YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   E-A7 Expandable Arranger (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28729)

worga 24.09.2015 14:21

Nešo ovo je bolje od bilo kog točkića za tempo,veruj mi PROBAO SAM!
Hvala Dejo što si okačio sliku,ne znam kako se to ovde radi,a i nisam baš često ovde.

Morison 11.10.2015 19:32

Novi demo:

https://soundcloud.com/roland-srbija/roland-e-a7-kolo

Mafia 12.10.2015 14:26

Vi kako hoćete ali meni ovo zvuči dosta živo :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Boban010 12.10.2015 14:33

Kontra gitare su prejake,dobosa kao da nigde i nema a ponegde su i solaze suvise tihe.Ipak koliko sam ja razumeo,ovo je midi fajl sa izabranim bojama od EA7 bez semplova.
@Morison
Da li mogu performanse da se pozivaju putem midija?

Morison 12.10.2015 14:49

Mogu da se biraju performanse preko midija, isti princip kao na BK.
Ovaj snimak je ustvari ritam koji u svakoj varijaciji ima po jedno celo kolo, odsvirano da zalici na zivu svirku benda. Iskoristio sam ga da bih sto bolje prezentovao boje E-A7. Svakako da ima tu jos sitnica da se poradi ali mislim da je i vise nego dovoljno da se sagleda potencijal masine, sto je i bio cilj ovog snimka.

ffb 12.10.2015 15:49

Super uradjeno i super zvuci😄
Muzicari koji sviraju narodnjake imaju mogucnost da za relativno malo novca kupe urednu masinu.
Zanima me usporedba sa bk9 i koliko je upotrebljiva za zabavnjake sa orginalnim ritmovima i zvukovima??

mimiki 12.10.2015 21:26

Valjalo bi postaviti boljih demo snimaka i bez nasnimavanja milion stvari u intro nego jedno po jedno cuti,daj neki Rock beat i gitare neke ,Rumbu,tercu napravljenu,gde se jasno cuje dobos kakav ima itd itd malo mi je dojadio korg ali ipak mi je najoperativniji trebali bi Roland i Yamaha da porade dosta na tome

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

dmmacak 12.10.2015 23:54

Slazem sa Mimikijom Ja sam ovaj zadnji demo pustio preko razglasa sve sa binovima. Ne svidja mi se ton, zatvoren je nekako, tup, ali cuje se da ima potencijala da se dobro sredi. Samo jos da rad na klavijaturi, oko sredjivanja ritmova i boja, bude prostiji nego npr na rolandu GW .

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока

Morison 13.10.2015 10:05

Bice uskoro postavljen demo ritmova.

Sto se tice pustanja preko razglasa, tu bih morao drugacije demo da usnimim, posto na EA7 postoji master kompresor i master ekvilajzer koji stoji na nekom default podesavanju (koji sam ja dodatno "smirio"kako bi mi na studijskim monitorima zvucalo onako kako treba).
Ima prostora da se ton dotera za "live" i to za svaki sistem ozvucenja drugacije, bas onako kako se korisniku svidja. Master kompresor je multi bend, ima precizna podesavanja za low, mid i high sekciju a i ekvilajzer pre toga je 3 bend...
Druga stvar, pitanje je sta soundcloud i youtube urade sa snimkom, tako da je svaki snimak informativnog karaktera.

Sto se tice ritmova, kada se naviknes, nema lakse metode. Slicno je kao na E80/G70/BK9 (sa nekim unapredjenjima) dakle imamo style composer za dosredjivanje programiranja ritma i imamo makeup tools za postprodukciju. Imamo, kao sto sam vec pomenuo, master kompresor i master ekvilajzer na kraju.

nesaband 13.10.2015 13:21

Navike se tesko menjaju,svi oni koji vec dugo koriste Korgove aranzere ce se vrlo tesko privici na sistem rada na Rolandu.Tu je vec problem u mozgu ljudi jer se navike tesko menjaju.

