YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Idealan fabricki bubanj na pa1x? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7479)

DjoleBn 13.01.2009 10:12

Idealan fabricki bubanj na pa1x?
 
Koji je po vama idealan fabricki bubanj na pa1x?

Izvinjavam se ako sam duplirao temu, al nisam mogao da nadjem nista o ovome, a interesuje me sta drugi misle...

Dare 82 13.01.2009 10:22

Druze nemas tu neki mnogo veliki izbor.Ako zelis za live svirku nije los onaj jazz rx2,bolje ubaci dobar semplovani bubanj i radi sa tim.

DjoleBn 13.01.2009 10:26

Pa znam, ali nikako evo da se ustalim na jednom bubnju, vise ni sam ne znam sta valja :)

Probavao sam i razne semplovane, al opet ne zazvuci to nesto posebno...

Da cujem i ostale..

Marco7 13.01.2009 11:11

Moze Djole da se uradi lep bubanj od fabrickog ali treba kombinovati komponente sa vise razlicitih setova i pritezati timpane i tako to,da ne zvuci onako razuzdano nego da se malo utegne!Znaci moze se sloziti i sa malo stelovanja da to extra zvuci ;)

DjoleBn 13.01.2009 12:11

Poenta je sto sam ja kombinovao sa svakog seta po nesto, i vise ne znam da li sam dobro uradio ili ne :) Zato vas pitam za misljenje :)

Dare 82 13.01.2009 12:38

Tacno je da moze kad se iskombinuje od vise setova ali generalno korg nema neki posebno dobar bubanj.Narocito bas bubanj mu je slaba tacka.

Igorčina 13.01.2009 13:21

Stavi sa Rolanda G-800-1000 kick drum C1 iz Standard set 1 i bog da te vidi, ja sam tu nogu ubacio na sve setove bubnjeva u pa1xpro, malo je naoštrio na cutoff u drum kit-u i radi k'o besna, a najčešće koristim Jazz rx 2 mada mi hi-hat zvuči dosta oštrije, tu treba dodati malo bolji hi-hat, neki dobar sempl i to je to, timpane podigneš na transposer +2 i to je to, sve malo našminkaš i dobiješ full drums!!! :D

svirac007 13.01.2009 13:38

Ja se cesto zapitam kako do sada da niko od ovde nasih experata za semplovanje i poznavanja te materije nije odradio sa pgc-om jedan recimo rolandov bubanj za pa1,pa800... i da "to bude to" jer sa onolikom silom efekata i kvalitetnim semplom (neka zauzme i 15mb) ja mislim da bi se moglo priblizit bar 80% rolandovom bubnju. Eto sinoc sam navratio kod kolege koji ima EM2000 i bio mu je ukopcan na razglas ja sam malo sjeo za sint da me podsjeti mojih rolanda i vjerujte kad sam pustio ritam da sam se razbolo kako radi sve fabricki uskladeno na bubnju nista da prsti,kreci,grebe usi... ima brate neku toplinu i sirinu neobjasnjivu u odnosu na korgov bubanj. Ali stvarno me interesuje kako da se do sad na korgu nije odradilo uz semplove i efekte (ili jeste ali ko ima krije i neda) Pozdrav

skoricnik 13.01.2009 13:48

Citat:

Originalno postovano od Igorčina (Post 66604)
Stavi sa Rolanda G-800-1000 kick drum C1 iz Standard set 1 i bog da te vidi, ja sam tu nogu ubacio na sve setove bubnjeva u pa1xpro, malo je naoštrio na cutoff u drum kit-u i radi k'o besna, a najčešće koristim Jazz rx 2 mada mi hi-hat zvuči dosta oštrije, tu treba dodati malo bolji hi-hat, neki dobar sempl i to je to, timpane podigneš na transposer +2 i to je to, sve malo našminkaš i dobiješ full drums!!! :D

Potpisujem...Samo ja koristim semplovan dobos sa Yamahe T2...

Marco7 13.01.2009 13:57

Pa ja da sam hteo Roland ritam sekciju ja bi onda uzeo G-1000 i Triton Extreme i to bi me izaslo jeftinije nego kad sam uzeo Pa1xPro Elite ;) i uopste ti ne treba 15Mb semplovni bubanj kad vec postoji odlicno semplovan Standard Kit sa G800!

Vex 13.01.2009 14:11

Ja u mom pa1x imam samo 2 semplovana dobosha i to je to! Korgovi internalni semplovi bubnja su odlicni i ne pada mi na pamet da preko toga stavljam semplove!

