YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Korg Triton Classic-Par pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23547)

muamerboss 31.08.2012 16:31

Korg Triton Classic-Par pitanja
 
Pozdrav prijatelji.. Dobio sam na poklon Classic-a i imam dosta pitanja, ali necu vam dosadjivati, pitat cu samo najvaznija koja me trenutno "more" a za koje odg. nisam mogao pronaci u starim temama..

1.) Citao sam na par mjesta da se spominje ugradjnja HDD-a na Tritona.. Pa eto interesuje me sta, kako, gdje i s cim :D (Imam SCSI, ZIP disketu..)

2.) Prebacivanje Semplova?! Interesuje me kako mogu prebaciti sempl od 2mb ako je Floppy disketa 1,44 MB?? :)) Moze li nekako u dijelovima, ili moram nabaviti Zip DRIVE, ili sta vec??

3.) Novi set?! Kako mogu izbrisati sve Programe i Combi iz Tritona i da pocnem slagati ispocetka?? Jer sviram u horu ilahija, i kad sviram na nekom nastupu da ne moram ucitavati sve semplove za Narodnjake, nego samo semplove koji mi trebaju za Ilahije :))

Eto to su neka pitanja za sad, bice ih sigurno jos..hehehe

P.S. Evo da cujete moj Classic u pogonu (doduse ne sviram ja, al' hajd :D )

http://www.youtube.com/watch?v=mbosGtvXV6Q

nemanja 1982 31.08.2012 16:36

Ko jos poklanja Classic,da pokloni i meni jedan =)):D

muamerboss 31.08.2012 17:04

Vjeruj mi da sam i ja u cudu jos :D Ovi moji iz hora su me pravo lijepo iznenadili .)

milan_lekic 31.08.2012 18:33

e pa onda svaka cast Osmanu stvarno covek ima veliko srce

muamerboss 31.08.2012 18:44

Hehe.. Milane, nije to Osmo poklonio!! :D Ovi moji iz hora su kupili klavijaturu od Osme i meni je poklonili :DD Nema dzabe ni kod stare babe :D

brajo456 03.09.2012 23:21

pa jednostavno citas pcg za folk, i pcg za ilahije,

a sta se tice semplova kolega, ako vec imas scsi i zip koji je smisao citat semplove preko diskete? znaci citas kod seta, PCG pa onda KSC i cita automatski semplove....

za HD se mozes obratit kolegi sinisi ( on mi je detaljno objasnio stvar) ili potrazi u forumu HD triton classic, dosta je dobro objasnjeno...



eh da je i meni netko poklonio classic :P

muamerboss 05.09.2012 08:52

Kolega Brajo, hvala na odgovoru.. A nisam imao ZIP drive-a, tj. nisam mogao nikako prebacivati semplove sa racunara na ZIP disketu pa sam zato morao preko floppy-a.. Ali evo nadjoh slucajno kod komsije ZIP drive i disketu za 5KM.. Tako da sam i to rijesio :D

A sto se tice HDD-a, ima jedan iz Tuzle nudi mi ugradnju HDD-a, za 150KM.. Je li to puno, i koliko bi bilo rizicno da sam sebi ugradjujem?? :)

GOKOARSOV33 20.11.2012 09:49

Citat:

Originalno postovano od muamerboss (Post 223470)
Kolega Brajo, hvala na odgovoru.. A nisam imao ZIP drive-a, tj. nisam mogao nikako prebacivati semplove sa racunara na ZIP disketu pa sam zato morao preko floppy-a.. Ali evo nadjoh slucajno kod komsije ZIP drive i disketu za 5KM.. Tako da sam i to rijesio :D

A sto se tice HDD-a, ima jedan iz Tuzle nudi mi ugradnju HDD-a, za 150KM.. Je li to puno, i koliko bi bilo rizicno da sam sebi ugradjujem?? :)

Pa nije bas ni jeftino a i nema neke filozofije za ugradnju HDD jednostavno je . Potrazi malo po netu nacices milon videa i informacije oko toga a mislim da mozes i tu na forumu samo malo ugrij stolicu nije tesko, jedino sto mozes zabrljati je da skopcas kabal za HDD napacki ako nema onaj zub na njega ali nije strasno neces se upaliti klavijatura , ako se to desi samo je ponovo ugasi i zavrni kabal i to je to ne ce biti nikakvih ostecenja , pozzz

neset 31.10.2013 20:09

Drug ja sam ugradio HD u svog classica to ti moze ugraditi Emir on zivi u Puracicu.Razlika izmedju HD i Zip citaca je samo sto HD brze ucita boje i sigurniji je od diskete.Eto valjda ce vam moja informacija pomoci

muamerboss 01.11.2013 08:14

Hvala ti prijatelju, na odgovoru, ali triton je ukraden ima par mjeseci..hehe :) Sad je stig'o TR :D


Trenutno vrijeme na Forumu 20:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org