Ja tvrdim da je i na Korgu i na Rolandu potreban isti broj funkcija pritisnuti da bi se nesto promenilo,(ritam,boja,performans itd),samo je problem u navikama.

Rolandu ce trebati dugo dugo vremena da se vrati na prvo mesto kao top aranzer na ovim nasim prostorima.

Ja jedino sigurno znam da ostajem veran Rolandovovim aranzerima jer sam navikao na taj ton koji imam i svaki drugi ton mi ne zvuci tako dobro.

Mafia 14.10.2015 18:31

Evo mene još zanimaju eventualna ograničenja kod importa boja npr ubacivanje malo težeg drum kita, basova itd od npr 50 MB? I osim toga da li planirana podrška putem iPada ili Android OS-a kao npr BK partner kod ranijih sprava?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Morison 14.10.2015 20:54

Dopustimo da vreme pokaze :) Za sada mogu tvrditi da nudi ZVUK daleko ispred svih a kome je to bitno pre svega, uzece ga u obzir. Takodje, editing je dosta kompleksan tako da polako sa zakljucima. Toliko poziva i poruka od zainteresovanih muzicara koje svakodnevno primam jednostavno ipak govori da je Roland na prekretnici i da je najzad odradio dobar posao. Mislim da ni navike nije potrebno puno menjati jer ovaj Roland je iskorak od predhodnih, sto se tice funkcionalnosti i operativnosti. Sacekajte da vidite spravu uzivo, da je testirate i cujete...verujem da ce te je pozeleti...a kada se nesto zeli, lako se menjaju navike ;)

veselinovicvs 14.10.2015 23:00

Pozdrav svima...
Evo i ja da se prikljucim.Zanima me E-A7 i sve je to slatko ovako kad sedim pored kompa slusam DEMO snimke,procitam sta sve moze...Ali dok ja to ne uzmem u ruke i ne cujem i ne vidim necu rano da zakljucujem ALI moram da priznam da sam jako srecan sto je ROLAND konacno pokazao interesovanje za sve nas kojima treba sempler,terce,da je sprava operativna,lagana itd...
MORISON interesuje me kada kazes "da nudi ZVUK daleko ispred svih" interesuje me sa kojom spravom bi uporedio E-A7???Pritom ne zelim da neko pomisli da provociram vec sam stvarno zaintrigiran spravom i pomisljam da ce mozda ova sprava da ponudi vanserijski zvuk i mocne opcije kako bi se ROLAND vratio u svet aranzera na velika vrata ili se varam?.
Znaci pitanje ko su to "drugi"?Pa 2x,3x,E80,TYROS 3,4,5,PA900...
Svako dobro!...

ella 85 15.10.2015 03:06

Citat:

Originalno postovano od veselinovicvs (Post 283454)
MORISON interesuje me kada kazes "da nudi ZVUK daleko ispred svih" interesuje me sa kojom spravom bi uporedio E-A7???

Upravo isto ovo i mene zanima :D

Formalno sam preslusao neke snimke.........nisam cuo nista spektakularno.......pomislih da je to neki ranazer koji ce povoljnom cijenom konkurirat negdje dole ili u sredini.......a onda procitah komentar "daleko ispred svih".........pa pomislih jesam li nesto propustio :D