Marco7 13.01.2009 14:16

I jos nesto mnogo vazno!NE UBACUJTE KOMPONENTE BUBNJA KAO KMP,MULTISEMPL i slicno vec samo kao WAV i to za odredjenu drum kategoriju!Ako ga ubacis kao multisempl ili bilo kako drugacije onda gubis u MENU onaj drum maping za odredjenu varijaciju,proemnu dobosa i bas pedale,gubi se u MENU stelovanje jacine odredjene komponente i tako dalje i tako vise ;)

Enes-am21 14.01.2009 18:53

marco brate, da li bi mi mogao malo objasniti to stelovanje bubnja, zatezanje timpana i to slicno, da pokusam to malo dotjerati... da te dodam na msn ili...?

usput, da se nadovezem na temu, slazem se da su korgovi fabricki bubnjevi super odradjeni, i kao i vecini, i meni najbolje zvuci jazz kit rx2, mada su za zabavnjake dobri i pop.std kit rx i standard rx1 i 2

korda 15.01.2009 19:44

Prije nekih mjesec dana jedan naš kolega je postavio mp3 primjer gdje mu je bubanj bio fantastičan,ne znam kako se kolega zove,bilo je na pa800,samo sam zapamtio da je rekao da je sempl.bubnja tezak oko 20mgb.Ako može da se javi...:-@

rale 15.01.2009 20:02

Jos jedan glas za Jaz Kit RX2, naravno uz malo malo dorade.

zoki-41 15.01.2009 20:13

Cuj ovo Korg ima lose bubnjeve ??????? O budi bog snama......kolko ljudi tolko cudi i ukusa

skoricnik 15.01.2009 20:14

Citat:

Originalno postovano od korda (Post 66844)
Prije nekih mjesec dana jedan naš kolega je postavio mp3 primjer gdje mu je bubanj bio fantastičan,ne znam kako se kolega zove,bilo je na pa800,samo sam zapamtio da je rekao da je sempl.bubnja tezak oko 20mgb.Ako može da se javi...:-@

To je adi13 i tesko da ce ti se on javiti ;)

DjoleBn 15.01.2009 20:27

Tema nije semplovan bubanj, nego fabricki, nemojte se udaljavati.

No.1 15.01.2009 21:35

Citat:

Originalno postovano od Dare 82 (Post 66598)
Narocito bas bubanj mu je slaba tacka.

Ovo UOPSTE NIJE TACNO !!!! Bas suprotno,
Korg ima tako dobre RX noge koje jako puno slice na akustican bubanj...
Samo se to treba tako precizno nastimati da bi sve doslo do izraz...

Ako vec zelite da budem iskren fale dobri dobosi...
Ima nekoliko akusticni koji su super al fale jos neke razlicite...to se slazem..

Inace ako 1x ili 2x nema masnoca u soundu ili sta vec pa ja ne znam ko ima...
To su strasne masine, otvoreni sistem da u nijm radis sta pozelis...
Proradite malo na frekvencije i ozbiljne stvari oko soundu pa onda pisite...

A ne, ubacite koji set od netu i odma na prva ruka eto Korg ne valja.
Uradite sami nesto iz pocetka, od 0...
kraj krajeva ako stvorite nesto dobro nakon 3 meseci opet vam nece valjati jer dosadi...
sto ne znaci da nije kvalitetno...

Sve ove teme su kontradiktorne...samo molim vas da ne donosite definisane zakljucke...
kako i da je, masina od 2.000-3.000e ne moze da ne valja bila Korg ili yamaha...
samo moze da nekom ne odgovara od X razloga.

No.1 15.01.2009 21:36

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 66615)
I jos nesto mnogo vazno!NE UBACUJTE KOMPONENTE BUBNJA KAO KMP,MULTISEMPL i slicno vec samo kao WAV i to za odredjenu drum kategoriju!Ako ga ubacis kao multisempl ili bilo kako drugacije onda gubis u MENU onaj drum maping za odredjenu varijaciju,proemnu dobosa i bas pedale,gubi se u MENU stelovanje jacine odredjene komponente i tako dalje i tako vise ;)

Yes da ima puno vise posla al namestis jednom i onda kraj.
Sve dorade mozes na sam Mixing i nema potrebe menjati u edit.

