YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   KAKO SE SKIDA SA FAJLA RITAM NA KORGU PA1X PRO I DA LI MOZE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1578)

emir 24.01.2007 17:00

KAKO SE SKIDA SA FAJLA RITAM NA KORGU PA1X PRO I DA LI MOZE
 
DA LI MOZE DA SE SDKIDA SA FAJLA RITAM NA KORGU PA1X PRO I KAKO SE TO RADI?

fostex 25.01.2007 05:04

Kakvog fajla? (na pa1x sve moze)

yu-midi 25.01.2007 11:30

Ako kolega misli da od Midi fajla napravi ritam direkt na klavijaturi onda to nece moci,koliko ja znam da ta funkcija ne postoji na PA1x :roll:

Alix 25.01.2007 15:00

Za njegove muke i tegobe ima dosta programa koji to rade...Jedan od njih je StyleWorks ako ne grešim s kojim od jednog MIDI fajla napraviš Style...Ali kvaitet je jako slab i zvuči kao da djeca u vrtiću lupaju po kanticama...Doduše ako se u tom ritmu zamjeni DrumKit,ponekad se zna desiti da odlično zvuči (ako su pado-ovi poredani kao i kod Midija) a inače sve nešto pišti i lupeta za brez veze...Zato prijatelju najbolje ako ti treba ritam za koju pjesmu skini sebi sa PA80 i malo ga doradi...Pozdrav!

marco 26.01.2007 01:13

Citat:

Originalno postovano od Alix
Za njegove muke i tegobe ima dosta programa koji to rade...Jedan od njih je StyleWorks ako ne grešim s kojim od jednog MIDI fajla napraviš Style...Ali kvaitet je jako slab i zvuči kao da djeca u vrtiću lupaju po kanticama...Doduše ako se u tom ritmu zamjeni DrumKit,ponekad se zna desiti da odlično zvuči (ako su pado-ovi poredani kao i kod Midija) a inače sve nešto pišti i lupeta za brez veze...Zato prijatelju najbolje ako ti treba ritam za koju pjesmu skini sebi sa PA80 i malo ga doradi...Pozdrav!

Alix, gresis, i to mnogo. Prvo moras da znas kako da radis sa SW i dobijes odlicne rezultate. Naravno da mora du bude malo dorade na sintu, ali to su samo finese. Napravicu ja demo od par ritmova koje sam seckao, pa ces da cujes sta sve moze da se dobije sa SW i malo dorade na klavijaturi, ali i u editoru SW-a.

Alix 26.01.2007 12:31

Marko druže u pravu si dakle treba da se doradi svakako se slažem s tobom...Ali ja sam mislio onaj osnovni convert da zvuči ko kanta bez dorade...Za sve treba vremena i volje...Marko jel još koristiš PSR il si prešalto na PA?...Pozdrav!

marco 26.01.2007 15:09

To je tacno da osnovni konvert zvuci bezveze, ali ako malo zagrejes stolicu moze sve da se sredi. Naravnoi da ne moze program da razume sta si ti hteo da uradis, kako hoces da ti zvuci ritam. Ja sam jos uvek na Yamahi, i ne bih je menjao za 2 korga :)

Edis85 26.01.2007 21:43

Citat:

Originalno postovano od marco
Citat:

Originalno postovano od Alix
Za njegove muke i tegobe ima dosta programa koji to rade...Jedan od njih je StyleWorks ako ne grešim s kojim od jednog MIDI fajla napraviš Style...Ali kvaitet je jako slab i zvuči kao da djeca u vrtiću lupaju po kanticama...Doduše ako se u tom ritmu zamjeni DrumKit,ponekad se zna desiti da odlično zvuči (ako su pado-ovi poredani kao i kod Midija) a inače sve nešto pišti i lupeta za brez veze...Zato prijatelju najbolje ako ti treba ritam za koju pjesmu skini sebi sa PA80 i malo ga doradi...Pozdrav!

Alix, gresis, i to mnogo. Prvo moras da znas kako da radis sa SW i dobijes odlicne rezultate. Naravno da mora du bude malo dorade na sintu, ali to su samo finese. Napravicu ja demo od par ritmova koje sam seckao, pa ces da cujes sta sve moze da se dobije sa SW i malo dorade na klavijaturi, ali i u editoru SW-a.

Podpisem se pod ovo! U mog jaran zvuci PA1Xpro STRASNO ali momak grije stolico i skuplja metrial i danu i nocu drka po PC i po korgu ato sve sa dva SW i to CUBASE + STYLEWORKS i onda na Klavjeturu prebaci i kad cujes zaboli te glava a alix ti znas o kome se ide vjerovatno o Edi iz Jes... ako si cuo njegov aranzer i ako ono nevalja onda,.... :roll: pozdrav!!!

Edis85 26.01.2007 21:47

Re: KAKO SE SKIDA SA FAJLA RITAM NA KORGU PA1X PRO I DA LI M
 
Citat:

Originalno postovano od emir
DA LI MOZE DA SE SDKIDA SA FAJLA RITAM NA KORGU PA1X PRO I KAKO SE TO RADI?

A zatebe vazi sljedece treba ti:

1. Cubase
2. StyleWorks
3. Midiji
4. Semplovi da promjenis boje bubnja itd,..
5. Kompjuter
6. Stolica
i dosta vremena zavisi neko skopca prije neko kasnije ali svak moze!!!

Nadam se da sam ti pomogo. Pozdrav!

Alix 27.01.2007 11:37

Edise znam o kome je rječ...Ali ne ide mi jedna stvar u glavu...Sve te ritmove koje ima Edo i koje dorađuje ja sam dobio sa druge strane i sad ih štelam po vlastitom ukusu dakle neko ih je moro prije njega uraditi i to semplovati...A danas nije nikakav problem napraviti Pattern snimak na običnom Drum Kit-u i zamjeniti ga sa semplovanim JuVe Drum Kit-om...Nekad je to bila želja i san a danas je to običnih par dana snimanja i imaš sve što ti treba...Dakle za JuVe žanr samo treba imati par Drum Kit-ova (različito podeljeni Pad-ovi),Dobre semplovane Bas gitare,Nylon gitare za pratnju ritma,Dobre stringsove i u suštini to je to (jeftina verzija)...Samo ko što je kolega Edis reko:Volja,Vreme i znanje...Pozdrav!


Trenutno vrijeme na Forumu 02:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org