YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Behringer X Air XR18 - Iskustva i misljenja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28688)

Leitheim 09.08.2015 03:41

Behringer X Air XR18 - Iskustva i misljenja
 
Pre par meseci kupio sam XR18 (Rack X18 Air digitalni mixer)
http://www.sweetwater.com/store/detail/XR18

Otvaram ovaj thread za razmenu informacija svih onih koji su zainteresovani ili su vlasnici ovog uredjaja.

Diskusija na temu neka zapocne mojim zapazanjima:
Mikser je mali, kompaktan, lagan, ima odlicnu software podrsku za kontrolu (PC/iOS/Android/Linux) , odziv je trenutni .
povezivanje :wireless/LAN za kontrolu (3 moda rada) i USB za snimanje (naravno visekanalno).MIDI i Power Play Monitoring prikljuci.
MIDAS preampi , dva Hi-Z ulaza za direkt analogni instrument (Bass/Gitara) , sve COMBO ulazi ( 6.35mm ili XLR).U stvari 16 COMBO i dva LINE 6.35mm kao stereo ulaz.
6 BUS izlaza (XLR) za monitoring.
2 XLR (L&R) Main Output
1 6.35mm izlaz za slusalice i jedini kontrolni potenciometar na celoj spravi je Volume za sluske.
Gomila mogucnosti i odlican kvalitet zvuka.
4 efekta odjednom (true stereo ili 8 mono) , svaki kanal bira jacinu svakog efekta za sebe (normalno) i slanje efekata na buseve
2 moda rada efekata (INSERT i normal)
Mogucnost eliminisanja feedbacka zbog jako kvalitetnih EQ i RTA (verujte mi radi)
nezavisno od efekata kojih ima preko 20 , svaki kanal ima Limiter,Compressor,Gate, Filter i naravno EQ
Mogucnost snimanja postavljenih parametara kako kompletnih scena, tako i posebno podesavanja kanala, efekata itd
...i jos mnoooogo ali procitajte na sajtu.
Wireless konekcija sluzi samo za kontrolu uredjaja i do sada nisam imao iskustva sa prekidom veze u built-in-router modu , a i da se desi , mikser naravno nastavlja da radi po poslednjim podesavanjima.Moze cak 4 uredjaja odjednom da podnese , tako da smo testirali sa Windows i Android platformom odjednom , i odziv je u relanom vremenu cak i za virtualne fadere koji se nalaze na drugom uredjaju (recimo ja pomeram fader na Win i odmah se reflektuje promena na Androidu).Treba malo da se navikne na koncept software interfejsa , ali jednom kada se to prevazidje i spozna sprava, moze cudo da se napravi od zvuka.
To je bio kao neki teaser...sada vi slobodno pitajte sta vas interesuje ili podelite vasa iskustva.
Hvala!:)

mikimiki 09.08.2015 17:05

Ja imam x32producer koji je veci brat od XR serije .
Mogu samo reci rijeci hvale. Zaista pa skoro idealno rjesenje sa odlicnim zvukom, odlicnim efektima i zaista nema potrebe vise ni gledati analogne miksere uopste.

GALA 09.08.2015 23:20

pozzz ja imam XR12......zanima me dal postoji mogucnost da se mreza zakljuca stavi neki Password da ne moze neko iza coska da se igra s tvojim zvukom

casper 09.08.2015 23:37

Zar nije pomoglo ovo što sam predložio u temi digitalni mixeri?

GALA 09.08.2015 23:53

Eee sad vidim odgovor...preko mob
Dodato:
Uspio...