No.1 15.01.2009 21:39

Citat:

Originalno postovano od Igorčina (Post 66604)
Stavi sa Rolanda G-800-1000 kick drum C1 iz Standard set 1 i bog da te vidi, ja sam tu nogu ubacio na sve setove bubnjeva u pa1xpro, malo je naoštrio na cutoff u drum kit-u i radi k'o besna, a najčešće koristim Jazz rx 2 mada mi hi-hat zvuči dosta oštrije, tu treba dodati malo bolji hi-hat, neki dobar sempl i to je to, timpane podigneš na transposer +2 i to je to, sve malo našminkaš i dobiješ full drums!!! :D

Znam na koja papuca mislite i uopste mi se ne svidja.
Celi zivot mrzim Rolande zbog ta C1 papuca - " Pljas"
Bas tako zvuci PLASTICNO I TANKO.
Imate slicna papuca u fabricne drum setove na Korgu.

kljucko 16.01.2009 00:02

Daleko su aranzerske klavijature od live bubnja i ti pokusaji danasnjih inzinjera i u Korgu i Rolandu me stvarno nerviraju..
Ono sto je Korg stavio u svoje aranzere Pa serije su samo sirovi semplovi nekog live bubnja,a nije dao dovoljno efekata da se moze srediti da zvuci kako je bog rekao.
Evo neka kaze neko ko se razumije u tehniku izrade jednog mixa kakav je to mukotrpan posao i sta se sve radi da bi se noga uklopila sa bas gitarom ili kako usminkati dobos da nesmeta vokalu,a da i dalje zvuci dobro,a gdje su jos ostali instrumenti..uhh.
Imam par demo projekata za ProTools,znaci po 20-30 traka smiksano profi..Kada ugasim sve efekte na traci od bubnja to je sranje zivo,a kada ih upalim sve,pa to je ljepota slusati...Bubanj kod Korga je dobar,ali se nema sa cim doraditi,to je velika mana.
Po meni do sad najjace semplove ima Yamaha i nekako mi je to najblize onome sto slusamo na cd-ovima..
Eto,to je moje misljenje..

No.1 16.01.2009 00:39

Tacno je to...ziv bubanj je ziv bubanj,,,i to samo onaj koji stoji do tebe, lupa i pravi galamu...
Isti taj bubanj snimi ga na nesto i pusti na razglas videces da nije to to...
To ti je ustvari i aranzer...snimeni bubanj...semplovan...audio...
I kad pustim originalna studiska matrica sa bubanj uzivo opet fali nesto..
Znaci ziv bubanj se nikad nece dobiti 100% indirektno.

Nekad i sama vizuelnost stvara takvo misljenje,,,ako ga ne vidis da postoi znaci nije to.

Vex 16.01.2009 03:13

Citat:

Originalno postovano od No.1 (Post 66870)
Znam na koja papuca mislite i uopste mi se ne svidja.
Celi zivot mrzim Rolande zbog ta C1 papuca - " Pljas"
Bas tako zvuci PLASTICNO I TANKO.
Imate slicna papuca u fabricne drum setove na Korgu.

Konacno ovde procitah nesto istinito i realno. Slazem se sa svim postovima u ovoj temi sto je No.1 rekao.

Igorčina 16.01.2009 11:08

Sačekajte da ROLAND izbaci new arranger sa semplovima, čudićete se kakav će bubanj biti!!! Roland je pustio ostale proizvođače da istrče sa sempl aranžerima, sačekaće još malo dok im snimi nedostatke...e onda će da ubaci novu seriju aranžera, najbolji u seriji biće barem 50% skuplji od najskupljeg aranžera ostalih proizvođača, a tek sound,edit i ostalo...čudićete se...bićemo svi srećni!!! Mislim na nas (Rolandovce u duši).:">

DjoleBn 17.01.2009 15:18

Ljudi dajte kakve preporuke, ja sam malopre stimao, i potpuno se izgubio vise ne znam sta valja :)

No.1 18.01.2009 18:13

Citat:

Originalno postovano od Igorčina (Post 66914)
Sačekajte da ROLAND izbaci new arranger sa semplovima, čudićete se kakav će bubanj biti!!! Roland je pustio ostale proizvođače da istrče sa sempl aranžerima, sačekaće još malo dok im snimi nedostatke...e onda će da ubaci novu seriju aranžera, najbolji u seriji biće barem 50% skuplji od najskupljeg aranžera ostalih proizvođača, a tek sound,edit i ostalo...čudićete se...bićemo svi srećni!!! Mislim na nas (Rolandovce u duši).:">

Nemam nista protiv!!!
Bas suprotno, ako bude dobro idem i ja u Rolande.
Za sad ostajem na 2x.:)

madaba 21.01.2009 08:54

Citat:

