YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   AUTOMOBIL (problemi i saveti) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14326)

Simke 23.06.2010 13:42

AUTOMOBIL (problemi i saveti)
 
Evo posto niko nije postavio slicnu temu(a ako jeste,izvinjavam se adminima),kao iz naslova ako neko ima neki problem sa autom,neka ovde napise i iznese problematiku.

Ja trenutno muku mucim jer mi magle stakla,probao sam toplo i hladno izduvavanje na stakla,otvaranje prozora(delimicno pomaze,ali nije resenje)znaci nista ne pomaze.To se desava najvise kad je velika vlaznost vazduha napolje,kad pada kisa itd.
Kako da resim taj problem?!:(Jel ima neka tecnost da se kupi i kako se zove.Ako neko ima neki trik u vezi toga...svaki savet je dobrodosao!!:)

armin 23.06.2010 13:45

Isti problem sam imao.... zamjeni zracni filter ili ako imas klimu klima filter i nema maglenja vise....

Milan$ 23.06.2010 14:04

Imam ja problem...treba da se nabavi neki auto uskoro to 4000,4500 hiljade,a nikako da odlucim koji..pa ajd preporucite nesto..pozz

milanceshow 23.06.2010 14:12

Kao sto su vec rekli.....promeni filtere za vazduh.

Sale-roland 23.06.2010 14:16

@Simkers...ne mora da bude da je od klime,moze da bude guma koja zaptiva,sa strane na vratima,e sada ja se ne secam kako se tacno zove,ali postoji sprej koji poprskas,znaci na onoj gumi gore i dole po "kederima"...ako ti to ne resi problem onda je verovatno kao sto kolega kaze od klime(ako je imas),a pogledaj i otvore za dovod vazduha napred,jel se oni vremenom zapuse!
Dodato:
@ Milan
za te pare ja bi punto 1.2 ali pogledaj da nadjes sa 16v motorom,oni su neunistivi,keva je imala presao je 180 000,bez problema,a i extra vuce 86 konja je motor u njemu! 8v verzija jeste da manje trosi ali ne traju puno.E sada imas i svabe,ali za taj novac :confused: samo nesto starije,pa bi opet morao da ulazes u njega.Ili da ti neko proda neki noviji auto po manjoj ceni a unutra je ustvari "raspad" ...obvezeno pogledaj i Japance,ali samo tojotu,hondu&mazdu
to je moje misljenje,pozz ;)

Vule 23.06.2010 14:42

@ Simkeres

nema tu Brate spasa osim ventiliranje svežim vazduhom...znači podesiš neku temperaturu (da ti baš ne greje leti ili hladi zimi)i rokneš duvanje...druga bitna stvar je da podesiš protok vazduha da ulazi spoljni a ne da stoji ono da vrti unutrašnji,ako znaš na šta mislim,to imaju svi automobili sa klimom i nema treće...znači kad hladiš klimom auto ok je da ti vrti unutrašnji vazduh,naravno opet kad ne pada kiša,ali tad nećeš ni hladiti :lol: ali kad greje,magliće uvek,bila kiša ili ne,to je to...filter za klimu nema veze s tim

Beše neka tečnost kojom se briše unutrašnje staklo kao da ne magli ali to mi je sve neprovereno

Sale-roland 23.06.2010 14:47

re
 
Naravno i ovo sto ti je Vule rekao,ali sam predpostavio da si to vec proverio!

aZZo 23.06.2010 14:50

Proveri klapnu za ulaz svezeg vazduha. Zna da ode onaj motoric sto je otvara. Ako ti je klapna zatvorena, nema ulaza svezeg vazduha i stakla se magle zbog velike vlaznosti u automobilu. Jos ako je climatronic onda je to 100%. Znam jer je i tako kod mene. A za tecnosti, sve je to slabo. Uzmi limun, preseci na pola i premazi stakla. Ja sam koristio sprej ali nista ne pomaze.

Moje pitanje, Da li je neko od vas blokirao EGR ventil?

Sale-roland 23.06.2010 14:54

re
 
Ja i to na audiju A8 :D ...oko 1200e je bila steta,jel nije uopste usisavao vazduh pa je polomio sedmi cilindar,ventile,hidropodizace...covek u servisu kaze da je za 15 god. rada samo jednom video to!Ali desava se...to hoce od loseg goriva!