Morison 15.10.2015 08:59

Mislio sam na zvuk ispred svih dosadasnjih Roland aranzera. Po mom subjektivnom misljenju, ritam sekcija je do sada uvek najbolje radila na Roland aranzerima, a ovaj aranzer je njihov najbolji do sada (gledano nase potrebe). Problem su bile solo boje a sada ih konacno imamo, sto u rom-u, sto kroz sempler.
Za ZVUK kada kazem mislim na kvalitet onog sto izadje na zvucnicima i to je ovde jako zdravo i konkretno (sto je kod neke konkurencije diskutabilno).
Da ne bih dalje rasplinjao temu, necu se upustiti da uporedjujem E-A7 sa modelima drugih proizvodjaca ali cu se usuditi da kazem da ce bez sramote moci da stane na zvucno uporedjivanje sa bilo kojim aranzerom.
Uskoro cu postaviti demo ritmova koje sam malo obradjivao da zazvuce na E-A7. Naravno, materijal ce se tek praviti kako vreme bude prolazilo, nikako ja ne mogu da pogodim svaciji ukus kada sredjujem ritmove ali je bitno da se srediti moze jer je osnova ozbiljna i zdrava.

Morison 15.10.2015 12:06

Evo demo nekih ritmova koje sam sredjivao, moze to bolje i bice bolje, radovi su u toku. Zeleo sam da podelim sa vama trenutno stanje, cisto da steknete uvid. takodje, snimak je samo informativnog karaktera, ja cujem da soudcloud malo promeni snimak ali opet bolje ista nego nista...
https://soundcloud.com/roland-srbija...ovi-demo-radni

svrakan 15.10.2015 12:06

Pozz svima,nije me bilo mnogo dugo na forumu,ali pratim dešavanja.Sviram Korgove aranžere mnogo dugo,predugo,pa60,pa80,pa800,pa2xpro,sad pa3x.Pre toga sam svirao stare dobre Rolande.Ja neću ulaziti u raspravu,cuo sam demo koji baš i nije skockan po mom ukusu,ali sam dovoljno čuo da mogu prepoznati kvalitetan sound,meni je kod Rolanda jedini problem bila gitara za kontru,što se tiče EA-7,njegova izrada je možda jeftina,ali za te pare koliko najavljuju da će da košta ne može bolje.I sad sa pa3 povremeno sviram sa drugarom koji svira g70 sa srx proširenjem,nema Korg sa širinom i mekoćom tu šta da traži,jedino što me tamo nerviraju su kontre.Ja sviram sa bendom već nekih dve godine,pa mi aranžer sad već nužno zlo,ali sam siguran da će Ea-7 da radi dobro,i verovatno ću ga uzeti među prvima,a najbitnija stvar od svega je ko svira,ima gomila ljudi koji imaju napucane pa3,Tyrose,a od svirke ....ništa,i onda poslušajte Worgu na Bk9,i biće vam jasno očemu pričam.Najveći problem kod gomile aranžerista je rasprava o soundu,dobošima,semplovima,umesto da se bave vežbanjem svirke.Ja EA neću porediti sa nijednim modelom,ali sam siguran da će moći da se namesti da izuva.

svrakan 15.10.2015 18:42

Citat:

Originalno postovano od Morison (Post 283474)
Zamolio bih da podvucemo crtu i ostanemo na temi. Ako imate neka konkretna pitanja u vezi E-A7 tu sam....
Evo demo nekih ritmova koje sam sredjivao, moze to bolje i bice bolje, radovi su u toku. Zeleo sam da podelim sa vama trenutno stanje, cisto da steknete uvid. takodje, snimak je samo informativnog karaktera, ja cujem da soudcloud malo promeni snimak ali opet bolje ista nego nista...
https://soundcloud.com/roland-srbija...ovi-demo-radni

Da li mogu da te zamolim di da ovaj isti demo snimis sa drugom bas gitarom i drugim drum kitom,cisto radi poredjenja,i ne znam da li me vara uvo ali kao
da cujem neki kompresor na drum kitu,tacnije na dobosu.

