YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Audio-Technica Pro 8 Hex Pilot (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7374)

Enes-am21 05.01.2009 19:03

Audio-Technica Pro 8 Hex Pilot
 
da li neko zna kakv je ovaj model? izuzetno je jeftin, pa mi to izgleda nekako sumnjivo... da li se neko mozda susretao sa ovim modelom? hvala unaprijed i pozdrav svima

svirko 05.01.2009 21:12

Model jeste jeftin,

ali Audio-Tehnica ima dosta dobre i cijenom povoljne mikrofone.
Ovo je dinamički, naglavni mikrofon sa rasponom od 200 Hz - 18 kHz, trebao bi bit dobar.
Ali buraz, to ti je najbolje da sam isprobaš, i ja sam puno takvih planirao kupit, potrošio vremena, novaca i goriva, i na kraju se opekao.
Dok nisam kupio Shure WH20XLR

Pozdrav

Morison 05.01.2009 21:33

Imam ga, lepo mi radi...meni odgovara ali ipak bi trebao negde da ga isprobas...
Prednost ovog mikrofona je sto je dinamicki pa moze direktno u klavijaturu bez posebnog napajanja.

Enes-am21 05.01.2009 21:57

ej, hvala vam decki na prijedlozima... a reci mi svirko, citam razlicite postove o tom wh20, kojeg sam na pocetku i planirao kupiti, medjutim nije ga bilo... mislim da tebi mogu vjerovati, pa te zato molim, reci mi kratko i jasno: da li wh20 valja ili ne valja???

svirko 05.01.2009 22:38

Pa evo ovako,

prijatelju pa800-Enes, da ne duljim puno......valja!
Jest doduše da ga moraš malo jače pojačat u odnosu na klasične mikrofone, ali mikrofon je, barem meni, opravdao moja očekivanja
Ja ga koristim evo imam mjesec dana, i stvarno vrijedi date novce.
Normalno, na tebi je da ga još isprobaš, jel ako paše meni, nemora bit da će pasat i tebi, al mislim što se tiče kvalitete zvuka i izrade......valja!

Srdačan pozdrav

Enes-am21 05.01.2009 23:25

hvala jos jednom, čika svirko ;)
još ću samo reći da ja svoj mikrofon inače kopčam direktno u klavijaturu, a inace pjevam uglavnom bek vokale, i ponekad otpjevam po koju pjesmu... a i čuo sam za taj wh20 da ga treba puno više pojačati nego ostale mikrofone... uglavnom, vidjet ću, koji prvi bude u ponudi od ta dva, njega ću najvjerovatnije i uzeti...

svirko 05.01.2009 23:47

Nema na čemu prijatelju!

Inače, to što ga moraš pojačat malo više, dobar kabal, dobri CANON-i, i naravno dobar razglas, i nemaš brige

RIDICK_XxX 12.01.2009 18:50

Ja imam neki nezicni al meznam ni koja je marka nit sta o njemu.......ali znam da mi sluzi i znam da valja =))=))

Enes-am21 12.01.2009 23:33

hajd kad smo kod ovih mikrofona i toga, da postavim jos jedno pitanje... vec sam rekao da mikrofon ukljucujem direktno u klavijaturu... al to je relativno tiho, a kada malo pojacam stvara se uzasna mikrofonija... sta treba da uradim da ubodem mikrofon u miksetu, ali da mi vokoder iz klavijature radi??? i kako to da nastimam u klavijaturi, u globalu??? hvala svima na evt. odgovorima... pozdrav

bardovci 13.01.2009 00:14

mic u pa-800
 
prijatelju,ako se javlja fonija probaj da sredis onaj gain pozadi kljave-on treba da bude podesen da se ne javlja pick na kontrolnoj ploci-usput,trazim sampl solo trube za pa-800, pozzz


Trenutno vrijeme na Forumu 01:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org