Originalno postovano od Igorčina (Post 66914)
Sačekajte da ROLAND izbaci new arranger sa semplovima, čudićete se kakav će bubanj biti!!! Roland je pustio ostale proizvođače da istrče sa sempl aranžerima, sačekaće još malo dok im snimi nedostatke...e onda će da ubaci novu seriju aranžera, najbolji u seriji biće barem 50% skuplji od najskupljeg aranžera ostalih proizvođača, a tek sound,edit i ostalo...čudićete se...bićemo svi srećni!!! Mislim na nas (Rolandovce u duši).:">

svaka cast do sad smo svi svirali na rolandu ali izaslo bolje svi su presli na korga ja imam pa1xpro i sve dok nesto jace ne izadje necu ga mijenjati ...ako roland izbaci nesto mocnije kupujem njega .....pozzz

Vule 21.01.2009 10:16

Pročitah ovde postove nekolicine "stručnjaka" koji će još malo da tvrde kako je korgov fabrički bubanj u stvari najbolji na svetu i da mu nema ravnog...:lol:...izvolite kolege pa to potvrdite snimcima kao jedinim merodavnim načinom,jer sve do sad što je postavljano je najblaže rečeno smešno što se tiče fabričkog bubnja kod Korg aranžera...:)

svirko 21.01.2009 10:25

Niko se od Korgovaca, niti Yamahaša nije smijao što Roland nema takve zvukove, pa molim lijepo, nemoj se onda niti ti što Korg ima smiješne bubnjeve.
Šta nije u redu, nije.

Vule 21.01.2009 10:46

Ti očigledno nisi pročitao moj komentar? :rolleyes:

Obratio sam se kolegama koji su rekli da Korg ima odličan bubanj...:)...nikome se nisam smejao...

Vex 21.01.2009 13:41

Citat:

Originalno postovano od rolandinjos (Post 67578)
Pročitah ovde postove nekolicine "stručnjaka" koji će još malo da tvrde kako je korgov fabrički bubanj u stvari najbolji na svetu i da mu nema ravnog...:lol:...izvolite kolege pa to potvrdite snimcima kao jedinim merodavnim načinom,jer sve do sad što je postavljano je najblaže rečeno smešno što se tiče fabričkog bubnja kod Korg aranžera...:)

A ovi sto se pale na Rolanda su najveci spameri i flejmeri na forumu :mad: Ima milion snimaka na forumu gde Korg opravdava svoju vrednost,dok neki demo Rolanda-em se retko pojavi-em su to snimci klavijatura iz proslog veka (G800-G1000)...exr serija,G70-tu i tamo,to i slabo slusam jer znam sta cu cuti- e to je meni smesno... 7 godina sam svirao Rolanda i reko sebi -neka hvala,ali necu vise da se mucim (svaki ritam na Rolandu sam morao ponovo da izmisljam da bi dobio neka mooda na raglasu, da to lici na nesto).-ovo se odnosi naravno SAMO na aranzere.

Tako da je bzvz pljuvati po Korgu kad je cinjenica da se za ovih 10-tak god od kada pravi aranzere dokazao-ne samo na nasim prostorima nego i sire- sto dokazuje i ogromna kolicina setova za Korgove klaviature,a i raznorani demo snimci na Youtube-u itd ;)

kljucko 21.01.2009 14:02

Sve je to stvar ukusa i kakav zanr muzike se svira na aranzeru.
Meni se kod Korga jedino ne svidja sto stvarno trazi mnogo vremena za sredjivanje(sto u danasnje vrijeme malo ko od nas ima),a da moze da zvuci extra sam se vec uvjerio.
Dok sam svirao na Rolandu mnogo manje mi je trebalo vremena da sredim neki ritam za odredjenu pjesmu.
Bez veze je porediti Roland koji nema sempler i Korg koji ga ima,ali hajde da poredimo ova dva aranzera a da zanemarimo sempler....nema sanse.;)
Ne kudim Korga,i on ima dobrih stvari na sebi,ali treba malo cinjenice pogledati i onda uporedjivati stvari,a ne "ja imam Korga i on je najbolji".
Ja sam radio na Rolandu 10 godina,sad imam Korga,ali mi je Tyros trenutno ispred svih..

Vule 21.01.2009 14:10

Samo jedno malo podsećanje na temu...ovde se ne priča ni o Rolandu ni o Semplerima niti o semplovanim bubnjevima...priča se o fabričkom bubnju na Korgu pa1x...L-)

Ja tvrdim da taj bubanj ne valja...do sada niko nije postavio snimak fabričkog bubnja da zvuči dobro...:confused:

@ Vex...spusti loptu malo,nema potrebe za dizanjem tenzija...