Sejox 23.06.2010 15:13

Ova tema bi bila izuzetno atraktivna,da smo recimo u 80-tim godinama
proslog vijeka,kada je veliki broj vozaca bio "sam svoj majstor".
Naravno oni koje je to zanimalo....

Tada su se uglavnom vozili Stojadini,Skode,Lade,stari Renault-i,Ford-ovi,Opel-i....itd.
E onda bi smo se raspisali o popravkama odredjenih kvarova,i te kako.;)

U to vrijeme se dosta stvari za koje se danas mora ici majstorima ili u servise,moglo popraviti samostalno.
To sam radio sa uzivanjem,amaterski.

Danas kod novih vozila dignes haubu,i sto prije je zatvoris,jer kad pogledas
u motor nista ti nije jasno,i ne smijes nista da dirnes.
Sve je elektronika i sistem "uradi sam" pada u vodu.

Sad je cini mi se doslo vrijeme,da covjek sam na automobilu,moze zamijeniti
gumu,filtere i metlice brisaca.;)
Govorim o prosjecnom vozacu-majstoru.....

Milan$ 23.06.2010 16:42

Ma ok je punto...ali treba mi nesto malo vece....licno sam razmisljao o Stilu 1.6 16V ili Lancia Lybri 1.8 ...Ima li neko iskustva sa ovim automobilima?

mladenkom 23.06.2010 17:26

Milan$

za te novce mozes solidnog golfa 3 naci,mozda cak i neku 4 benzinjaru,ili passata..moj rodjak je prosle nedelje u sapcu uzeo uvezenu opel vectru,2.0 dizel,2003 godiste,za 5000 eura u extra stanju...pitanje je sta bi uzeo,benzin ili neki tdi,ja licno vise volim tdi motore,a italijanska auta nikad nisam vozio,tako da neznam kakvi su..drugar ima punta,kaze ok je,al slabasno je to,kubikazu kao yugo ima,a i malo je auto..ipak je svabo svabo

Simke 23.06.2010 17:58

Milane pitanje je dal volis limuzine,karavane,veliki ili manji auto.Za te pare imas solidan izbor,ipak bi izdvojio :VW passat,skoda oktavija,reno clio,megane,scanic!e sad...benzinac ili dizel pitanje je sad,stvar ukusa!

amavrenski 23.06.2010 18:00

ja vozim japanca, cale vozi japanca, iskljucivo mazdu... sledeci ce biti opet japanac, kad se steknu uslovi, citaj bude para... jeste da je odrzavanje, tj kad treba da se promeni deo, malo (ali jako malo) skuplje, ali i traje... zasto ne pogledas nesto od 323 ili 626 oko 2000-te? sad je skoro jedan poznanik prodao 626 2000. 2.0i 16v za 3500e, u jako dobrom stanju... trebale mu pare...

armin 23.06.2010 19:15

evo danas ostavio auto ugasio zakljucao otisao u stan kad odjednom komsija zove da se alarm upalio ja izisao, vidim da je napamet ja se primako autu kad ono radio radi i sve blica na instrumentalnoj tabli....

otisao kod majstora kaze da je brava gdje se pali auto... da neko nije slucajno imao slican probem...

dejantb15 23.06.2010 19:42

@milane moja ti je preporuka passat ili golf (karavan).Za pare koje imas mozes naci dobru trojku,a cetvorku malo teze.;)

bokivelik 23.06.2010 20:09

....
 
Milan$ za 4000 do 5000 hiljada ako hoces kvalitet a novije vozilo samo japanca jer su nemci na ceni a nista vise kvalitetniji. Recimo Nisan primera je kvalitetan auto za te pare cak i u dizel varijanti a noviji od Pasata ili Golfa.
Italijane licno ti nebi savetovao osim ako ne uzmes nov auto jer su veoma nezni za nase uslove puta i odrzavanja.

