YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Korg pa800 pitanje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16035)

Mile011 11.11.2010 14:51

Korg pa800 pitanje
 
pozdrav drugari :)

Prelistao sam forum i procitao to sto ste pricali za njega, vidim da su misljenja podeljena i da ga jedni hvale a drugi kude. E sad zapao mi za oko jedan komentar da onaj problem sa ram memmorijom je popravljen na nekoj seriji, e sad me interesuje dal neko zna kako se gleda to? Msm kako se gleda koja je serija itd? Jer sam zainteresovan da ga kupim a ne bih da rizikujem nije mali kes :/ Ako moze neko da mi pomogne?

Razer 11.11.2010 14:54

hmm meni je pa 800 mrak klavijatura i nisam čua da ima više serija... Jesi razmišljao o pa 500?

gnovako8 11.11.2010 14:55

pozz,ako ikako mozes izbjeci ga,ja ga nebi kupovao,imao sam ga i fala bogu nije se pokvario, ali kad sam vidio sta se desava drugima, ja ga odma prodo,jer to za novu kljavu je previse dosta para ,a kvari se,e sad mozes kupit i da radi godinama kako treba, sve ovisi kako naletis,e sad to koja serija ma nevjerujem se moze znati koja moze bit najnovija serija pa rikne display ili flash, ako imas para radje od korga onda pa2x pro ili nesto drugo.pozzz to je moje misljenje. nadam se da nece nitko zamjerit.

Mile011 11.11.2010 15:09

Nemam para za pa2x. Razmisljao sam o pa1x i pa800 pa sam pokrenuo temu za savete za kupovinu i uplasili me sa dirkama :) Kazu da su kao klavirske i da su teske za nasu muziku kola itd. Zato sam se zalepio za pa800 pa me interesuje ako neko zna kako to da izbegnem?

@Razer ne nisam razmisljao o pa500, hocu da uzmem kvalitetnu i dobru klav. msm sa funkcijama da ne moram da je menjam posle god dana! Jer is50 koji sada imam koristim vec 5-6godina.
Dodato:
@Razer druze nisam otvorio temu za sakupljanje postova i za savet za kupovinu nego da mi neko da konkretan odg. Molim te nemoj to raditi.

lagunabend 11.11.2010 21:24

Druze sve zavisi od sprave do sprave,ja moj imam god dana i radi ko doksa,nemoj ga puniti do kraja i trebalo bi da bude ok,ja sam za sad zadovoljan
Postovano sa mobilnog uređaja

Mile011 11.11.2010 21:34

Znam,nego sam video bas ovde na forumu da moze da se vidi valjda po seriskom broju koja je verzija. I tu je popravljena ta greska sa ramom, e sad me zanima kako se gleda ako neko moze da mi pomogne?

mijat 11.11.2010 21:54

druze ja planiram da kupim pa800 uskoro,, zvao sam sky music u beograd ,, oni su kao sto znas zastupnici korga za srbiju i oni daju dve godine garancije na klavijaturu,, kazu da je ispravljena greska sa ramom,, i da sve sto se desi nakon dve godine tj. posle isteka garancije bice popravljeno po bukvalno fabrickoj ceni u servisima sky musica,, naime ram memorija ce kostati i kosta 30 eura,, tako da je to sasvim prihvatljivo..... e sad....... to mi je rekao radnik sky-ja.....i to moze da bude mac sa dve ostrice,, ali garancija od dve godine meni za sada deluje u redu.....
Dodato:
i jos nesto da dodam ,, svi ovde znaju da je pa800 paklena masina,, tj. njene mogucnosti su zaista ogromne,, ja imam par drugara koji je imaju ,, koji zaradjuju pare sa njom,, i kada malo klavijatura ostari i pohaba se, oni planiraju da menjaju iskljucivo samo za pa800,, a pricam o ozbiljnim muzicarima ciji rad odavno prevazilazi kafane i satore (ne pocenjujem niciji rad),, tako da je to jos jedna stvar koju treba uzeti u obzir........

Mile011 11.11.2010 22:03

Napokon konkretan odgovor! Hvala druze! E sad samo jos nesto da te pitam dok je klavijatura pod garancijom i crkne nesto ( ne nasilnim i namernim putem npr kao sto je ram displej itd) da li popravku naplacuju msm delove ili je besplatno? Mozda jeste glupo pitanje ali me vise nista ne moze iznenaditi kod nas!

gega 11.11.2010 22:08

**
 
Mile..
Garancija je garancija.....ukoliko je fabricka greska tj. kvar koji nije prouzrokovan pogresnim rukovanje,skladistenjem transportom itd..spada pod garanciju. To ce ti reci u svakom normalnom servisu....a dokazivanje dolazi posle...to je slag na tortu :lol:
I sada uspori sa pisanjem postova jer ce da pomisle da ih nabijas radi skupljanja poena. Pozzzz.

Mile011 11.11.2010 22:11

Uredu, hvala an upozorenju jer mi to stvarno nije cilj. Samo zelim da resim ne doumice. Ide mi prijatelj u Austriju za vikend pa sam mu rekao da pogleda cene tamo, mozda je jeftiniji nego ovde! :) Pozdrav! Gego moze lock :)


Trenutno vrijeme na Forumu 04:10

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org