YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa600 ili pa800? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29178)

marko11 09.02.2016 13:08

Korg pa600 ili pa800?
 
Pozdrav narode hocu da kupim aranzer i ne mogu da se odlucim izmedju ova dva. Koji je bolji sto se tice tipke, bojaa i ritmovaa itdd . Hvala svima unaprijed.

LAsER 09.02.2016 22:53

Imao sam Pa600 i Pa800 dugo vremena, ako si OMB, sam sviraš i pjevaš, bitni ti izlazi, bolja Dirka, bolja je opcija Pa800 (ako je očuvan).

Moderniji, nov, više RAM-a, dakle i povoljniji ispada Pa600.

Meni lično Pa800 više odgovara.

megane 10.02.2016 15:59

PA 800, ili PA 1XPRO, 2xPRO itd...

nikadvisekorg 10.02.2016 17:43

Da se ubacim kao neko ko je imao obe klavijature, pa800 je starija i osim što ima vokalist i dva izlaza više (kome trebaju) nema nijednu drugu prednost. Čak ni te dirke (tipke) nisu toliko bolje. Ja sam na pa600 rešio lepljenjem 5g vulkanizerskih tegova na donjoj strani klavijature i završavam posao s pa600 bolje nego sa pa800.

Samo nekoliko mana koje ima pa800 u odnosu na pa600.....

- nema mp3 plejer (ima ali samo ako doplatiš za ugradnju)
- i taj mp3 koji se ugradi nema opciju da se menja intonacija matricama dok kod pa6000 ima.... meni to nije bitno ali nekima i to jeste.
- PRVO učitavanje nekog seta traji i više od pola sata, i do 40 minuta kod pa800, tek kad se jednom učita u klavijaturu on ga čita brže, pa ako hoćete da radite neko spajanje više setova treba vam ceo dan i na kraju zaboravite šta ste učitavali, dok pa600 i to prvo učitavanje seta odradi za max 2,5 minuta (96mb) a i manje u zavisnosti od seta.....
- kod pa800 ne postoji taster SEARCH za prostu pretragu ritmova, pa sam morao da pamtim gde je koji, što je sve tee zbog hiperprodukcije pesama sa namenskim ritmovima, dok kod pa600 ukucate prva nekoliko slova ritma ili boje i imate sve opcije složene za sekund.
- odziv displeja je mnogo brži kao i same klavijature ide na stranu pa600....
- pa600 poseduje ekvilajzer na drums kanalu za svaki element posebno u bubnju (ako nije lupovan) možete da upotrebite parametriku na kontračineli, dobošu, bas bubnju bez promena na nekom drugom elementu bubnja što zaista znači za celokupni zvuk ranžera, dok kod pa800 to NE POSTOJI.
Jedini hardverski problem koji ima pa600 je pitch bender kod ljudi koji ga koriste ali se i to rešava lako i trajno za par evra, a problem je što su kinezi stavili prekratke kablove za pitch bender i suvuše tanke pa ako neko malo više koristi isti, može da se desi da se pokidaju žice, ali rešenje je prosto, te žice se zamene malo debljim i dužim i nemate više nikad problem s tim. Ne morate kupovati nov jer je i on isti takav sa kratkim žicama. Rešavate u bilo kom tv servisu za najviše pola sata i 10e max.

Kod pa800 problem je opštepoznat sa pregorevanjem ploče i memorije ili obe u isto vreme što sam i sam iskusio na ličnom primeru..... tu nema ni serije za ovo ili ono tržište već su problem fuš komponente suviše blizu jedna drugoj pa dolazi do pregrevanja istih.......

Ako se setim još nešto dopisaću.....

mimiki 11.02.2016 12:21

dodao bih:
Setovi u zadnje vreme koji se prave su vecina pa3x formata,tako da ti to ne mozes u pa800 ni probati ni koristiti,dok pa600 cita sve sa novijih klavijatura sem kompresovanih semplova sa pa3x,pa600 jako dobro tonski izlazi,nije ovako kvalitet plastika itd ali tehnicki je vrlo dobro potkovan dosta bolje od pa800

igorm1974 11.02.2016 19:54

Nikadvisekorg pitanje?
Da li SEARCH pretrazuje celu klavijaturu ,mislim i USER- i PERFORMANCE u toku sviranja ili samo PERFORMANCE ...Ako moze neki poatak vise o tome.Hvala...

yamahapassion 11.02.2016 20:44

Evo i ja da dodam koju, ja po drugi put sam na korgu pa600 i stvarno ga ne bih menjao, eventualno za pa3x (onu skracenu verziju od 5 Oktava). imao sam u pauzi izmedju dva pa 600 klavijaturu pa2x i brzo sam odustao od nje, prvo zbog dirki, posto su na pa600 mnogo lakse i mozes odraditi tezgu bez problema, a onda i zbog novijeg os-a, opcije search, i jos par stvarcica. a jos jedna veoma bitna stavka je tezina. sa pa600 i onom njegovom torbom mogao bih prepesaciti ja mislim 10km noseci je, a pa2 i onaj njegov tvrdi kofer nisam mogao 200m preci... malo sam otisao u off, ipak je pitanje bilo za pa800 vs pa600 ali, eto, govorim neka svoja iskustva. i jos nesto da dodam. prvi pa600 kupio sam novi i svirao ga oko 5 godina bez i najmanjeg kvara, i stvarno sam prezadovoljan. kada sam prodao pa2x uzeo sam pa600 qt verziju od decka za kojeg znam da ju je cuvao i evo kod mene je oko pola godine i radi takodje bez i jedne greske. kako u sobi tako i na tezgama.

mimiki 11.02.2016 21:45

u opciji search odaberes da li pretrazujes sonbook,style,performance,lyrics.al npr ako si vec u songbooku i kliknes dugme search automatski je namestwno vec na aongbook itd itd

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

igorm1974 12.02.2016 00:19

Search
 
Hvala druze na odgovoru,razumeo sam. ;)

soko3 16.02.2016 02:09

oba sam probao i nekako mi se čini da ima pa600 bolje tipke a o preformansama ne bi tačno mogo da kažem ali kako sam čuo je za niansu bolji. :)


Trenutno vrijeme na Forumu 17:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org