YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa-500. Style problem! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7415)

harmonika 07.01.2009 22:23

Korg Pa-500. Style problem!
 
Da li neko zna u cemu je problem; kad zelim neki stil da "preradim" tj. promijenim set bubnja,bas,ili nesto drugo i kad uradim save-style, kad zelim da izadjem iz record moda ponovo se pojavi da uradim opcija:save-style!? :rolleyes::mad:Nikako da sacuvam neki stil koji uradim. Interesuje me samo procedura-Kako da to sto sam uradio i sacuvam kao neki moj stil.
Mnogo pozdrava!!!

Ps. Gdje mogu naci proceduru za pravljenje terci(durske,molske) za Pa-500. Cuo sam neke harmonike sa tercama radjenim na
Pa-seriji--STRAHA.

svirko 08.01.2009 13:26

Da li želiš

potpuno promjenit ritam ili želiš samo izmjenit set bubnjeva, ubacit drugu bas gitaru itd.?

harmonika 09.01.2009 12:15

:(Ma zelim da promijenim npr. GM-bubanj set promijeniti sa Standard kit RX2.
Ili da postavim drugu bas gtr.Takodje da izbalansiram Volumen,Panorama itd. Sve to uradim,uradim SAVE STYLE i kad zelim da izadjem iz RECORD opet mi se javlja opcija koja trazi da SAVE STYLE "YES" i "NO". Ja uradim "YES" ali se sve postavke vrate kao sto su bile prije!!! Gledao sam u GLOBAL i sve sto je vezano za STYLE to je otkljucano. Mene interesuje kako ono sto sam EDITOVAO da memorisem kao u postojeci ili neki moj stil. JEDNOSTAVNO ME INTERESUJE PROCEDURA OD POCETKA DO KRAJA.
MOLIM TE AKO MOZES DA MI POMOGNES!

A takodje me interesuje kako se prave terce na Pa-500!?

spale 09.01.2009 13:04

Odmah da kažem da ja nisam neki poznavalac većine problematike sa ovog foruma !!
Mislim da tvoj "problem" nije u klavijaturi i tebi već u samom ritmu kojeg si ubacio u sint.
Opet kažem mislim da tvoj style ima neke CC (Control change) poruke koje pomoću nekog programa (Cubase,Cakewalk...) možeš da skineš,potom ponovo ubaciš style u sint i onda bi trebalo da ti dozvoli da menjaš trake kako želiš.
Ako grešim molim Vas da i mene neko ispravi jer sve što sam napisao je dobronamerno a i da vidim da li i ja počinjem da shvaćam neke stvarčice.Hvala !!!

svirko 09.01.2009 15:19

Gledaj ovako prijatelju,

da bi otvorio ritam i samo izmjenio neke postojeće boje, nije ti potrebno ići Record Mode.
To sve vrlo jednostavno možeš napraviti da samo stisneš onaj TRACK SELECT.
Normalno, opet na MEDIA, PREFERENCE, i tamo isključi onu zaštitu ritmova.
E,sad kad si označio, taj TRACK SELECT, dobiješ u biti mikser po kanalima, svima koji sviraju u određenom ritmu, znači DRUMM KIT; PERCUSSION KIT; BASS, SOLO bla,bla......
Kad napraviš promjene, bilo izmjene boja, volumena efekata itd...., odeš na onu strelicu u gornjem desnom uglu displeja koja gleda prema dolje, nju označiš, i spustiš jedan padajući izbornik, označiš SAVE CURRENT STYLE PERFOMANCE, Are you shure OK, i to je to.
I onda bi trebalo da ti se sačuva to što si izmjenio.
Imaš moju MSN adresu u profilu, pa ako si za, možemo se i tamo dopisivati.

Srdačan pozdrav,

Svirko

harmonika 09.01.2009 19:07

Ma nece prijatelju moj! Sve sam probao - nesto zeza. Sve otkacim sto se u MEDIA i u MENU, poredam set bubnja,boje,pan,volumen ali kad to memorisem i promijenim neki drugi stil pa se opet vratim na onaj sto sam memorisao-a ono sve isto ka sto je bilo i prije nego sto sam editovao.
Ovo je da covjek izbudali! :mad:

tesla 09.01.2009 19:16

4 svirko
mislim da je mnogo pametnije raditi edit ritma u recordu jer ako se samo onako promene instrumenti u ritmu onda se cesto i zabrljavi jer je dosta ritmova po varijacijama drugacije podeseno a kada se tako samo zamene instrumenti vise nista ne radi onako kako bi trebalo.........
4 harmonika
RECORD/MENU/STYLE ELEMENT TRACK CONTROLES- pa po varijacijama slozi instrumente koje zelis pa na DROP DOWN MENU izaberes WRITE STYLE e sada na ekranu imas da napises ime stila i da odaberes banku u koju ces da ga snimis izaberi neku USER ili FAVORITE banku i stisni OK. Kada si to zavrsio idi ponovo na RECORD i YES
Trebalo bi da ti je odmah selektovan ritam koji si editovao ali ako nije (mada opet kazem treba da jeste) nadji ga u banci u koju si ga usnimio
pozzzzzzzzz
pa javi sta si uradio

P.S.
posle u style play modu nivelisi kako zelis instrumente panorame volume efekte tuning eq itd
a to ti je na MENU/MIXER TUNING pa dole imas padove za sta ti treba a kada izeditujes i tu sta trebas ides na DROP DOWN/ WRITE CURRENT STYLE PERFORMANCE

svirko 09.01.2009 21:44

4 tesla

slažem se sa tobom prijatelju, ovo je samo jednostavniji dio, ali ako baš ne ide.....

Pozdrav svima

hajro 10.01.2009 01:03

Master eq
 
Pitanje,molim nekog da mi strucno objasni kako je ispravno podesiti master eqvilajzer na KORGU PA 500:
1. LOW GAIN OD -18 do+18db
2.MIDI GAIN od -18 do +18db
3.Freg(HZ) od 100 do 10.000
4.HI GAIN od -18 do+18db.
nesto sam radio i podesavao ali nisam uvjeren koji je odnos ispravan da mi ne bi iskocili zvucnici na ozvucenju a da zvuci kako je to propisano.

Millan 10.01.2009 01:11

Kada izmenjas sve u Record modu, sacuvaj i idi dalje:
Style Play mod, glavni prozor, pritisni TRACK SELECT, videces Original Style Sounds, otkaci iliti cekiraj, padajuci meni i Write Current Style Perf.;)


Trenutno vrijeme na Forumu 10:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org