Leitheim 12.08.2015 00:47

@Gala - Da , u podesavanjima se , barem za konekciju XR18 , moze postaviti WEP zastita , ali vidim da si vec uspeo :) , Casper je vec odgovorio u nekom drugom threadu. Hvala Casper i srecno Gala.

momo 26.08.2015 12:35

Da li je neko koristio xair miksere kao zvučne kartice za rad sa vst instrumentima. Kolikre su latencije

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Dodato:
Niko

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

casper 13.12.2015 18:30

1 Privitaka
@momo - za korištenje VST instrumenata ti je potrebna host aplikacija. X-air mixeri nisu namjenjeni za rad s VST instrumentima.
XR12 nema audio interface i kod njega je moguće snimanje jedne stereo trake na USB stick koji je postavljen u box. Kod XR16 i XR18 možeš bez problema istovremeno snimati odvojenih 16/18 traka u wav formatu na USB ili vanjski hard disc. Idelano za live snimak koji poslije obrađuješ po želji. Ovaj info je s oficijelnog Behringerovog foruma i ne mogu govoriti "iz prve ruke" jer trenutno imam model XR12. U stvari, to i jest razlog zašto sam se javio u temu kako bi napisao svoje viđenje o ovoj spravi.

Proučavam ga tek par dana i prvi dojmovi su obećavajući. Nisam ga još probao na live nastupu ali vatreno krštenje me očekuje u preostala dva tjedna 2015.
Za one koji su slučajno upali u temu i nisu informirani o čemu se zapravo radi, samo kratak info. Kada kupite x-air mixer dobijete samo jednu kutiju na kojoj se nalaze ulazi i izlazi (slika). Naravo, u pozadini je stvar nešto složenija jer kutija nije samo ono što vidimo izvana. Mi moramo imati dodatni uređaj u obliku laptopa, tableta ili iPada na kojem ćemo pokrenuti aplikaciju pomoću koje ćemo kontrolirati ovu kutiju (box). Aplikacija se može skinuti s Behringerove stranice, a odabrat ćemo odgovarajuću, tj. onu koja odgovara instaliranom operativnom sustavu na uređaju. Tako možemo birati PC, Linux, Android, MAC, iPad ili RASPI. Upravo ova podrška za sve OS daje prednost Behringeru nad konkurencijom. Pored toga, aplikacija se ne instalira već je dovoljno samo njeno pokretanje za potpunu funkcionalnost.

Najviše straha sam imao vezano uz stabilnost aplikacije i način na koji je povezana s boxom. To me je u ovih par dana rada "u sobi" oduševilo. Kao što je @Leitheim već napisao u svom prvom postu, ako bi došlo do gašenja aplikacije iz nekog razloga, box i dalje ostaje u statusu zadnjih kontrola. To znači, ako nestane baterije na tabletu, ako se windows iz nekog razloga sruši (to mu je po defaultu tako :p), ili ako se prekine veza između boxa i uređaja, nastavljamo svirati kao da se ništa nije dogodilo. Ponovno paljenje uređaja, podizanje aplikacije i povezivanje s boxom ne stvara nikakvu prepreku u radu, nema šumova ili prekida i cijelo vrijeme možemo svirati bez problema.

Uređaj s boxom može biti spojen na tri načina, preko "žice" (LAN), Access point ili Wifi. Možemo istovremeno spojiti više uređaja i sa svakog od njih djelovati na karakteristike boxa. Ako je recimo istovremeno spojen tablet (android) i laptop (win), sve promjene na jednom uređaju će se događati i na ovom drugom. Ova sinhronizacija je riješena odlično, bez latencije i smetnja u radu.

Aplikacije za različite OS se ponešto razlikuju u izgledu sučelja ali su u svakoj od njih dostupne sve funkcije. Tako je preglednost kod windows i iOS bolja nego kod androida. Međutim i na androidu su pod rukom sve funkcije potrebne za live mix. Rekao bih čak da se kod androida najlakše barata na prvu. Podešavanje efekata i routhing je pregledaniji na win i iOs. Svaka od njih ima mogućnost vlastite prilagodbe prikaza. Tako kod windowsa možemo pored glavne ploče mixera imati aktivne dodatne prozore po želji i držati ih u tray-u ili otvorene u nekom dijelu ekrana. Kod androida je moguće izraditi vlastite postavke ekrana putem tkz. layer-a i pomoću izbornika sa strane ih pozivati jednim pritiskom.