Dell 23.06.2010 21:41

amavrenski, ti ko Jare volis japance :lol: Inace i ja hocu da za koji mjesec uzemem neko auto do 4000 € i moj favorit je golf 3 , sta inace jos preporucujete :)

Sale-roland 23.06.2010 21:57

re
 
Ok su japanci,pouzdani su,stedljivi ne dobija dzabe tojota vec 2-3 godine za redom nagradu za auto godine!Ali muka je kada s njima treba na servis,a i u vecinu slucaja umeju da budu skupi...Sto se svaba tice njihovi dizeli su majka pocevsi od 1.9 pa do novijih,ako se odlucite za taj 1.9 motor potrazite onaj sa 90 ks,ovo sa 110,130 je isto to samo je promenjen njegov glavni ECU(chip),pa te verzije umeju i da brljave,to sto je meni pricao covek kod koga stalno servisiram koji samo njih i radi(skoda,vw,audi) i sa svabama obavezno mora redovno servisiranje!TJ. to treba sa svakim autom ali smo nazalost mi takvi,teraj pa koliko moze,a kad se nesto desi,onda je hvatanje za glavu :D

U zadnje vreme i francuzi rade dosta dobre automobile pre svega reno&pezo,dosta su unapredili ove svoje HDI dizelas pa kad kupujete uzimajte i njih u obzir.
Neko je spomenuo stilo,extra auto pogotovo ovi sa multijet motorima!Ali su nezni za nase puteve i uvek im fale neke sitnice(sijalica,elektronika...itd)
Evo pa nadam se da sam nekom pomogao ;)

zeljko 23.06.2010 22:33

Citat:

Originalno postovano od armin (Post 137721)
evo danas ostavio auto ugasio zakljucao otisao u stan kad odjednom komsija zove da se alarm upalio ja izisao, vidim da je napamet ja se primako autu kad ono radio radi i sve blica na instrumentalnoj tabli....

otisao kod majstora kaze da je brava gdje se pali auto... da neko nije slucajno imao slican probem...

Imao sam ja i uz to dobio jos kaznu 150 eura od policije posto je se cesce sam palio navece i nekom zasmetalo od stanara a svabo ko svabo:rolleyes:Sve je kriv vlasnik kao da sam ja namjerno palio alarm ali jbg policija nece u tim slucajevima da dzaba dolazi pa sam im morao platiti za gorivo:)