Dare 82 21.01.2009 14:22

Ja ne kazem da je ceo bubanj los ali ako se tebi No.1 svidjaju njegovi bas bubnjevi meni se ne svidjaju i tu je kraj price.Ja sam samo izneo svoje misljenje i necu da se upustam u raspravu oko toga.

kljucko 21.01.2009 14:25

Citat:

Originalno postovano od rolandinjos (Post 67591)
Samo jedno malo podsećanje na temu...ovde se ne priča ni o Rolandu ni o Semplerima niti o semplovanim bubnjevima...priča se o fabričkom bubnju na Korgu pa1x...L-)

Ja tvrdim da taj bubanj ne valja...do sada niko nije postavio snimak fabričkog bubnja da zvuči dobro...:confused:

@ Vex...spusti loptu malo,nema potrebe za dizanjem tenzija...

Ok izvinjavam se,malo sam odlutao;)
Potpisujem ovo sto je kolega rolandinjos rekao za bubanj..

Igorčina 21.01.2009 16:00

Volim ROLAND-a , trenutno sviram KORG-a pa1xpro, ako stignem popodne, napraviću par snimaka sa fabričkim jazz rx2 kit-om, da čujete...dobri su to bubnjevi (semplovi bubnjeva) mada treba poraditi na njihovom štelovanju...e to je sad stvar ukusa svakog od nas.

Moja zapažanja :
Kick drum (ako želimo oštriju nogu onda je to neki tight kick iz ROM-a)
Snare drums ne bi menjao...možda transposer na - 1 ali to je stvar ukusa
Hi-hat, open hi-hat možda isto -1 na transpose
Timpani - sve bi ih zategao +2 na transposer
Ride činele su mi ok
Crash činele, tu treba razmisliti , onu na C# bi malo podigao na +2 trans...
i eto tako nekako mada ...sve je stvar ukusa..treba puno isprobavati...to iziskuje mnogo slobodnog vremena, i lično mislim da Korg može da se namesti baš da zvuči dobro.
Ne treba ga porediti sa Rolandom...jer to su različite mašine konceptualno i zvučno...tako da ima nade za nas Korgovce...lično sam ubeđen da Korg može opako dobro da zvuči, samo treba umeti!!! Lično mislim na osnovu demo snimaka ovde sa foruma da još uvek nismo iskoristili Korgove mogućnosti ni 80% jer samo muljamo sa tuđim setovimo, od 20 setova krpimo jedan, pa ritmova, pa semplova jednih istih koje vrtimo u krug postavljajući ih pod različitim imenom...i bla...bla...!!! Dosadni smo!!!

Nego lepo treba sesti, ubaciti najkvalitetnije semplove bubnja i bass-a u klavijaturu (neke studijske visokokvalitetne) i ništa drugo, ostalo korg ima!
I to je to!!!
a snimak ću napraviti pa ću okačiti da malo komentarišemo. Eto, pozdrav od Igorčine!;)

svirko 21.01.2009 19:34

Kolega Rolandinjos,

ja sam pročitao tvoj post, samo me je kolega Vex pretekao,da te citiram.
Evo, ja sam Korgaš, al šta se tiče Rolandove ritam sekcije, i njegovog, da tako kažem sirovog druka, skidam kapu, iako je tema bubnjeva u samom pa1x
Al zato za nikoga, niti za bilo čiji bubanj ne govorim da je '' u najmanju ruku smešan '',
I dobro zbori kolega Kljucko: svaki ima svoj stil, svakome paše njegovo, i to treba poštivati i cijeniti, jel neki sa tim '' smiješnimi bubnjem '' i sviraju na tezgama.
A šta se tiče Korga, otiđi brate na www.korgpa.com, ili na razne stranice koje imaju veze sa PA serijom, pa češ čuti kako zvuči tvornički ritam, al nemoj to slušat na laptop ili PC, nego pusti na neku imalo bolju liniju.

Vule 21.01.2009 22:07

Kolega Svirko...a da se manemo mi praznih priča i ćorava posla,da ne odemo u bespotrebnu raspravu...i ti pominješ Rolanda a to mi smrdi na frku...nema potrebe za tim...pozdrav....


P.S. hvala na uputima gde treba da potražim informacije o Korg aranžerima i zvuku...inače imam jedan pa2x pro u vlasništvu tako da će mi tvoj savet svakako značiti...

svirko 21.01.2009 22:41

Ja sam ti samo rekao hvale za Rolanda i za njegovu ritam sekciju.
Zar nisi pročitao moj post?
A i ako si vlasnik pa2xpro, onda bi ga trebao i malo proučit


Trenutno vrijeme na Forumu 21:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org