Mafia 15.10.2015 20:33

Citat:

Originalno postovano od Morison (Post 282581)
Evo nesto malo drugacije, a koristio sam Balkan drum set, bas i gitaru 8-)

https://soundcloud.com/roland-srbija...lkan-sound-set

A evo jednog snimka ritma na kome smo radili (radni snimak), ovde se mogu cuti fabricke harmonike ali i drum set, bas i gitara iz Balkan set boja:

https://soundcloud.com/roland-srbija/roland-e-a7-dvojka

Kao i na dosadasnjim modelima, svaka komponenta bubnja ima svoj posebi tropojasni EQ, plus reverb i chorus, pitch, panoramu....itd. Dakle, ko poznaje do sadasnji rad kroz makeup tools, sve je tu. imamo 2 MFX-a za ritam i jedan MFX za solo, ekvilajzer za svaki instrument posebno, reverb i chorus (koji moze biti delay) pa samo to treba spakovati :)

Ako može pojašnjenje oko broja mfx? 2 za ritam i jedan za solo? Da li se ovdje misli na neki solo unutar ritam sekcije (neke kraće dionice u intru isl) ili solo u smislu desne ruke upp1,2,3 i lower, pa da sva 4 parta dijele jedan mfx? Dakle ukupno 3 ili 7 mfx na spravi?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Boban010 16.10.2015 22:47

@Morison
Da li Mfx-evi i ekvilajzeri mogu da se dodaju i u style composeru ili samo uz pomoc Makeup toolsa?

Morison 17.10.2015 08:32

Princip ekvilajzera i Mfx-a je isti kao na Bk5.
Dakle dva MFX-a za ritam sekciju (kroz makeup tools, ne moze u style composeru) i jedan za solo, real time boje (Upper 1-3, lower).
Zanimljivo je da smo trazili (i dobili) da u OTS moze jos neka podesavanja da pamti, tako da je sada svaki OTS punokrvni "user program" sa svim podesavanjima, ukljucujuci MFX ali i skalu (terce) ili key touch (pa u jednom OTS moze da ima dinamiku a u drugom da bude fiksirana).

@svrakan ja sam na svim ritmovima koristio MFX kompresor na basu (jos malo lutam oko optimalnog podesavanja za fingered bass koji je bas masivan), a na bubnju nema kompresora, vec postoji master kompresor (na sve) koji cu tek morati da osmislim kako je najoptimalnije za rad. I, naravno, servis soundcloud, gde je demo postavljen, ume da malo kompresuje snimak, to sam vec napomenuo.... Pokusacu da usnimim drugacije, cim uhvatim vremena...

@mimiki: "kad odes na svirku pa ti traze nesto od Semse ili tako nesto neki teski narodnjak uzmi i sviraj ga fresh air ili elektric piano kao gospodin koji ce ti semplovi"
Ovo bi vec bila kreativna obrada pesme, ja bih se odusevio kad bih tako nesto cuo :)
Salu na stranu, problem je sto vecina muzicara pokusava ili da lici sto vise na original pesme ili da imitira omiljenog muzicara (sa svim njegovim manama) a gde je tu originalnost? Ziva svirka i jeste ziva svirka samo ako se unese nesto svoje, neka originalnost ma kako ona bila luda...tu se pravi razlika izmedju umetnika i zanatlije. Budimo umetnici kolege muzicari, nemojte da pratite trendove vec pravite trend!
Izvinjavam se za OFF, nazad na temu!

svirac007 17.10.2015 14:05

MORISON Sve pohvale i Zelim vam puno uspjeha u sredjivanju sprave,mene je ovaj DEMO odusevio i slusajuci ponovo sam se zapalio za rolanda nakon 13 god korga. Na demo se odmah cuje prepoznatljiva rolandova sirina/punoca/konkretnost a mogu tek zamisliti kako li direkt iz kutije izlazi. Praticu vas rad i ako mi jos samo operativnos sprave bude lijegala buduci sam vlasnik. pozz

ffb 23.10.2015 17:13

https://youtu.be/erVqVwMNKZ4

Alen P 23.10.2015 17:56

Ajde molim neki demo 8 beat s akustičnim gitarama. Da čujemo taj pomak. :)

