YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   AKG frekvencija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29971)

radex 29.01.2017 16:07

AKG frekvencija
 
Pozdrav,
kupio sam WMS450, D5, opseg je 790-819,90 i sinoć pre svirke namestim mikrofon (zvučno je stvarno odličan), i kako sam isključio predajnik na off počelo da puca, krči, nesnosan zvuk sa tog kanala na mikseti, baza klipuje, pocrvenela skroz, haos, baš sam se skenjao... Čim sam uključio mikrofon, pa i kad je na mute, sve radi kao sat...
Da li je neko imao sličnih problema i kako je rešio? Samo nemojte reći da prodam i kupim Shure, jer to ne smatram rešenjem, ne verujem da je nešto nerešivo a i neću Shure...

Ja sam na brzinu promenio 6-7 frekvencija ali na svakoj je bilo isto, da napomenem samo, prethodne 2 svirke, koliko sam i radio sa njim, nije bilo nikakvih sličnih problema :(

splendid 29.01.2017 23:20

Kad je mic konektovan sa bazom sve je ok a kad ugasis mic tada baza ocigledno hvata neke ili necije frekvencije...nema sta drugo da bude...e sad sta je hvatao ko ce ga znati...mozda je neciji daljinac bio blizu ili...ne znam...verovatno kad probas kuci sve radi kako treba a verovatno i na sledecim svirkama....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Vladajap 30.01.2017 13:58

Meni se to isto desavalo na AKG. Kazu da je problem u frekvenciji posto i wifi sistemi za internet valjda na istoj frekvenciji rade, tako da to je taj neki opseg. Ali kad ga koristim u nekom zatvorenom prostoru gde uopste nema signala za telefon nemam nikakvih smetnji. Pitao sam neke ljude koji se time bave i nisu znali da mi rese problem.

DefaultGM 02.02.2017 13:17

Meni se to desavalo na starom Sennheiseru . U pitanju je bila frekvencija samo .
Probaj promenom frekvencije da resis problem .

mimiki 03.02.2017 11:14

ja sam imao mitraljeze znaci ludilo u sred svirke,problem je ispravljac ako nije orginalni isto,ili ako je zeznut negde,bas sam sad krpio orginalni jer sa drugim od 12v nece da radi,sad ovaj kad sam sredio bas sam izmerio i on daje 20v bez opterecenja orginalni

Ja imam WMS40 pro dual ,znaci dva mogu na jednu bazu,ali ja kacim uvek samo jedan,testirao sam kuci isto se desi u jednom momentu samo da krene da pikuje i krci...

radex 12.03.2017 15:14

Pozdrav svima, evo ni pre ni posle tog jednog jedinog incidenta nisam imao slične probleme, tako da moguće da je u lokalu bilo nestabilnog napona ili nešto slično :)
Dodato:
@mimiki Razmisliću i o tome ako se nekad ponovi isto, hvala :)

shown 17.03.2017 02:28

Citat:

Originalno postovano od DefaultGM (Post 294555)
Meni se to desavalo na starom Sennheiseru . U pitanju je bila frekvencija samo .
Probaj promenom frekvencije da resis problem .

ja sam vrtio na ht 40 akg frekvencije i prije bi se mogle i naci al od skoro nikako.samo zuji

radex 23.03.2017 22:42

Opet isti lokal i isti problem... Al ne nerviram se, posto gde god drugde da sam radio nema tih problema, jedino logicno je da je do lokala, struja, ili nesto tako, otkud znam :) ma bitno mi je da radi i tu bez greske sto se zvuka tice, stvarno, ako nekome treba kvalitetan zvuk, preporucujem mikrofon od srca :D


Trenutno vrijeme na Forumu 13:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org