Odlično je koncipirano samo paljenje boxa i podizanje aplikacija. Princip je taj da box pamti zadnja podešavanja prije nego smo ga ugasili. To znači, palimo box, palimo aplikaciju na windowsu i međusobno ih povezujemo. Aplikacija na windowsu nam nudi dvije opcije, da pozovemo scenu (pohranjena podešavanja) s PC na BOX ili da se na PC učita status BOX-a. Na androidu se uvijek automatski očitava vrijednost iz boxa i mixer se stavlja u zadnji status koji je bio prije gašenja boxa. Spremni smo za svirku istog trena. Naravno, treba paziti da je master volumen prilikom gašenja bio stišan pa će u toj poziciji i biti onog trenutka kada sve upalimo. Ali ako se slučajno dogodi nezgoda pa smo ga "sinoć" zaboravili stišati (jer smo bili jako umorni od dima i pića :-"), mikrofonija će trajati samo jedan tren. Gain će se automatski postaviti na odgovarajuću razinu, tj. potpuno će se smanjiti i mikrofonija će nestati. No, o detaljima i brojnim mogućnostima mixera ćemo (možda) pisati u nekom novom javljanju.

mikimiki 13.12.2015 20:04

Casper, cestitke za novi mixer.

momo 13.12.2015 20:37

Casper hvala na info.Radujem se svakom tvom slovu pa te molim napiši svoja iskustva.
Ipak mislio sam na xr18 jer znam da manji modeli nemaju karticu.Ako može da preko usb reprodukuje i da snima mislim da može povezivanjem preko usb dodeliti se kanali sa pc na mikser.
Za vst host znam da treba.mislim da je moguće ali normalno zanimljivo je latencije i stabilnost drivera

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

casper 13.12.2015 21:11

Hvala momo, mikimiki i dmmacak!

Ma to mi donio Sv. Nikola. Doduše okasnio je koji dan al ne ljutim se ja, bitno da me nije zaboravio. :D

https://youtu.be/PeWSHIheq20

Naravno, XR16/18 se može povezati putem USB-a s DAWom. Nemam informacija o driverima, stabilnosti i latenciji ali sudeći po onome što pišu korisnici, s tim nema nikakvih problema. Pored osnovne funkcije da služi kao mixer, s ovom spravom se može napraviti odličan live snimak, a i svakako može poslužiti za mali kućni studio.

U sound ne sumnjam, iako ga nisam još pravo niti probao. Rekoh već na onoj drugoj temi, kada se radi o nekoj prosječnoj klasi zvučnih kutija ( a na tome većina nas svira) onda je mixer ove kvalitete i mogućnosti daleko iznad prosjeka ostale opreme.

Ne treba zanemariti činjenicu da će ova "tehnologija" odbiti mnoge svirače. Sudim po nekim kolegama s kojima sam pričao, oni se boje touch screna, "malih" tableta i svih "čuda modernih digitalnih". Ne mogu oni na svirku bez škripavog potenciometra i Dynacord efekta 5 - 55. :D

Javit ću se s friškim dojmovima i iskustvima čim odradim gažu - dvije.

romario 14.12.2015 10:03

Čestitke na novom intrumentu casper .

casper 20.12.2015 18:41

Hvala, @romario. Evo prvih dojmova nakon odrađenih par svirki na XR12.

Moram priznati da sam se prilikom svake promjene parametara na tabletu osjećao kao da se nalazim na klizaljkama na ledu, a da ni pod koju cijenu ne smijem pasti. :D Iako sam naviknut na rad sa touch screenom, ovo je sasvim drugačija situacija. Prije svega zbog toga što sam u live nastupu usredotočen na svirku i pjevanje i podešavanje sam radio lijevom rukom u trenucima kada je bila slobodna. Sasvim drugačije okruženje od onog kada imate slobodnih deset prstiju i radite samo mix. Sigurno je da će s vremenom taj osjećaj nesigurnosti nestati. Na sreću, promjena parametara na touch screenu je bila fluidna, bez "zapinjanja" i ekran je precizno reagirao. Radio sam na 10" androidu i mislim da je to minimalna veličina za koliko-toliko ugodan rad.