Morison 29.10.2015 11:42

Demo Balkan boja Juno DS (iste boje i u E-A7):

https://soundcloud.com/roland-srbija...a-juno-ds-e-a7

sxkn7 29.10.2015 12:44

hvala, boje su super samo ne znam je su li baš sve boje prezentirane koje su u E-A7?

mimiki 29.10.2015 12:50

ipak bi da cujem direktno sa E-A7 :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

sxkn7 29.10.2015 13:08

Citat:

Originalno postovano od Hedonista (Post 283816)
Budimo realni bolji aranzer ne treba za ono sto mi radimo

da se malo nadovežem - ako se E-A7 stvarno pokaže onda će biti ozbiljna konkurencija Yamahi PSR-S970. Ja sam zamalo htjeo naručiti PSR-S970 ali sam privremeno odustao kad pomislim da moram sam stavljati naše ritmove i boje i još po potrebi platiti par stotina EUR za Balkan pack koji bi trebao biti besplatan. A u E-A7 ima izgleda sve ugrađeno što treba. Jedva čekam da mi dođe moj E-A7 za koji dan pa ću napisati recenziju ;)

mimiki 29.10.2015 13:15

voleo bih da vidim postupak pravljenja terci to me jako zanima,jer mi je to na korgu jako prosto odradjeno

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Morison 31.10.2015 10:03

Izasla su uputstva za upotrebu:

http://www.roland.com/products/e-a7/support/

tihi05 31.10.2015 12:42

Svidja mi se raspored kontrola i opcenito sve sto se najavljuje... Svidja mi se razmisljanje oko ove klavijature i cini mi se da cu ju kupit dok izadje !!

markopopac 01.11.2015 01:21

Dejo, kompatibilnost sa VA serijom? Konkretno mislim na uva (performance memory). Ne mogu da zamislim rad bez Music Assistant-a. Bacio sam letimicno pogled na uputstvo od E A7 u vezi MA, ali ako sam dobro razumeo, prave se liste sa po 100 max performansi u okviru jedne liste? Broj listi neogranicen?
Na VA je kao "jedna" lista, abecedni poredak ogranicen sa 9999 performans memorija sa search opcijom. Deluje mi "prakticnije". Koliko je potrebno za ucitavanje liste? Ja okvirno imam oko 700 performansa u MA... Zongliranje izmedju lista? Zvucno E A7, odlicno i osecam potencijal, mada sam pristrasan sto se tice Roland-a... :-)

Morison 01.11.2015 10:22

@mimiki
Sto se terci tice, one se prave u performansama i kada jednom napravite kombinacije svih terci, kasnije pozivanjem tih performanci lako mozemo promeniti bilo koju boju (Upper 1-3, lower), srediti odnos (volume, efekat,eq) i zapisati kao novu performansu. Ili da u naletu promenite privremeno boju i tako svirate.
Vec smo uradili sve terce koje se uglavnom koriste (za one koji to ne umeju sami). Mutiranjem Upper2 gasite tercu (ostaje prim) a transponse za terce funkcionise bez ikakvih problema.
@markopopac
MA (Music Assistent) takodje postoji na ovoj klavijaturi, ako na to mislis (fabricka postavka performansi za svetske hitove). Ona takodje sadrzi veliki broj MA u jednoj listi (oko 460 MA na E-A7).
Limit po listi se odnosi na USER liste, 100 po jednoj listi. Prelazak iz liste u listu je gotovo trenutan; stisne se "L" taster pored tastera za performanse i E-A7 prikazuje poslednju izabranu listu (koju pamti i posle gasenja klavijature ako se nalazi u internoj memoriji). Zatim se ponovo stisne "L" taster i vidimo imena svih lista koje imamo. Tasterima oko ekrana biramo koju listu zelimo da ucitamo. Bukvalno se ceo proces moze zavrsiti za manje od sekunde, zavisi samo od brzine kojom pritiskate tastere, odziv je trenutan.
Inace, zasto 100 performansa po listi? Odgovor je: zbog 10 tastera za biranje performansi! Na ekranu ne mora biti aktivan prozor za performanse (a na svakom prozoru inace imamo po 10 performansi) vec tasterima za performanse od 1-10 direktno biramo prvih deset performansi. Taster sa brojem aktivne performanse svetli. Ako zelimo performanse recimo od 31-40, prvo stisnemo "B" taster (koji sluzi za biranje desetica) i pokrece se blinkanje broja koja je desetica trenutno aktivna; pritiskamo taster 3 (za deseticu) a odmah zatim taster za jedinicu (recimo 5) i bice izabrana performansa 35.
Naravno, ako je prozor performance aktivan, onda na desnom ekranu vidite imena performansi i tasterima oko ekrana se takodje mogu birati.
Ovde imamo i LOCK taster za performanse, kojim mozemo lako zakljucati Style i tempo, i kasnije aktiviranjem lock-a mozemo menjati performanse a da style ostane nepromenjen, levo biramo ritmove a da poziva originalni tempo ritma (iako je lock tempo u performansama zakljucan). Ako bi zeleli da zakljucamo tempo da se ne menja prilikom direktne promene ritmova onda koristimo LOCK taster koji se nalazi uz TEMPO tastere.
Da bi izabrali sta zelimo da zakljucavamo sa Lock performance tasterom, zadrzimo duze taj taster i na desnom ekranu imamo opcije koje mozemo brzo menjati sa tasterima oko ekrana.....

