YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland Fantom G - Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5232)

Dell 14.09.2018 09:01

Na ovom forumu nećete naći Fantom Yase2 iz razloga što se taj software plaća. Možete ga kupiti za cijenu od oko 50 dolara ili potražiti po torrentima.

Milan$ 27.03.2020 23:35

pozz ljudi..jedno pitanje oko ram memorije za g6..imam 256, a prosirio bih je na 512mb..pa de mi recite jel to klasicna sdram od 512mb, koja se ranije koristila u racunarima, ili je taj ram pravljen posebno za g6? hvala

nikadvisekorg 28.03.2020 18:39

Najobicnija sdram koja se koristila u prvim p4 računarima, j sam stavio desetak raznih u fantoma možda samo jedna il dve nisu radile..... Imaš ih po oglasima do 10tak e po komadu, ali najbolje da nadješ u blizini tebe da možeš da isprobaš....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Milan$ 28.03.2020 23:44

ok hvala za odgovor..jos jedno pitanjce - moze li g6 da cita set od xa? ubacio bih moj stari set od xa da izvucem neke boje..hvala
Dodato:
i jos jedno pitanjce..pokusavam da preko YASE programa imortujem neki patch u klajvu i to ovako..Pokrenem USB storage na fantomu ( usb na kom se nalazi set), i na latopu preko yase programa otvorim set, i sve je ok,sve je tu...sad idem imort patch u YASE, nadjem patch, postavim ga na neko prazno mesto , i zatim importujem multisempl od kog se sastoji patch, i to je ok, i na kraju trebam prebaciti semplovi iz kojih se sastoji multisempl..e sad tu je problem, jer mi YASE ne izlista semplove iz seta koji je u fantomu, da bih znao odakle krecu prazna mesta za semplove, da odatle nadalje ubacim nove semplove za ovaj patch koji importujem..Znaci nema semplova u listi, samo 5 sempla na pocetku i to je to, a trebalo bi da ih ima mnoogo, jer je set 200 mb..pa kazite mi gde je problem, zasto ne ocita listu semplova, a sve ostalo ocita? ovo mi je na fantomu xa radilo kako treba, bez problema...HVala
Dodato:
Prethodno pitano sam resio..Sad me zanima: da lu su u efektima mfx1 i mfx 2 dostupbi jos uvek samo u studio modu? Pa cak i moj stari xa je imao dostupne mfx 1i2 a g6 ne...fakticki me razocarao .

Milan$ 15.04.2020 00:24

kuburim malo s ovim fantomom ali resicu ga :) elem, zivadio sam iz xa 512 mb memorije i stavio u g6, ali ne radi, a ne kontam zasto, u xa je radila bez greske, i to je ta memorija po specifikacijama koja i odgovara za g6, sdram 512 mb, 133mhz, 168 pina..zasto radi u xa a u g6 nece? trazim sad po oglasima da kupim drugu, ali da ne promasim opet, jel ima jos neka karakteristika oko rama koju treba da ima da bi radila u g6? hvala

Va-7 20.04.2020 20:20

Citat:

Originalno postovano od Milan$ (Post 310725)
kuburim malo s ovim fantomom ali resicu ga :) elem, zivadio sam iz xa 512 mb memorije i stavio u g6, ali ne radi, a ne kontam zasto, u xa je radila bez greske, i to je ta memorija po specifikacijama koja i odgovara za g6, sdram 512 mb, 133mhz, 168 pina..zasto radi u xa a u g6 nece? trazim sad po oglasima da kupim drugu, ali da ne promasim opet, jel ima jos neka karakteristika oko rama koju treba da ima da bi radila u g6? hvala

Da nije problem formatiranje ?

Milan$ 21.04.2020 01:20

nije, uzeo sam neku drugi ram od 512mb i radi sve sad ok.
Dodato:
ok ljudi, posto pregledah setove i napravih spisak potrebnih boja, recite jel se mogu preko nekog softera prebacivati boje iz live moda? za patcheve u singlu znam vec, radio sam preko yase programa, ali sad kad prebacim neki patch da ne bih za svaki novi patch koji prebacim podesavao sve sto treba u live modu za neku tercu recimo, jel moguce nekako prebaciti boju iz live moda? i posle joj samo ubacim patcheve koje sam ranije prebacio i gotovo? ili cu ipak morati sve peske,ispocetka sam da radim?
Dodato:
librarian vidim da cita sta ima u live modu, ali cini mi se da ne mogu prebacivati iz jednog seta u drugi?


Trenutno vrijeme na Forumu 19:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org