Milan$ 23.06.2010 22:48

e ovako...hteo bih limuzinu,ne karavana,vise idem na benzin+gas,nego na dizel...dizeli su u startu u malo losijem stanju nego benzinci,jer se u inostranstvu kupuju da prelaze ogromne kilometraze,inace sad vec dosta velika cena za dizel gorivo,i u globalu skuplje odrzavanje za dizela...dobri su to motori,tdi,ali ako pogledate oglase nema nije dnog ispod 300000 km da je presao,sto znaci da je "pecen" da pocnu da mu otkazuju neke "zezalice" na motoru..tipa recimo turbina i dizne..recimo remont turbine i dizne kod renoa od 2000. godista na ovamo-BRUKA--turbina oko 350 e remont,jedna nova dizna cak 300 evra(govorim o DCI motorima),a 4 dizne:-O,pa vidite...Dalje sad vec svaki moderni dizelas nakon 2000 godine ima famozni plivajuci zamajac koji je papren(oko 500 e najjeftiniji),a uz njega se obavezno menja i set kvacila..jednom recju preskupo...Za passata b5 remont turbine je oko 250,300 evra,bar koliko sam ja cuo..Dalje on ima,neko komplikovano aluminijumsko vesanje,kojem bas ne odgovaraju nasi "kvalitetni putevi"..remont tog vesanja i nekih ramena na njemu,bez malo oko 1000 e...Ford takodje ima skupe dizne,oko 400 e jedna,naravno plivajuci zamajac...nemci u sustini nemaju toliko problema sa elektronikom,i raznim elektronskiom bugovima,za francuze je to ko dobar dan...Benzinca bih hteo jer do nekle je pre svega jos uvek isplativija ta voznja na gas,dalje kao sto rekoh,uvezena auta(benzinci) su uglavnom u boljem pocetnom stanju nego dizelasi(ako ne gledamo auta iz javnih sluzbi,taxi vozila i sl. vec iskljuicvo privatna vozila iz inostranstva)...Benzinci uglavnom imaju problema sa bobinama kojim ima i po 4 ili 6 komada.i komad se krece od 40,50 evra komad pa navise..na nekim kolima mogu da se menjaju jedna po jedna na nekim moraju sve odjednom da se menjaju...plivajuci zamajac za benzince preko 110 konja...U sustini jeftinije je odrzavanje za modernog benzinca nego za modernog dizelasa...nisu to oni golfovi 2 od pre 20 godina u koje sipas gorivo i ne mislis...ovo je jednostavno napravljeno da se kvari,jedan kvar povlaci drugi,i tera te da kupujes delove od fabrike,ili u eventualnom slucaju predjes na nov auto,jer samo tako autoindustrija i opstaje...Do 5000 evra imate na oglasima bar 20 passata b5 i bar 30,40 golfa 4,bilo dizelasa bilo benzinaca...70 % njih je uvezeno,i niko ne moze da vam garantuje da ne kupujete :"macku u dzaku"...A s rekao sam cene nekih intervencija..mali servis na tim novijim kolima kosta od 100 e pa navise zavisi cije delove, ulje uzimate..Veliki servis ide od 200,250 evra pa do preko 500,600 evra,opet zavisi od auta do auta i od delova koje uzimate...Francuzi recimo-njima ne mozete nista ama bas nista da uradite sami po principu "uradi sam",vec za svaku sitnicu mora u servis,jer se na njima koristi specijalan renoov alat,kljucevi i sl..tako da sami nemate pristup bas nicemu..kod nemaca je malo drugacije..ako se iole razumete nesto i mozete sami da uradite...Meni se licno najvise svidjaju francuzi od 2001. godista,konkretno laguna i megan 2003. godista..laguna ima na kilo koji ulaze u navedenu sumu,imaju brdo opreme za te pare,vrlo lep dizajn..ali se kvare ko navijene..(doduze benzinci malo manje)...rekoh vec diza od 300 e:-O...zato sam se na kraju nekako preorijentisao na italijane...uskoro ako se ne varam krece proizvodja delova za Fiate kod nas..nece biti nekog kvaliteta verovatno,ali nece biti ni astronomske cene,kao sto sam rekao za neke modele..dalje imate servis za fiat-a na svakom koraku,majstori se dosad izucili za fiata dobro,i u sustini nisam cuo od nekog da je odrzavanje za fiata tako skupo kao za neki drugi brend..u principu nemate komfor kao kod francuza,nemate motore kao kod nemaca,ali nemate ni toliko glavobolja oko cena za delove...fiat mi je nekako kopromis izmedju svega toga..ok dizajn(stilo sa 5 vrata),brdo opreme za te pare(svaki ima klimu,podizace,asr,elektronski paket,u sustini imaju sve od opreme)...motori-jtd motori su se dosta dobro pokazali,uporedjuju ih sa WV tdi motorima,stvarno su dobrog kvaliteta...a eto njima ulozak dizne kosta celih 25 evra,sto je mizerno kad pogledate cenu dizne kod renoa..a da remont dizne kod pasata je oko 70 evra komad...dalje godiste...WV za te pare su passati i golfovi od '97 do max 2000. godista..stilo za te pare imate ca ki 2004,2005 godiste(doduze ti su verovatno bili sluzbeni,ali eto ima)...ipak je to auto mladji 4,5 pa i 6 godina od passata,a to nije malo(krece zamor materijala i sl..)..za lancie sam iskreno cuo samo reci hvale..delovi nista skuplji od ostatka ponude tog godista i te klase...vrlo udobni bar po prici vlasnika...ne kvare se nista preterano(kao vazi i za pouzdane automobile),enterijer posebna prica,super je uradjen,uz sve to imate BOSE ozvucenje,navigaciju,telefon,i jos milon sitnica,koje osvajaju jedna po jedna...dizajn ne tako atraktivan(mada se meni svidja)ali opet uradjen dosta kulturno..zovu ih inace italijanski mercedes zbog dizajna prednjih svetala...po meni za taj novac a njih ima i za 4000,godista 2001,2002,i sa tom opremom najbolja kupovina u toj klasi...dobro podnose plin,ja konkertno gledam motor 1,8 sa 135 konja...mana mu je varijator faze,zna da zeza,ali ako se redovno menja ulje,sipa kvalitetno i dobar filter,i ulozak varijatira koji kosta 10 eura na svakom malom servisu zameni,onda se i ovaj problem iskljucuje...nema elektronskih bagova kao francuzi recimo,a sa druge strane udoban koliko i francuzi...jos uvek nisam odlucio..naravno jos uvek su u opticaju sve marke,i WV i audi i ostalo...ali mi nekako stilo i lybra deluju za taj novac kao best buy,za ulozeno-dobijeno,s tim ako i gledamo naknadno odrzavanje,i izdatke oko ovih automobila...inace u vezi stila konkretno gledam motor 1.6 16v sa plinom,moze i bez ako je u boljem stanju pa naknadna ugradnja...kazem jos uvek su sve opcije otvorene,ali ova 2 modela pomno pratim,cene i kakva je ponuda...