Znam da će mnoge zanimati koliko sam zadovoljan sa samim soundom, prvenstveno s pjevačkim efektima. Tu bi se dalo svašta nešta napisati, a moj doživljaj je upravo onakav kao što sam i predpostavljao prije nego sam ga kupio. Nije to instrument za muzičare koji su navikli da im se odmah prilikom paljenja efekat postavi na 5-55 ili za one koji ne znaju što je parametric EQ. Dakle, kod XR-a se čuje svaka promjena parametara, sound je upravo onakav kakvog ga namjestite i koliko su ga ostale komponente u sustavu (pojačala, zvučnici) sposobne reproducirati. Mogućnosti su ogromne i samo ih treba znati iskoristiti da bi dobili ono što očekujemo. Ono što XR ne nudi u svojim osnovnim postavkama, a spomenuo sam kao metaforu "5-55", je broj definiranih preseta. Tako ćete recimo na GATE-u koji je dodjeljen svakom kanalu imati svega 5 preseta. Jedan od njih je definiran za VOCAL i nije baš namješten kako bih ja želio i kako meni odgovara. Naravo, možemo kreirati i pohraniti bezbroj vlastitih novih definicija ali ih prije toga netko treba složiti. A za to je neophodno određeno znanje i iskustvo. Recimo, kako postaviti master 32 band eq? U usporedbi sa 11 područja koje ima PM3, "namještanje" ovih 32 može biti veliki problem jer će konkavna krivulja biti veoma duga. :p Treba biti jasno svima koji se odluče na Behringera XR, nemojte očekivati da ćete kupovinom ovog mixera, odmah i na prvo paljenje dobiti woow sound iz snova.

Nije mi namjera blatiti bilo koju drugu firmu, a usporedbom s PowerMate želim naglasiti da svaki instrument ima svoju namjenu i vrstu korisinka. Nipošto ne mislim da PM ne valja, i s njim se lijepo može odraditi posao. Druga je stvar to što on stvarno nudi i za koliko para. No, da se vratim na temu.

Od onih silnih efekata na XR-u, za početak sam iskoristio dva hala. Minimalno sam ih prilagodio i pohranio u memoriju. Iako već duže vrijeme ne pjevam s echom, za test sam na FX3 postavio jedan zanimljiv. Nakon što sam se na live nastupu uvjerio da su ovi halovi "sjeli na svoje mjesto", uključio sam echo i moram priznati da je popunio baš ono što je nedostajalo u prostoru. Treba mi još vremena da isprobam ostale mogućnosti, recimo, korištenje Deessera s kojim do sada nisam imao iskustva. Planiram FX4 postaviti kao insert na MAIN L/R i uvesti neki od ponuđenih multiband compresora. To bi trebalo podići cjelokupnu zvučnu sliku. Nisam imao priliku složiti cjelokupno ozvučenje i ovo testirati u miru, a ovih par nastupa sam odmah uletio u vatru i trebalo ih je odraditi bez većih grešaka.

Kako bih bio siguran da nešto neće poći po zlu, na nastup sam ponio dva tebleta (android) od 8" i 10" i laptop (win) kao "zlatnu rezervu". I jedan LAN kabl, naravno. Interesantno je da aplikacija radi bez ikakvih problema i na XP-u bez obzira što je na Behringerovoj stranici napominju da radi sam s Win7/8/10. Ovaj manji tablet se pokazao kao dobar dodatak u radu. Naime, njegov prikaz ekrana je stalno bio postavljen na master EQ i u svakom sam trenutku imao uvid u RTA. Poslužio mi je i prilikom eliminacije određenih frekvencija koje su smetale u jednoj od sala. Na manjem tabletu bih nadgledao frekvencije dok bih na većem pojačavao master do trenutka dok se ne pojavi mikrofonija. Tada je lako vidjeti o kojim se području radi i skinuti ga na eq.

