YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   PA50 prebacivanje setova preko usb midi kabla (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6824)

yamahapassion 25.11.2008 03:46

PA50 prebacivanje setova preko usb midi kabla
 
Evo ljudi ako neko zna da mi odgovori, da li se na korg pa50 mogu ubacivati setovi preko MIDI to USB kabla, ili mora iskljucivo da se kopiraju na diskete pa da ih korg cita sa disketa? Jel ako ne moze preko kabla onda sam naebo, posto sam se otarasio starog racunara koji je u sebi imao floppy :( A ako moze, samo da mi neko objasni postupak, da li mi treba neki odredjeni program za taj transfer, ili ide bezs icega?
Hvala unapred na odgovoru.

nermin94 27.11.2008 00:04

Ja mislima da ih mozes samo preko diskete ubacivat.Neznam mozda mozes preko kabla.Ali nisam nikad cuo da neko preko kabla ubaca ritmove na sint.Ma hajd snaces se ti nekako za disketu.;)

Milivoj 27.11.2008 00:20

Pa sto preko kabla ne ubacujes set od 20Mb??!!!

dekipa 27.11.2008 00:32

Pozdrav druze yamahapassion!Ja koliko znam ne mozes preko kabla ubacivati setove, jer i ja imam pa 50 vec cetri godine i mogu tvrditi 100% da ne moze.A i da ti kazem da se ne opterecujes oko toga jer brate flopi ti je oko 5 e.Ubaci u komp i radi.
Pozdrav!!!

CRNI GALEB 27.11.2008 00:36

Samo diskete jarane, ugradi u racunar, nije to problem, tako ti jednostavno a i nece te kostati nesto mnogo, pozdrav

gibanica 27.11.2008 00:40

kako ljudi ne moze..pa uz svaku klav dobijete install cd..i njen program..i imate opciju transfer file ili data kako gde vec pise.
ako ima taj cd mora da moze.
skini driver s neta ako nemas.
treba ti najobicniji kablic ko za stampac itd ne bitno..USB.

yamahapassion 27.11.2008 01:57

Evo ljudi sad sam video odgovore. Treba tek da uzmem PA 50 pa se zato interesujem. Sad, sto se tice kabla pitao sam iz razloga sto sam negde citao da PA 50 nema ulaz za USB pa me zato i interesuje. Imam ja MIDI to USB kabal, al nisam znao da li moze, a nema niko blizu mene da to isprobam. Za disketu znam da moze, ali tesko se vise moze naci neko ko ima flopije, svi su to izbacili iz upotrebe, pa je muka, a onaj externi flopi je preskup, ne isplati se da ga kupujem. Videcu sta budem dobio uz sint, posto planiram novog da ga uzmem, pa cu onda da skontam sta cu i kako cu. U svakom slucaju hvala svima na odgovorima. pozdrav!

dekipa 28.11.2008 00:30

Druze jos jednom da ne razbijas glavu od razmisljanja, ne moze sa kablom to da odradis.Mozes na primer da vuces setove iz klavijature na komp kada koristis neki prigram za pustanje midi fajlova i ne samo setove vec i boje itd.....A set za svirku samo preko midija.Toliko od mene i srecno!

MarkoJ19 23.01.2009 03:04

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 60049)
Evo ljudi ako neko zna da mi odgovori, da li se na korg pa50 mogu ubacivati setovi preko MIDI to USB kabla, ili mora iskljucivo da se kopiraju na diskete pa da ih korg cita sa disketa? Jel ako ne moze preko kabla onda sam naebo, posto sam se otarasio starog racunara koji je u sebi imao floppy :( A ako moze, samo da mi neko objasni postupak, da li mi treba neki odredjeni program za taj transfer, ili ide bezs icega?
Hvala unapred na odgovoru.

Druze, ja sam kupio pa 50 u mitrosu, i nisam dobio nikakav CD niti kabal, nista osim adaptera koji stiti klavijaturu od iznenadnog nestanka struje.
A floppy diskove imas na svakom cosku;)Evo ja sam danas kupio 10 komada, jedan je 20 din.

ROBOT 23.01.2009 13:54

marko je u pravu nikakav cd ne dodje uz pa 50 ....pozzz


Trenutno vrijeme na Forumu 16:07

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org