YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kabliranje (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Koje kablove koristite? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24432)

EmirTotic 26.12.2012 01:59

Koje kablove koristite?
 
Pozdrav drugari, interesuje me koje instrumentalne kablove (banana-banana) koristite?

Bokic 26.12.2012 13:56

Cordial CGK 175 i CGK ROAD 75.
Par nekih Klotz u rezervi.
Hteo sam da uzmem prvo Monster kablove, ali ih u tom monentu niko nije imao.
A sto pitas ?

EmirTotic 26.12.2012 15:03

Hvala ti na odgovoru. Pitam jer u poslednje vreme imam mnogo problema sa tim. Uzeo sam Cordial xlr i posle 3 svirke prozuji sto nikako nije logicno. Stagg kablova imam odavde do Zimbabvea i svi su kratkog veka. Istina da ih ne cuvam mozda najbolje ali hteo bih da nadjem neko resenje da uzmem par kablova i da ne mislim nekoliko meseci o tome ako je to moguce. Sumnjao sam da je mozda problem u izlazima klavijature, proverio sam i nije to u pitanju. Malopre sam porucio Proel sa zlatnim dzekovima, kazu da su izdrzljivi pa cemo videti kad stignu.

E da, i jos nesto mnogo bitno sam zaboravio, primetio sam da ni zvuk nije isti i da zavisi i od kablova.

bogy 27.12.2012 03:08

Ja pravim kablove sam ja koristim samo Neutrik Banane

smuchac 27.12.2012 12:23

Klotz su mi i mikrofonski i dupla banana za klavijaturu.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Bokic 28.12.2012 00:36

Citat:

Originalno postovano od EmirTotic (Post 232232)
Uzeo sam Cordial xlr i posle 3 svirke prozuji sto nikako nije logicno. Stagg kablova imam odavde do Zimbabvea i svi su kratkog veka. Istina da ih ne cuvam mozda najbolje

Prvo, moras da ih cuvas najbolje !
Kao i ostalu opremu, uostalom.
Drugo, svaka firma ima jevtine i skupe kablove. Kao npr. PSRxxx naspram Tyros-a. Verovatno znas koji su bolji. ;)

harepa50 28.12.2012 03:19

Trenutno koristim FBT Kempton, sa jedne strane banana na L (ugao od 90 stepeni). Taj dio ide u klavijaturu. Mnogo je nezgodno dok gosti plešu pa ti neko zakači konektor ili ne daj Bože tako nešto slomi. Zato sam mahsuz tražio takav da s jedne strane bude taj konektor na L. Nisu bili ni skupi, 7,5€ jedan, 3m dužine. Ali inače ako želiš baš izdržljiv kabl i da te ne boli glava, onda Klotz. Koristim jedan njegov mikrofonski kabl od 10m koliko se sjećam, koštao je 25€. Odličan je i nije me nikad izdao, a imam ga neke 3 godine barem. A imam još i raznih mikrofonskih, Shure, Proel...

accordst 28.12.2012 18:30

Cordial sa Neutrik konektorima-klavijatura i mikrofonski(za klavijaturu sa kutnim jack-om na jednoj strani) .Naravno da kvaliteta kabela utiče na sound,kako kod klavijature tako i za sve ostalo važi.

EmirTotic 28.12.2012 18:47

Izgleda da sam samo ja pacijent uspeo da odmah upropastim Cordial kablove. :) Videcemo kako ce se pokazati ovi Proelovi sad, kazu da su jako kvalitetni. Hvala vam na odgovorima drustvo. :)

vijak 28.12.2012 18:50

Evo da se i ja malo uključim, za klavijature koristim c209Tasker imam ga oko deset godina i sa kablom nikad problema,jedino sam mjenjao konektore par puta sada imam proelove konektore kutne i to je ok.
Za mikrofon koristim mikrofonski Proel kabel,njega imam cirka sedam godina i nikad problema,konektori nepoznate marke..
Sve kablove sam radio sam iz metraže.
Poz..


Trenutno vrijeme na Forumu 15:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org