Mali osvrt na samu konstrukciju boxa. Vrlo je praktično što se na binu može postaviti bilo gdje i tako smanjiti komplikacija s kablovima. Uređaj se grije minimalno i može ga se postaviti u dva položaja, prema gore ili bočno. Zamjerka ide na poziciju XLR-a za MAIN L/R. Okrenuti su na način da je osigurač utikača prema dolje i kada se vadi kabl iz boxa, malo je nezgodno s kažiprstom pritisnuti osigurač i izvaditi kabl. Pogotovo ako su spojeni TRSovi od AUX-a. Pored toga, vrlo blizu je i antena koja smeta prilikom vađenja ovih kablova. Mogli su to i drugačije riješiti, no dobro. Isto tako, na boxu postoji samo jedan potenciometar koji kontrolira PHONES. Ako su već stavili taj jedan, mogli su onda dodati još jedan koji bi služio za kontrolu izlaza MAIN. Ah, nitko nije savršen. A možda sam i ja pomalo sitničav. :)

Eto, s prvim općim i zvučnim dojmovima sam više nego zadovoljan. Sound je čist, jasan, mogućnosti XR-a su ogromne i sada mi samo neostaje iskustva kako bi ovaj uređaj iskoristio do maksimuma.

GALA 24.12.2015 16:21

Evo da i ja malo pripomognem u iskustvima s XR12 posto sam sad vec bivsi vlasnik....ovako cu krenut:Xr12 sam uzeo naj vise radi 2 efekta po kanalu i Master Eq jer moj Zed60-14fx nije to imao a Behringer B1800d i b615d je vapio za tim...medjutim kad sam ukljucio xr12 osjetilo se da je Horna malo manje vristila to mi se i svidilo medjutim nisam ja bio zadovoljan s kutijama i ja tu mjenjam razglas kupio Mackie HD1801-Srm450v2...eee sad Xr12 pokazuje problem,vec sam poceo ludit fali frekvencija u basu,ima basa al nekako cudan pomalo prazno i pati Binove osjecam u zvuku kao da ce probit zvucnik,cudne fekvencije nesto ima previse a nesto toliko fali..jednostavno u bass binu je falio udarac...idemo dalje mikrofoni sta reci malo telefonirali kao i na svim do sad behringer mixetama nije strasno al to je behringerov ton..to je to..nije to ni proslo kraj midasa,..Efekti cak i ok za zacudo bozje Hall naj bolji do sada na beri,..nakon toga kad sam uvidio da to nije to doneo sam mixete da usporedim i da probam..MixWizard3-Zed12fx-yamaha 01v,Mackie Vlz3.1604 tako neka oznaka..znaci na svim tim mixetama Binovi su imali udarac,u basu je bila cista dubina bez ikakvog napetog tona,sve je utegnutije i ima cvrsci ton a i dalje cist i mekan...kupio sam A&H MixWizard3 16:2 i ne pokusiram vise nista...jos da nadodam Digitalija mi nije ni malo strana,poznam frekvencije i znam rukovati s digi mixom...moja preporuka ako bas hocete digi mix daleko bolja varijanta Yamaha 01v...molim bez nekih losih komentara ovo je moje osobno iskustvo jer sam s tom spravom zagazio malo dublje...vjerovatno je X32 puno bolji i nema tih problema u tonu jer i puno vise kosta...znaci ovo sto sam napiso to vazi za sve ove mixete behringrove tipa Sl2442 itd... Neznam sad tocnu oznaku ....eto toliko od mene...pozzzz