izvinjavam se na malo opsirnije postu,ali eto rekoh da podelim ono sto sam saznao,nacuo za ovo vreme otkad resio da kupim auto,otkad pratim ponudu auta,od majstora,vlasnika vozila, "analiticara" :D,i raznih ljudi...tu su neki opsti utisci o par modela,i generalno izvucena prica za te modele,koja je ista kod nekoliko vlasnika tih auta,i kod nekoliko razlicitih masjora i servisa...

vi preporucite i dalje,i kazete sta mislite...hvala i pozdrav
Dodato:
A da zaboravih i to da pitam...Sta mislite o hyundaiu?Konkretno me zanima sonata od 2002 godista...malo se teze nalazi ali ima...Kakvi su ti korejski automobili?ima li neko iskustva s njima ili konkretno s pomenutim modelom?hvala i pozdrav jos jednom

amavrenski 23.06.2010 23:07

a vidim sve si gledao osim japanaca... nisana jedino izbegavaj jer su mu bas papreni delovi, mitcubishi onako, a ostali su sasvim podnosljivi...

Milan$ 23.06.2010 23:08

pa ko ostaje onda?toyota i honda?

Dell 23.06.2010 23:11

nema potrebe za izvinjavanjem, ali rekorder si po velicini posta na forumu ja mislim :lol: :lol: :lol:

Milan$ 23.06.2010 23:17

:D...Sleduje li neka nagrada za to?=))=)):">

dejantb15 23.06.2010 23:21

Japancima svaka cast to su kvaalitetna auta ^:)^,ali je i golf 2 kvalitetan i ostali iz te generacije passat,....Mozemo mi davati milion prijedloga ali nista od toga.Novo je novo;).Npr uzmes novo auto i uz manje servise (redovne) moze dobro da sluzi,a ako uzmes polovno uvjek neke komplikacije,veliki troskovi u startu,nije to to,ali ne kazem da se ne mogu naci dobri polovnjaci u velikom broju slucajeva.

amavrenski 24.06.2010 01:04

ostaje i mazda jos. :)

milanceshow 24.06.2010 01:35

Sto se francuza tice........... :)
Highslide JS

amavrenski 24.06.2010 02:46

ha ha ha...

Milan$ 24.06.2010 03:04

xixixixixixixixixi

o tome vam pricam:D=))

yamahapassion 24.06.2010 07:40

Ma francuzi su dobri prvih 5 godina, a dalje gledaj sta ces. Evo ja imam renault senic megane 1.9 dizelas 2003 godina. Radio je super od kad sam ga kupio, i jedno 2 godine unazad pocela da se desavaju sranja, prvo pocelo ulje iz motora da curi, pa menjaj deo, onda otiso katalizator, menjaj, dalje kocnice, takodje zamena, za klimu da ne pricam. Jedino sto je dobro sto sam sve menjao na vreme tako da nema problema, i sto se svake godine obavi redovan detaljni tehnicki pregled, pa bez problema sednem i uradim svako leto oko 3000 km, bez cimanja.

milanche007 25.06.2010 03:54

@sale roland,batali limuzine,hehhe.kupi neku japansku zujalicu za te pare i da budes glavna faca u kraju ako nisi ozenjen.npr mitsubishi eclipse (mk2) 2.0 150ks,imas i turbace 200ks i teraj.pusti limuzine:-)pozrav

Sale-roland 25.06.2010 04:53

re
 
Batalio sam ;) sada je tu a6 2.7TDI milina! ...kucni u drvo daleko sam ja od porodice,tek mi je 20 :D ...

zeljko 25.06.2010 05:25

Uuuuuuuuuuuuuuu A6 je super auto imam ga i ja samo sto zena sad voza:">:rolleyes::lol:

dejantb15 25.06.2010 09:16

A6 je stvarno komotan limuzina,a tek karavan;)

banex 25.06.2010 09:50

************************

Evo sprej protiv zamagljivanja.


Linkovanje tudjih komercijalnih sajtova,nije dozvoljeno.

Sejox 25.06.2010 09:50

Kada se kupuje automobil,mora se prvo znati u koje svrhe ce se koristiti.
Takodje zavisi i sta vozac od automobila ocekuje,kakav stil voznje preferira,
koliko mu je dubok novcanik za odrzavanje i sipanje goriva,da li hoce nesto
sminkersko ili klasicno.......itd.
Da li diesel ili benzin.
Ovo sto se pominje TDI ili obicni diesel,opet zavisi kakav je vozac i da li hoce nesto mocnije ili nesto obicno i po meni dugotrajnije i jeftinije za odrzavanje.

