e pa boki, imas neke ideje brate ...


moj dsr2000 iz 1988 ima taster za portamento a za sekundu napravim iz jedne polifonske boje mono ... ja bez poly/mono i portamento ne da sviram!

kako to izgleda na vasim roland, korg i yamaha klave/aranzere?

cuo sam nesto da korg pa 50,60,80 nemaju portamento?! jel to tacno il je neka zahebancija?

makso68 23.09.2009 13:19

Ovako,može se naštimati kod Rolanda GW 8 da se portamento uključuje i isključuje na d-beam funkcijama,a kod Yamahe PSR 3000 jednostavno napraviš boje sa portamentom i memorišeš ih u user(imam neograničenu memoriju,s obzirom da imam SM card 128 MB i USB stick-bilo kojeg kapaciteta-evi sad ima i po 16 GB).A,što se tiče odgovora na temu,zanimljivo mi je ovo Bobanovo razmišljanje,još bih dodao da se pritiskom na dugme aktiviraju točkovi i upravljački sistem,po mogućnosti sa navigacijom(jer se nekad popije i koja prekomjerna),pa da nas poslije svirke aranžer odveze kući,da ne zajebavamo taksiste ili da ne vozimo pjani.Pozdrav!

kreso 23.09.2009 13:53

Idealan aranžer treba biti što jednostavniji.
Znači, da je lagan, kvalitetno napravljen, i da se ne kvari.

Najidealnije bi bilo da je kompatibilan sa svim modelima kao PC, pa da mu nadograđuješ po želji što ti treba u njega. HDD ili SSD, sampler, vokoder, otežanu tipku, color display, očeš touch screen il ne, medij za pohranu podataka, također po izboru. Znači neka naprave osnovni model, a ja ću ga nadogradit s memorijama, samplerima i ostalim drangulijama prema vlastitom čejfu.
neka naprave jedinstven software tj OS za sve profesionalne aranžere (nešto kao Windows) s mogučnošću nadogradnje, programa, plugina, drivera isl.
Uz popularnu početnu cijenu od kojih 300-400 € i posle nadogradnjama (znači prodajom podrške) napravili bi 10 puta veči bussnies nego sa nekim standarnim modelom.
I onda kupiš naprimjer klasično kučište, pa mu nadogradiš tipku od Fatara, pa mu staviš memoriju od 1 Gb, pa mu ugradiš VAST syntezu od Kurzweila. Izlazna pojačala mu staviš od Rolanda, Touch screen od Mac-a, Yamahinu muzičku karticu, KORG-ov MOSS ... i na kraju kakvi smo mi narod će nas takav projekt koštat preko 3.000 € =)) al će zato synth bit SAVRŠEN !!!

jura20 05.10.2010 21:07

to sto su vec druge kolege navele i da jos ima meni na nasem jeziku naravno i help funkciju kad se zapne da se covjek podsjeti i sti na nasem jeziku .neznam dali tako nesto uopce postoji do sad koliko sam upoznat da to jos nije slucaj:(

rolandg800 07.10.2010 17:52

Po meni idealan aranžer bi trebao da ima:mogućnost ugradnje hard diska,da bude lak,da ima veliki touch screen,da bude kvalitetan,da ima pristupačnu cenu,da ima dobre fabričke boje i ritmove.

Dare 82 08.10.2010 03:43

Ako gospoda(ne Ekrem Jevric)vec ovi iz Rolanda izbace bilo koji aranzer sa semplerom ja sam zadovoljan i nista vise ne trazim.

svrakan 08.10.2010 09:15

Idealan aranzer bi trebao da imac citas bankovnih kartica,posto je kesha sve manje i manje,plastika pocela da uzima danak,dodju na svirku i vade kartice i smeju ti se u oci,e video bih da li bi se onda smejali,hehehe,malo sale.
HM,idealan aranzer,recimo nesto kao pa2x pro,ali sa 5 oktava,a rom da mu je kombinacija svega najboljeg iz Korga,Rolanda i Yamahe9(M3,fantom,motif),+moss+radias bord,povecan broj usera poprilicno,i recimo ram od jedno 2GB,mislim da bi se vecina slozila da bi bio bum aranzer,a realno je izvodljivo,i da vise izlaza,za odvajanje elemenata ponaosob.

nelica2002 08.10.2010 10:19

Prvenstveno da ima dobru kuhanu plastiku ,jer pri nošenju montiranju čest se ogrebe ,i da se ne kvari ,da si na gaži siguran.

toni010 08.10.2010 10:51

ne bih reko svaka stvar se meri po tezini


Trenutno vrijeme na Forumu 17:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org