casper 24.12.2015 17:11

Dobro je čuti iskustvo, pa makar ono bilo i loše. Iskreno mi je žao što si morao experimentirati (sigurno i neku paru izgubiti) ali je bitno da si našao kombinaciju koja ti odgovara.
Kod kupovine instrumenta se mora uvijek uzeti u obzir da cijena (ipak) određuje i kvalitetu proizvoda. MixWizard3 je upravo TRI puta skuplji od xr12. Bilo bi neralano očekivati da nije bolji barem za duplo bolji pa se ovaj doživljaj basa koji spominješ može (djelomično) pripisati i ovoj "sitnici". Po onome što sam ja doživio i čuo za ovih par svirki što sam odradio nije bilo problema s basom niti deficitom istog. Tim više, on je bio jasan mekan i čist. Nije gruvao jer moj nastup nije takvog tipa ali iskreno, niti ne volim da mi jetra skače još tri dana nakon nastupa. Ništa osobno već samo pokušavam iznijeti svoje mišljenje. Ja sam basove spajao na AUX i s obzirom da kutije imaju skretnicu nisam na taj aux djelovao dodatnim efektima. Nisam imao prilike experimentirati ali sigurno ću u budućnosti jedan od 4 moguća efekta poslati kao insert na ovaj AUX. Pored 32 band EQ koji mu je dodjeljan, jedan multicompresor bi mogao leći jako dobro.


Sent from my iPad using Tapatalk

GALA 24.12.2015 17:37

Pa vidis djelimo misljenje kad je u pitanju cjena...al ocu reci da ljudi bas i dizu tu spravu u rang ti jacih mixera i ona prica nije behringer kosto je bio itd..jest on je kosto je bio samo mozda one firme bolje nisu vise kosto su bile...bero je tu di je i bio...ta sprava nudi mogucnosti brdo za te pare i ok je...al zvuk je standard behringer...i vidis one sve mixete sto sam nabrojao njima ne treba kompresor da ista dize...nisam ono napisao da bi popljuvao behringera jer nemam tu namjeru..napisao sam iz razloga Dal kupit novog Beru ili polovnog A&H,Yamahu,mackie...itd...ja sam iskreno za ove firme pa i polovne...Ipak te klase Mixa imaju ono sto mi trazimo u zvuku neka nijansa koja daje ili nedaje ono nesto ...moje konacno misljenje Xr12 je odlicna sprava s puno funkcija za te pare al i dalje siromasnog Berinog zvuka koji jos uvijek nije dorastao drugim jacim firmama pa cak i u istom cjenovnom rangu...Nisam behringero mrzac da me ne shvatite krivo,inace postujem tu firmu..al eto cisto pisem iskustvo...pozzz

casper 24.12.2015 18:31

Svaka roba ima svoju skupinu potencijalnih kupaca, tako proizvođači jednostavno "gađaju" ciljanu skupinu na tržištu. Behringer je u tom segmentu "kralj" za niskobuđetne muzičare. Njihove proizvode kupuju ljudi koji žele za malo para imati mnogo muzike. To je realnost i svatko onaj tko si umišlja da kupovinom Behringera dobio vrhunski proizvod, u najmanju ruku je neralan. Zato se slažem s tobom da ne treba uveličavati stvari i dizati Behringer u nebesa.

Ali isto tako je realno napraviti usporedbu s ostalim proizvođačima istog cjenovnog ranga. Ne s Yamahom 01V koja je 2000 godine koštala kao suho zlato, niti sa MixWizardom3 koji ne pripada niti približno istoj kategoriji. Treba napraviti usporedbu s konkurencijom istog cjenovnog ranga, recimo nekim ZED60-10FX. Probao sam ga ... ne bih komentirao razlike jer nema smisla trošiti vrijeme.

I još da naglasim, vezano uz svakava čudesa koja software-ski dolaze uz X-air seriju. To se ne može mjeriti sa stvarnim Hardware uređajima, ono što se nalazi u aplikaciji ima samo identičan naziv. Ali isto tako, ako se ovi alati dobro upotrijebe i postave u pravilan odnos uzevši u obzir ostale komponente u sustavu, dobivamo odlične mogućnosti za dobivanje dobrog sounda.

Zato sam u postu od 20. 12. napisao,
Citat:

Nije to instrument za muzičare koji su navikli da im se odmah prilikom paljenja efekat postavi na 5-55 ili za one koji ne znaju što je parametric EQ.
i to obavezno mora uzeti u obzir svatko onaj tko planira kupovinu X aira. ;)

ella 85 02.01.2016 23:36

Meni se digitalni mixeri svidjaju........ni sa jednim analognim mixerom nisam mogao postic ono sto postignem digitalnim.