Takodje se mora imati u vidu i buducnost,odnosno njegova prodaja nekada.

Pomenuta japanska vozila (Mazda,Nissan,Mitsubishi,Honda...) i korejanski
Hundai,recimo u BiH nisu nesto popularni,osim sto ih ljudi kupuju jer su
relativno jeftini.
Medjutim,onda se javlja onaj "faktor novcanika",u smislu da li je vlasnik
dovoljno mocan da ih odrzava.
Neke od ovih marki su se pokazale kvalitetnim-tu mislim na Hundai.
Takodje i korejanska "Kia" trazi svoje mjesto na trzistu.

Ali japanska i korejanska vozila kod nas su automobili koje kada kupite
mozete odmah da zapjevate "Vencajte me sa njenom lepotom".;)
Ne mozete to prodati ili ce te ih prodati i na njima golemo izgubiti u novcu.

Vozila na kojima se najmanje gubi pri prodaji je Volkswagen-ova "ergela."

Francuska vozila Renault,Citroen su u posljednjih 10-tak godina napravili ogroman pomak,ali u smislu dizajna i izgleda svojih automobila.
Dobro su nasminkani,prilicno mocno izgledaju ali nisu se bas pokazali.

Naravno u ovom postu nisam pominjao Mercedes ili BMW jer je to nesto
drugo u odnosu na ovo gore pomenuto.

Talijanska vozila bih zaobisao u sirokom luku,iako ih koliko vidim kod nas
u nekim gradovima ima solidan broj.

Inace ja sam ljubitelj VW vozila,bez obzira o kojem se modelu radi.

Sale-roland 25.06.2010 13:11

re
 
Ma ok su japanci,mozda i najpouzadniji automobili,ali sto kaze Sejo,kupis ih i kod maticara odmah :D ...npr. gledajte jedna honda accord koja je u klasi,pa mogu komotno da je poredim recimo sa audijem a4-a5...kosta ovde u Srbiji oko 19000e uz jaci paket do 250000...a dobijes isto sto dobijes u jednom audiju,ja jesam veliki njihov fan,ali nekad sto je mnogo,mnogo je...ali sada,audi ima ime...pa to i prodaje.Svabe su imale oduvek cenu i slabo im tokom godina opada.Bmw je tokom zadnjih godina dosta poceo da fuserise auta...cak je mislim fabriku u Kini preselio.Znam brdo njih koji su se zalili na njihove dizele,benzinci su iole dobre masine...ali dizel katastrofa,drugaru je na 530 posle 60 000,otisla glava motora,jos je on morao da placa deo novca za zamenu kompletnog motora jel je navodno sipao neodgovarajuce gorivo.Mislim krajnji bezobrazluk.Meckine masine su isto pouzadne i dobre ali takva im je i cena ;)
VW ima jako dobre dizelase,u opste da grupacija (VW,SEAT,AUDI,SKODA) to su sve jedni te isti motori,samo malo prepravljeni u zavisnosti od proizvodjaca

Evo nasao sam jedan klip...pa ce te se uveriti i sami ;) 800 milja jednim rezervoarom...a uz to je motor 4.0 tdi ...stvarno rade te dizele vrhunski!


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
Pardon 800 milja u jednom i 800 milja u drugom,kaze na kraju ;)

Simke 26.06.2010 17:21

Posto je sad "fix it PRO"aktuelan kod nas,da li ima neko iskustva sa tim,da li stvarno popunjava ogrebotine onako kako je na reklami?...Imam par ogrebotina na autu i kupio bi,pa me zanima dal je stvarno toliko dobar ili je samo fora!?
evo i video

Fix It Pro - As Seen on TV Network (Canada)
You need to upgrade your Flash Player

amavrenski 26.06.2010 17:53

hm pa izgleda stvano cool spravica, e sad da li stvrano tako uklanja ogrebotine, ne znam...
pretpostavljam da ako je zagrebano do metala nece skinuti, vec je to za metelik boje, jer tu ide farba pa lak, pa u slucaju da je lak zagreban, on samo popunjava... tj, menja taj sloj laka...


Trenutno vrijeme na Forumu 14:17

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org