![]() |
Kupovina jeftine bas gitare-saveti???
4 Privitaka
poz svima...resio sam da pored klajva krenem malo da drndam i bass gotaru,to mi je oduvek zelja....o gitarama i sviranju istih ne znam nista,tako da za pocetak trazim savet....ne bih da dajem neke velike pare za tu gitaru,jer sam po pitanju gitara na samom pocetku,tako da za sada nemam potrebe da ulazem neke velike novce u njih,mada jednog dana mozda,ko zna:)...E sad,izdvojio bih do 150-200 evra za neku polovnu bass gitaru...gledam po oglasima i ima za te pare,samo sto ja pojma nemam da prosudim koja je kakva,meni dodju sve iste-imaju zice,vrat itd:D..recite mi za pocetak koja je razlika izmedju bass gotara za 4 i sa 5 zica?i kakva bi gitara meni generalno trebala sad za pocetak?
naleteo sam na jedan oglas.lik prodaje..da ne postavljam linkove,evo teksta oglasa i par slika istog pa mi recite moze li ovo za pocetak da mi odradi posao.. "Slamer Jazz Bass Odlicna kopija JB-a. Vrat lakiran, puno drvo, ton fenomenalan za te pare. Ide sa gigbag-om i kaisom. Gitara je kao nova" Cena je 150 evra evo i par slika kako gitara izgleda Nisu neke pare,ali ajd da pitam :D..vredi li ovo da se kupi i moze li mi zavrsiti posao za pocetak? A da zaboravih da pitam jos nesto...Treba li mi sem gitare jos nesto za svirku?znam da ima bass pojacalo ili tako nesto i da to koriste basisti,ali mogu li ja za sada bez toga?moze li gitara direktno u mixetu i to je to? Hvala i pozdrav |
ja bi uvijek uzeo Warwick Rock Bass. Niska cijena i efikasnost je tu!
|
Slazem se, Warwick RB ili Ibanez SDGR serije...
|
Jel govorite o polovnoj gitari ili novoj??? hvala i pozdrav
|
Može u mikser
|
Warwick je nov oko 350-400e, nisam siguran za Ibanez, ima novih Squiera i Ibanez za nesto manje od 200e, ili ako nadjes neke od ovih polovne...
|
slažem se, Warwick RB, novome je cijena oko 400eura, predobre rezultate daje za tu cijenu,a i na svaki razglas ako ga uštekaš bez pojačala, daje super saund!
|
Dobar je to bas, ali realno jel njemu trenutno potreban? Osim ako ne nadje polovni. Sam je rekao da o sviranju bas gitara ne zna nista, i da ne zeli da daje puno para. Za pocetnike Squier ili nesto u tom rangu.
|
pa ne treba mi preskup bas trenutno..neki koji ce pristojno zvucati, da se ja s njim preispitam jesam li ja za to ili ne,a da pritom nije skup,ako mozda uvidim da nisam ja za bas,da me to ne kosta puno..tako da..pozz
|
onda u svakom slučaju uzmi neki bas s 4 žice, neki stagg il tak nešto, manje bitno, samo da vrat nije debeo.
|
Ok hvala na odgovoru i pozdrav
|
Ako ne misliš negdje svirati kupi obični stagg za 100-150 eura, il nešta rabljenog na nekom oglasniku i ući, nema potrebe za Warwick il nekim kvalitetnijim basom!
Btw. neki savjet gdi bi mogao naći neku knjigicu il nešta slično za učiti bas?? |
Trenutno vrijeme na Forumu 11:04 |
Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
.
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org