Kad ste vec kod basa.....analogni mi ponudi opciju da dodam ili oduzmem bas...odnosno jednu freq koju su oni postavili mozda 80hz.

Na svim digitalnim ....pa vjerujem i na tom behringeru......mogu da ukinem onaj ruzni dio basa (oko 125 hz) i to vrlo usko....tako da ne dira ostale freq.......tad imam slobodu da dodam dubokih freq dovoljno,a da nema onog muljanja brundanja......4 potpuno podesive freq + 4 Q je taman da se sve postima :D

romario 03.01.2016 13:43

Neki dan sam svirao,pax3 ,tyros2 i harmonika na presonus.
Slično behringeru dakle.
Nije to skoro tako dobro zvučalo.
Kao i inače,sve ima svoje prednosti i mane.


Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

casper 03.01.2016 21:39

Master EQ ima 32 band, a prikaz od 100 band omogućava da vizuelno vidiš koja frekvencija "smeta". Kad s njim prilagodiš cjelokupnu zvučnu sliku, onda po kanalu imaš 4 bend podesiv EQ i plus jedno područje za lowcut. Pored toga, efekti poput reverba ili eha imaju mogućnost korekcije frekvencije. Tako se može utjecati i u tom dijelu da ne dolazi do reverberacije ili da se maknu one frekvencije koje su višak.

Kombinatorika je ogromna i to i jest osnovni "problem" ovih novih uređaja. Pored toga, sound je "čist", a mi muzičari nismo "navikli" da se baš sve čuje. Nama treba bas druk pokriti sve ono kvalitetno u srednjem spektru, a visoki trebaju prštati daleko od bine.


Sent from my iPad using Tapatalk

dmmacak 04.01.2016 11:11

E to si potpuno upravu, dok sam koristio kombinaciju snagas i analogni yamahin mix, skoro svim pevacima je nesto falilo. U pocetku nisam provaljivao sta fali, uglavnom su trazili jos efekta i basa, ali kada dodam opet ne odgovara. Dok mi jedan pevac nije otvorio oci, kaze:"previse cisto radi cuje se svaki ton".
E sad bih bas voleo da probam tog Behrigera x air, ali na svirkama, mozda bi to bas odgovaralo za moje uslove rada. Opet ali, kod mene nema nikog ko je kupio, a mozda niko cak ni ne razmislja o x air-u....

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

casper 13.01.2016 21:16

Sinoć je bio live streaming. Tko ima vremena i živaca neka pogleda ovih sat vremena demonstracije.


https://youtu.be/5sck2bDtGb0

gnovako8 17.01.2016 15:09

Pozdrav moze li mi tko napisati kako da na xair xr12 zakljucam wireless... jucer sam odradio svirku na njega mogu reci svi su bili prezadovoljni odlican ton.efekat itd....

casper 17.01.2016 18:26

Pisalo se na drugoj temi, a pogledaj i na ovom videu.

https://youtu.be/_CpcZbRrGvk?t=1m33s

gnovako8 18.01.2016 00:33

mislio sam mozda mora bit spojen preko rutera kablom ,,,, probao sam otic i na wifi client i wep i dodam key ali nemam aplay i nece da zakljuca

casper 18.01.2016 00:57

1 Privitaka
Postavi prekidač na boxu X-12 u poziciju ACCESS POINT.
U aplikaciji pod Access Point odaberi WEP i upiši lozinku od 5 znamenaka. (slika)

Za spajanje s vanjskim routerom je neka druga priča, to ti ne treba.

casper 18.01.2016 02:32

Pogledaj na ovom videu, od 1,34

http://youtu.be/SNfjrNTr0mc

boomerang 18.01.2016 19:17

Pozdrav casper. Jel možeš da uporedis x air sa presonusom 16.0.2. Jel može behringer da radi čisto i precizno kao recimo presonus?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

casper 18.01.2016 20:01

Ne mogu napraviti usporedbu. Za ozbiljan test je potrebno
1. dobro poznavanje oba uređaja
2. usporedni test u istom okruženju
3. više objektivnih "ušiju" od ova moja dva ;)

boomerang 18.01.2016 20:03

Ma onako paušalno dal može behringer da se nosi sa presonusom, idem sutra da ga pogledam pa se plasim da ne kupim nešto s čim necu biti zadovoljan. Mislio sam kupit yamahu 01w 96, al mi prijatelj reče da nema potrebe i da bi trebalo da je air dovoljno dobar.

casper 18.01.2016 20:46

Yamaha je uređaj napravljen prije 20 godina. To se ne može uspoređivati, sve da je 01W potpuno nekorištena.

