YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Koje PA800 serije imaju poznate probleme? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7074)

harepa50 13.12.2008 15:48

@Marco7

jedno pitanje: mora li se ovo raditi sa pa50 zbog kondenzacije, znao sam za ovo i prije mada, unesem kljavu sa hladnog u toplo ne palim je bas odma nego dok se raspremim i poslije jedno 2 minute upalim, nista im dosad nije bilo.
mora li se ovo raditi sa pa50 i ako mora kolko dugo treba da stoji ugasena klavijatura poslije unosenja u topli prostor?

Marco7 13.12.2008 15:55

Pa cisto malo da se aklimatizuje klavijatura!Glavna fora je sto su to klavijature koje radjene od jeftinih materajala iz razloga da budu ponudjene za sto jeftiniju cenu i onda su stedeli na svemu pa i na izolaciji klavijature pa su ploce ostale ne zasticene najilonom ili celofanom kojim se radi zastita i onda jedna kapljica nek padne na nezgodno mesto ode sve u PM!Zbo toga i Pa50 i PA800 kostaju toliko koliko kostaju jer da su korisceni kvalitetniji metrjali i da se nije stedelo na njima taj isti Pa800 bi bio 2300 a ne 1800 ;)

harepa50 13.12.2008 16:07

hvala druze;)

medino 13.12.2008 16:13

pa dva minuta ti je svakako malo...ne dodjes valjda tacno u minut na svirku pa da moras odmah da ga palis...neka stoji najmanje bar jedno 15ak min...dok poije picence pa pali masinu

harepa50 13.12.2008 16:16

pa eto, kazem za ovaj lokal u kojem sam radio donedavno i nisam ozvucenje imo donedavno, pa smo ih ozvucavali preko kompa...pa ono dodjem raspremim se....pa dobro nije bas 2 minute mozda nekih 5-7 minuta, ne vise, al eto kako ti kazes 15-ak minuta, ovo je moje malo
pozdrav!

vladimir68 13.12.2008 16:45

Što se tiče PA8OO,on kome radi,radi besprekorno a koga j.....e toga j......e.;)Evo ti jedno iskustvo sa PA800:(Kupim u BG PA800 ganc nova,garancija,..........roka bez problema 2-3 meseca i onda počne da j.......Usred pesme(svirke) blokira se,distorzija boja,nema semplova.........Resetujem i za sat,dva radi ok posle ista priča.Muvam se po servisima učituju fabrički OS,rade šrafcigeri,.....Popizdim ,prodam (uvalim je) .Ja sam se lepo vratio na PA80 i TR.Posle se pročuje da je bilo skinuto nekoliko hiljada komada PA 800 sa proizvodnih traka jer su KORGOVCI ustanovili grešku (˝zaglave˝ se prilikom svirke,itd itd,kako koji....)što su i zvanično priznali na sajtu.Nemora sad da znači sa su svi PA800 loši i da blatim kljavu ali ........:(A ti kako hoćeš.

Millan 13.12.2008 23:12

Bravo Beethoven!
Bravo rale!
Potpuno se slazem sa vama...;)

Beethoven 13.12.2008 23:46

A ovi koji su skinuti sa traka,da nisu mozda reciklirani?:))

Vule 14.12.2008 00:02

Citat:

Originalno postovano od BasariStudios (Post 62765)
Najbolje i najsigurnije je kupiti polovan PA800 od ljude koje znas i koje sigurno znaju
da sint nema nikaki problem, iz prodavnice nezna se...ako si zainteresovan prodajem
ja jedan al nazalost nije polovan, nego skroz nov, vrlo malo koriscen i skroz ispravan
i sve moguce testove uradjene na njemu...radi ko sat. Nov skroz. Jos u Kutiju.

:lol:...e nasmeja me posteno...:lol:=))

"skroz nov,vrlo malo koriscen,nov skroz,i to u kutiji"...:lol:


Nedime,jesi li objasnio coveku da si ti skuplji od prodavnice a?:lol:

harepa50 14.12.2008 00:08

hahaha:lol: a Nedime jesi lud:D
valjda je covjek mislio, klavijatura k'o nova...ali ima razlike u "k'o nova" i u "skroz nov"
hahaha:lol:


Trenutno vrijeme na Forumu 01:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org