mimiki 01.11.2015 13:50

Hvala Morison,znaci moze da se pravi user scala kao na korgu i da pravis tonski terce kakve zelis?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Todorgm 03.11.2015 04:15

Mene zanima ima li ova spravica taster za pretragu ritmova kao na korgu ,mislim na search ,zanima me kakva je dirka i da li je stvarno ogranicen broj semplova koji se mogu ucitati?

josipv 03.11.2015 19:43

Mene zanima kakav je editing boja i koliko se boja moze koristit u jednom prefomance-u ili patchu posto bih ga koristio za svirku u bendu?
Dodato:
I dali ima numericko biranje?

SMusic studio 21.11.2015 13:19

Vijetnamci napravili prezentaciju E-A7. Ima puno ovakvih klipova, ja sam izabrao ovaj sa Mr. Maskerom.
Zvuk nije najbolji na svakom klipu, ali se dobro može videti šta sve ova sprava može.
Nije mi baš najjasnije šta on ovde sve koristi, prvo sam mislio da je audio podloga ili neki mp3, onda vidim da stiska ručno prelaze u toku numere. Znam samo da audio obilato koristi preko padova i tastera sa strane.
Pregledajte nekoliko klipova gde on svira, pa će možda neko shvatiti kako sve ovo izvodi. Deluje impresivno, nema šta...

https://www.youtube.com/watch?v=i6Z8ipMQBRI

tihi05 21.11.2015 13:46

Nije lose nije lose ;) To je jedna prica te sprave u drugim rukama bi bila sasvim druga prica...na kraju ce ispast da su sve danasnje klavijature toliko dobre koliko su dobri muzicari koji sjede iza njih :)

Mafia 21.11.2015 13:57

Apsolutno se slazem, problem je što profesionalci koji stvarno znaju srediti spravu u pravilu kupuju i koriste skuplje instrumente pa za ove jeftinije jednostavno nema materijala i neznamo koliko u stvari mogu dobro da zvuče...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Morison 21.11.2015 15:08

Evo nekog usnimka koji sam napravio pre neki dan na E-A7 radi privatnog testiranja i preslusavanja, cisto malo da se cuje kako radi masina:

https://www.dropbox.com/s/adqx4pfsm4...20sax.wav?dl=0

Inace ovde je uradjena modifikacija drum seta koji je kombinacija fabrike i user semplova dobosa, bas bubnja, prelazi i jos po koja sitnica...i da, bas u ritmu je sempl.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org