Da li uzeti presounus ili x air? Nećeš ovdje dobiti objektivan odgovor jer
1. ne znamo koje su tvoje potrebe (koja je postava benda)
2. ovisi o tvom iskustvu koje si imao do sada i što očekuješ od novog mixera
3. o ostaloj opremi koju ćeš koristiti
4. o znanju koje imaš vezano uz rukovanje

Pogledaj sutra, pa onda napiši koje su dileme i koja te pitanja muče.

boomerang 18.01.2016 20:53

Ok. hvala ti, cujemo se.pozdrav

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

gnovako8 19.01.2016 09:27

Casper uspio sam zakljucat xr12 mrezu..tako sto sam ime upisao.a zatim sifru i aplay i ugasio pa upalio xr12 i to je to.. hvala ti jos jednom

sladjans 21.01.2016 03:47

Pozdrav drugari. Nesto mi je zapao za oko ovaj Behringer, pa razmisljam izmedju X air 16 i X air 18. Da li moze neko sa sigrnoscu da mi potvrdi da li je moguce na X air 16 visekanalno snimanje kao i na X air 18?

mikimiki 21.01.2016 04:22

Pise na njihovoj stranici da Xr16 moze samo stereo snimanje.

sladjans 21.01.2016 13:00

To sam i ja procitao, ali neko je ranije napisao da moze, pa me je malo zbunilo... Interesuje me ako kupim X air 12, koji ima 4 mikrofonska ulaza, u slucaju da mi je potreban jos koji mikrofon, da li bi mogao da se iskoristi neki od onih banana ulaza? Da li su identicna podesavanja (EQ, Compresor, Gate...) na svim kanalima?

momo 21.01.2016 13:49

Podešaavanja jesu ali je ulaz predviđen za line tj.nema pretpojačala.Mogu ići daljinski mikrofoni,a u ova 4 na kabl

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

sladjans 21.01.2016 15:12

Tako sam i mislio, ali ajde da pitam, mozda su nesto promenili u odnosu na analogne miksere... U principu ne treba mi puno kanala, zavrsio bi mi posao i X air 16, jedino mi je zao sto nema visekanalno snimanje. Voleo bih ponekad da snimim neki dobar audio ili video, a vidim da je to sa X Air 18 nikad lakse.

boomerang 21.01.2016 16:22

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 286159)
Yamaha je uređaj napravljen prije 20 godina. To se ne može uspoređivati, sve da je 01W potpuno nekorištena.

Da li uzeti presounus ili x air? Nećeš ovdje dobiti objektivan odgovor jer
1. ne znamo koje su tvoje potrebe (koja je postava benda)
2. ovisi o tvom iskustvu koje si imao do sada i što očekuješ od novog mixera
3. o ostaloj opremi koju ćeš koristiti
4. o znanju koje imaš vezano uz rukovanje

Pogledaj sutra, pa onda napiši koje su dileme i koja te pitanja muče.

Evo da se javim, kod mene je x air 16 na probi i zadovoljan sam sa tonom. Medjutim ne mogu da nastimam dobar hal i delay na efektu. Pogotovo hal mi vuče mikrofoniju, ne mogu da ga dodam na kanal dovoljno.Dal sam nesto propustio u stimanju?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

mikimiki 21.01.2016 18:09

Imas da smanjis low end (BAS) na hall-u. Takodje ukljuci eq na to BUS-u gdje je hall i stavi lowcut filter.


Trenutno vrijeme na Forumu 02:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org