YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Jedno vlasko kolce (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12644)

AndrijaGM 24.01.2010 15:05

Jedno vlasko kolce
 

VLASKO KOLO SILE ZORAN KALIMERO BOBI CERGAR I ACA CERGAR
You need to upgrade your Flash Player
kako se zove ovo kolo i ima li ga jos negde na you tube, ili ako neko ima mp3 molim da mi posalje, treba mi malo cistiji snimak da bih mogao da ga skinem . . .

milan_lekic 24.01.2010 16:27

imas ga na snimku Mirko Kodic - uzivo kola 20minuta
potrazi na internetu

grandia 24.01.2010 16:46

ne znam kako se zove ovo kolo al ZNAM da nije vlasko ...

a cak i nije kompletno, na kraju su "progutali" jedan stih:D

Dare 82 24.01.2010 18:53

Ma jeste vlasko ali su ga oni odsvirali u drugom fazonu kao cigansku dvojku.Kolo je snimio Tihomir Paunovic,deda Zorana Paunovica i koliko se secam zove se Laznicko kolo.

jeftabgd 24.01.2010 23:34

U centralnoj Srbiji kad ljudi traze Vlasko kolo 80% njih misli na ovo prvo kolo.Ovi su ga odsvirali ko nogama i ciganski pa zato zvuci ko k....., delovi ne idu dobrim redosledom a mislim da se zove Laznicko mada ce mnogi da ga traze kao Staru Vlajnu,Vlajnu i sl.Cini mi se da ima Vlada Panovic snimak na youtube sa tim kolom.

zvekan 24.01.2010 23:42

Ovo je vlasko kolo ali na sumadijski i ciganski nacin hehehe
PS da nije tuzno bilo bi SMESNO

grandia 25.01.2010 00:09

jefto - taman to sta si reko =))

momci, mogu da vi obecam, kad bi moji vlasi na koje ja mislim trazili kolo i neko odsvira 5 takta odo ovog "laznickog" ... ijaooo tu ima da bude katastrofa ... instrumenti ne bi ostali citavi a za orkestar i da ne govorim ... :lol:

necu da vredjam nikoga, taman posla, nisam ni ja citav vlah :D, al ovo nisu vlasi nego mi njih drugacije zovemo ... to je neki miks od roma i neka vrsta vlasa a vecina njih ume da prica i vlaski i romski, al kad pricaju vlaski mi puknemo od smeha ...

a da objasnim sad moje indijance :lol: mi nama kazemo da smo koritari posto smo radili sa drvom ... mi ne umemo ni rec romski

znaci jos jednom, izvinjavam se posto sam skrenuo s teme, al morao sam ovo da objasnim - ma da vecini nece biti od interesa ...

jos ovo:

nisam vredjao nikoga jel cenim svakoga - nebitno odakle i koje nacije je, jedino da bude dobar covek ...

AndrijaGM 25.01.2010 01:33

Hvala lepo, znao sam da vi znate o cemu se radi, a ja cu pokusati da skinem na vlaski nacin iako sam cist sumadinac ;) samo da pronadjem cistiji i orginalnji snimak a to je sada mnogo lakse, hvala svima jos jednom
Dodato:

Vlada Panovic - Laznicko kolo
You need to upgrade your Flash Player
evo pronasao sam i okacio, lepo i nije mnogo tesko pa ako nekad nekom zatreba neka se nadje . . .


Trenutno vrijeme na Forumu 07:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org